Přirozený porod v Krči

slunickova123
23. zář 2016

Ahoj holky. Moc by mě zajímalo, jak je to v Krči s " přirozeným" porodem. Krč , jak se tak dívám, má celkem špatné recenze, zdá se, že tam porody urychlují, dělají nástřihy každému, nutí tlačit vleže na zádech... Sice je asi docela dost maminek spokojených, ale přijde mi, že jsou spokojené ty, které ten porod moc neřeší a nechají vše na personálu. Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo v Krči vyžadoval přirozený porod bez urychlování, skákání na břicho, nástřihu..a jak pochodil???
Napište vaše zkušenosti! Díky!

mravenecek_pvd
23. zář 2016

Spatna zkusenost. Nebyt tam manzela tak jsem byla nejakou dobu i sama na porodnim sale pri porodu. A mala byla nejspis i pridusena bohuzel doktori se nechtej moc vyjadrit.

makronka222
23. zář 2016

Kamaradka tam odrodila 2deti, mela kontrakce asi 15h, to byla nekde na hekarne ve sprse, u obou pohoda, sup na sal, prirozene, pry dobry pristup, druha kamoska tam byla od patku, vystridali se na ni 3smeny, kazdy rekl ze pockaji nekolik hodin a daji vyvolavacku, nez ji to stihli dat otocila se smena a rikali ze to zmakne bez toho.. v nedeli!!! Az v nedeli co slyseli na sonu ze srdce u ditete tluce pomaleji, akutni cisar a misto pidi jizvy, kterou ma kazda druha, ma kousnuti od zraloka, ta jizva ma 23cm! dite je v poradku ona take, ale tenhle pristup pro me hnus a totalni katastrofa... totalni! Ona prvorodicka a vedela prd ze na ne treba ma rvat ze chce vyvolavacku nebo tak, myslela ze je v dobrych rukou, dite ji prinesli za 2dny, kdo vi co se s prckem mezi tim delo :(

lucieandrlova
24. zář 2016

Já bych řekla, že všechny porodnice mají obdobné recenze...
Já jsem v Krči rodila. Po lidské stránce to byla hrůza a velká nevýhoda bylo, že jsem byla prvorodička, protože podruhé bych už byla drzá a ozvala bych se...
Polohu mi měnili, nenutili na zádech. Problém spíš byl nedostatek porodních sálů... Vśechny byly plné! Takže po 15 hod. trápení, zakalené plodové vodě a nesestupování dítěte, jsem se rozhodla pro císařský řez.
Mám spoustu proti Krči, ovšem pro mě je podstatné, že jsme obě živé a zdravé, bez větších zdravotních komplikací... Kamarádka doktorka mi třeba říkala, že některé porodnice odmítají ze zásady dělat císaře a děti potom tahají kleštěmi apod.
Takže dle mě spíš záleží co každá maminka preferuje a jaký má práh bolesti...
Já osobně moc nevydržím, takže zpětně bych si řekla o císaře hned a podstatné je pro mě zdraví dítěte. Zda ho porodím přirozeně nebo císařem je vedlejší..
Co se týče miminka, nebyla po porodu sama. Hned po porodu tam nechaly sestry manžela 1 hod. s ní povídat... Potom ji odvezly a daly vyhřívat. Ráno zase u ní byl manžel. Mně ji začaly na JIP nosit hned jak mi to zdravotní stav dovolil... A hlásily mi, že tam za ní chodí tatínek.
Co se týče zdravotního personálu tak to bylo tak půl na půl. Doktoři celkem OK, sestry polovina super, polovina blbky, že bych je okamžitě vyhodila... Ale myslím, že takhle to je všude...
Co doporučuji, mít s sebou někoho, kdo se ozve a vydupe si potřebné - manžela, maminku, kamáradku, dulu... Prostě někoho...

astyna
24. zář 2016

Z vlastní zkušenosti - hodně dělá tvůj přístup, úsměv na tvář a vše půjde 😉 Já měla donášku i jídla na pokoj po porodu syna, nabídli mi 3 polohy ke tlačení, vše mi vysvětlili, já jsem problém neměla. Ale holčina přede mnou pořád něco vyřvávala, že nechce, byli z ní zoufalí, když jsem ji viděla - hrůůůza, prý tam tlačila 3 dny a stejně to vzali sekcí. Nechtěla si nic vzít, ani doma být...

kaja2016
25. zář 2016

@astyna vis co, jak ctu ty porodni pribehy, tak premyslim - ja to teda mela taky relativne v pohode - v jine porodnici - skvely personal - ale tezko rict, jestli ty, co nic neresi - napr. ja - a jen se na personal usmivaji - to nedelaji proto, ze je o ne dobre postarano a opacne...fakt kdo vi, co bych delala, kdybych citila nezajem, nebo mela nejaky obavy ohledne urovne pece v mem konkretnim pripade....

visnule
25. zář 2016

Za sebe můžu říct, že přirozený porod v Krči jde, ale na blbce narazíte všude....Rodila jsem 17 hodin, za celou dobu mi nikdo urychlení nenabízel (na začátku jsem řekla, že nechci). Jediná medikace byla glukóza do žíly poslední hodinu, bya jsem už hodně unavená a tohle mě nakoplo. Polohu mi "nabízeli", ale když jsem odmítla, nic se nedělo. PA byla skvělá, doktor byl na pěst, ale naštěstí když viděl, že o jeho péči fakt nestojím, už ke mně nechodil 🙂

astyna
25. zář 2016

@kaja2016

Mě se to osvědčilo i jinde - např. při jednání s UPC nebo O2 😀 na asertivnost bych měla mít diplom aneb jak dosáhnout svého 😀

Je fakt, že já žádný plán neměla, řekla jsem, že co půjde, tak půjde, ale nebudeme to lámat přes koleno. Vlastně jsem byla celou dobu jen se snoubencem a lampičkou 🙂 asi jednou za hodinu mi zkontrolovali hrdlo a pak byl trošku šrumec, když vykoukla ruka místo hlavy, to jsem něco slyšela o sekci, ale zvládli jsme - doktorka mě hodně podporovala, že to zvládnu sama 🙂

luluped
25. zář 2016

Rodila jsem tam prvnidite

veronika_v
28. zář 2016

Rodila som tam prve dieta a s druhym ma tam uz v ziadnom pripade nedostanu. Odtiekla mi voda, ale nemala som ziadne kontrakcie, nechali ma niekolko hodin cakat (mam silny dojem, ze kym sa nezmenila smena, do rana) a potom mi dali dvojitu davku vyvolavacky (aspon tak som pochopila z rozhovoru medzi lekarkou a sestrou za mojou hlavou). Nikto na mna nemal cas, nikto mi nic nevysvetloval, sla som uz s kontrakciami do sprchy, tam som spadla a nevedela som sa postavit, zacala som im chybat tak po pol hodke (sedela som si v tej sprche, nelezala som tam zase nejak dolu hlavou a nevedela sa pohnut, to zas nie, len som nevedela sama odist). Samotny porod na sale bol uz potom rychly, mozno pol hodiny, ale nutili ma lezat na chrbte aj ked som nechcela, hovorila som im to, aj som sa snazila sama nejak otocit. Nastrih ako svet. Netusim, ci bol nutny, to neviem posudit, strasne zle sa hojil asi 3 mesiace. To netusim, ci bola ich vina. Sestonedelie uplna katastrofa, nikto nepomohol s kojenim, (raz mi to ukazali, to ano, ale neslo nam to a ked som sa bola opytat sestriciek, ci mi mozu pomoct, povedali, ze nestihaju, ze ved uz mi to raz ukazali). Na spolubyvajucu na izbe v noci sestricka kricala, ze nech si utisi dieta, ze predsa nemoze stale revat! Najhorsie bolo, ze mi po porode nedali dieta asi pol hodiny, ani mi ho len neukazali, niekam ho odniesli a priniesli ho obleceneho a umyteho, aj ked som si to vyslovene nezelala, chcela som dotepat pupocnik a hned dieta ku mne a neumyvat ho. Hovorila som to pred porodom, uistovali ma, ze to je samozrejmost a dnes uz standard. Dodnes som nezistila, preco ho odniesli. Najprv som bola nenarocna, moc som neriesila a nestazovala sa, ze snad vedia co robia, az ked mi po porode nedali tak dlho dieta som sa najprv normalne pytala, potom som uz zurila (nakolko som mala silu) nech ho uz prinesu. Oni si proste isli nejaku svoju rutinu uplne povedla mna. Takze tam uz nikdy v zivote.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru