Porodnice v okolí Olomouce, kde umožňují přirozený porod

atenka46
15. únor 2015

Zajímaly by mě názory na porodnice v Olomouci a okolí ( Šternberk, Přerov, Prostějov, Vyškov,Olomouc). kde umožňují přirozený porod, případně porod do vody, jak dodržují porodní plány a hlavně jestli mají. Lidský přístup k pacientům. A taky jestli si žena může vybrat polohu ve které chce rodit a tak podobně.... Děukuju za názory!!!!

kacabkaamisanek
15. únor 2015

tak tohle by mě taky zajímalo. 🙂 I kdyz ja jsem ted slysela samé dobré ohlasy na Šternberk, ale zkušenost zatím nemám.

pajjulinkaa
15. únor 2015

Já jsem rodila před 10 měsíci v Prostějovské porodnici a byla jsem spokojená. Porodní asistentky i doktoři (až na jednoho - Konečný) byli super. Co se týče poloh při porodu - když jsem tlačila, doktorka mi napřed řekla, ať si lehnu na bok a na poslední 3 zatlačení jsem už ležele na zádech. Během celého porodu byla opravdu příjemná atmosféra, přítel tam se mnou mohl být už od začátku, naštěstí, protože od první kontrakce byl malý za 2 a půl hodiny na světě. Takže za mě tuto porodnici rozhodně doporučuji 🙂

caboonek
15. únor 2015

Já jsem rodila v Ol, hlavně kvůli neonatologickému centru, které v jiné nemocnici v okolí není. A udělala jsem dobře. Porod byl v pořádku, personál bez problému. Ale třetí den měl malý menší komplikace a kdybych měla být třeba ve Štenberku a malýho transportovali do Ol, tak by se mi zastavilo srdce... Pokud budeš mít bezproblémové těhu tak je to úplně jedno kde porodit, ale při malinkém strachu o děťátko jedině Ol. A to ostatní si vždy a všude domluvíš dle průběhu porodu. Krásné těhulkování

2hanah
15. únor 2015

Přesně jak píše "caboonek", na prvním místě je vždy to, aby bylo výborně postaráno o miminko a při komplikacích se to podaří jen v Olomoucké fakultce, protože v žádné jiné porodnici novorozenecké JIP oddělení není, takže kdyby nastaly jakékoliv komplikace, miminko se hned převáží do Olomouce a Vy zůstáváte v původní porodnici, protože ikdyby Vás chtěli převézt taky, v Olomouci nikdy není místo, rodila jsem tam dvakrát a také jsem tam byla nedávno na týdenní stáži.

aiwim
15. únor 2015

V OL to bylo všechno moc fajn, nemůžu si stěžovat 😉

atenka46
autor
15. únor 2015

Jenže ja o Olomouci neslysela nic moc dobrého, alespoň z toho co me zajímá. Je to tam pry neosobní a jak na běžícím pasu. vzhledem k mému strachu z doktoru a nemocnic je to pro me docela důležité, a i pro miminko je lepší kdyz je maminka v klidu... I kdyz vím ze ta pece v případě komplikaci by byla nejlepsi...

hhanca
15. únor 2015

Záleží na každém co si vybere a co bere za důležité. Někdo potřebuje vanu, hudbu, atd. pro někoho je nejdůležitější péče při jakýchkoliv komplikacích. Takže já volila Olomouc, přestože to máme 50 km a nelituju! Druhátko se tam narodí taky 🙂

Myslím, že na každou porodnici se najdou jak dobré, tak špatné ohlasy. Ale to je hlavně o lidech, někdo si stěžuje na všechno ať se děje co se děje a někdo je spokojený se vším, když není velký problém...

atenka46
autor
15. únor 2015

Souhlasím s tebou, ti co si chtějí stěžovat si důvod vždycky najdou... A pak je to fakt jenom o tom, co maminka potřebuje aby se cítila dobře a bezpečně... Pravě proto bych chtěla slyšet co nejvíc názoru.... Navíc mam jeste dost času si vsechno promyslet, termín mam až na konci záři....

lucifereeek
15. únor 2015

rodila jsem v Olomouci a druhé se tam taky narodí 🙂 ač taky nemám ráda nemocnice ani doktory tak těch pár dní se to tam dá zvládnout 🙂 a péče o miminka je tam fakt nejlepší.

barinkas
15. únor 2015

já rodila v Olomouci a spokojenost tedy ne... neberu to, že když si někdo chce stěžovat, důvod si najde... Mně se opravdu třeba nelíbí ten přístup jak na běžícím pásu, že se o vás v podstatě nikdo moc nezajímá, dokud si opravdu nezavoláte, že už ta bolest nejde vydržet... od začátku jsem chtěla epidurál, PA to věděla, ovšem doktora na to zavolala, až když bolesti byly co pár minut, neskutečně pozdě.. ten se navíc neuměl moc trefit, píchal to několikrát a nakonec to nepomohlo vůbec. Dál PA vůbec netušila, co dělat s porodním gelem(dianatal)... když jsem ji požádala, zda to tedy použije, tak mi bylo řečeno, tak si na to někoho zavolejte...Opravdu netuším koho jiného než ji..nakonec tedy to vzala, trochu napatlala na ona místa... po porodu mi řekla, že to s tím je asi opravdu lepší!!! Z toho soudím, že to NIKDY nepoužila! Ani o tom snad neslyšela???!!
Porod byl bez komplikací, díky bohu... bo tohle mi vcelku stačilo... to že na příjmu byla milá jak osina v zadku pominu...
Při umrtvení míst, kde mě Dr.šila, asi umrtvila něco jiného, bolelo to jak čert...sice se omlouvala,ale toto už bych přežila... Přístup PA ne. Z tohoto důvodu bych v Ol. nikdy nerodila, ani to nikomu nedoporučila!

Na šestinedělí to vcelku šlo, jídlo neřeším, vadí mi, že tam je jen 1 nadstandard... ráda bych si zaplatila, ovšem je to tam snad na pořadník...kojit moc nenaučí, poradila mi jiná maminka... ale to už jdou drobnosti...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru