Porodnice FN Olomouc. Máte aktuální recenze?

Ahoj holky, nějaké aktuální recenze na porodnici v Olomouci? 😊

17. srp 2024

@anetacoufalova ahoj, rodila jsem tam v září 2022 a byla jsem naprosto spokojená, kdybych plánovala další dítě, tak bych jela opět rodit tam... První syn se narodil jinde a FN Olomouc mi přišla lepší...

17. srp 2024

@anetacoufalova já tam tedy rodila v 2017 , jediné co mě tehdá vadilo že se jedlo na chodbě i návštěvy byli na chodbě .To se mi moc nelíbilo , jinak doktoři a personál super.Prvni porod byl ve Šternberku tam se mi líbilo víc tedy 🙂

17. srp 2024

@ivkasolavova to mně se právě naopak líbilo, protože měl člověk na pokoji svoje soukromí a cizí návštěvy nerušily novorozence a mě při kojení, spaní , po sprchování a podobně... Protože někteří opravdu neví, kdy je slušné odejít... A já těsně po porodu neměla chuť být nechtěně přítomna davu návštěv... Nadstandard samozřejmě beznadějně obsazený....

17. srp 2024

@beruska1889 Tak to mi zrovna nevadilo že by byli návštěvy na pokoji , párkrát jsem to zažila .Spíš by mohli udělat jídelnu tam a tam obědvat a chodit na návštěvy ne na chodbě to je za mě hodně divný obědvat na chodbě

artepmis
17. srp 2024

Rodila jsem tam 3x, naposledy loni a jinam bych nešla, absolutni spokojenost se vším

17. srp 2024

@ivkasolavova to je pravda, jídelna/místnost pro návštěvy by byla fajn a vyřešila by tento "problém" 🙂

@beruska1889 To ano to mi tam fakt chybělo 🙂

17. srp 2024

@anetacoufalova raději bych už dojela do Šternberka, makaji na sobě na 10000% , zavřeli dětské oddělení pod šestinedělím a dle místních, tak rozšíří lůžkové šestinedělí, aby tak maminky měli více soukromí. Personál úžasný ve dne v noci.
Olomouc z doslechu jaro 2022 hrůza, neochota

18. srp 2024

@kubesovaadelka Šternberk určitě nechci, neslyšela jsem na něj nic dobrého 🙂

@beruska1889 moc děkuji 🙂

@ivkasolavova moc děkuji 🙂

@artepmis moc děkuji 🙂

18. srp 2024

@anetacoufalova to je 100 lidí, 100 názorů no, já zas slyšela negativa na Olomouc, ale každy ať se rozhodne dle sebe. Za mě Šternberk leden 2022 top ikdyž jsem rodila v noci, měla jsem co jsem potřebovala, ikdyž byli komplikace, tak všichni příjmení, klidní, podporující, ještě jsem dostala jednoluzak . Ale říkám 100 lidí 100 názorů a kazdy5at se rozhodne podle sebe😊

artepmis
18. srp 2024

@kubesovaadelka za me personal v Ol naprosto top, mela jsem u porodu i žákyňku a ta byla (stejne jako por.sestra) skvela, masirovala mi zada, nechali me rodit ve stoje, sestricka si skoro musela lehnout na zem, ale sama mi to nabidla, kdyz videla, ze mi je to prijemne. Na odd sestinedeli si taky nemuzu stezovat ani na jedinou sestru ci lekarku, vsichni prijemni, moderni, respektujici

18. srp 2024

@artepmis no jasný, a to je přesně ono, každý má jiný názor a zkušenosti. Jsem ráda že vy chytli fajn směnu, sedli jste si a zažila krásný porod v Olomouci

18. srp 2024

@artepmis super, moc děkuji🙂 !

jittuli
19. srp 2024

@anetacoufalova rodila jsem teď v červnu a na porodním sále nebylo co vytknout 10/10 . Měla jsem strach z toho prostředí (co jsem viděla podle fotek - stará budova, obklady na zdech, malý box), ale díky skvělé PA jsem se cítila celou dobu příjemně a bezpečeně, vše bylo po předchozím souhlasu, do ničeho mě netlačila. Velký rozdíl proti porodu před 8 lety. Oddělení 6N taky dobrý 8/10 😅 jak píšou ostatní, ty sdílené malé pokoje, jídlo na chodbě, není to ideální. Teď přes prázdniny tam probíhala rekonstrukce, ale nevím čeho, jestli sály nebo to 6N.

19. srp 2024

@jittuli moc děkuji 🙂 no chci se tam potom jít podívat, ať vím, ale přemýšlím na nadstandardním pokojem..

19. srp 2024

@jittuli hlavně že doktoři a PA super, to je asi to nejdůležitější.. 🙂)

evinahosta
19. srp 2024

Ja jsem rodila u nas v Olomouci v roce 2019 a 2021 a byla jsem nadsena 🙂 v tu chvili jsem nejake stare kachlicky a tak stejne moc nevnimala, ale jako jo, to prostredi je proste stary 🙂 ale vadi to necemu? Ta pece je tam fakt luxusni, zejmena u druheho porodu super! (potetovana porodni asistentka, ktera byla proste andel!!! Ten porod byl proste krasnej!) u prvniho porodu jsem vystridala tri smeny, motalo se tam vic lidi tak ruzne, a jen jedna byla takova ta typicka starsi raznejsi sestra, ale tam uz se spis resilo, ze syn sel ven vexem, takze na nejake andelske recicky nebyl cas 🙂

Ale jinak pece fakt super, na sestinedeli se akorat protoci milion lidi - vubec jsem nebyla schopna poznat, kdo je detska sestra, kdo je sestra ohledne me, kdo je laktacni, kdo je sanitarka, …mela aem v tom zmatek a oslovovala vzdycky nespravny osoby ohledne nespravnych zalezitosti😂 ale aspon byla sranda 😂 nevyhoda jsou spolecne socialky pro dva pokoje, ale tak ty tri dny se to da zvladnout 🙂

Jinak u porodu nemaji problem s temer zadnym pozadavkem, ja teda zadny nemela..ale nabizeli mi i nejake olejicky, masaze, jako jdou s dobou a jsou otevreni vsemu, pokud to neni zivot ohrozujici tebe nebo miminka 🙂

19. srp 2024

@evinahosta jeeezisi, tak to je super 🥰 moc děkuji za super recenzi 🙂 !

evinahosta
19. srp 2024

@anetacoufalova samozrejme zalezi na lidech, muzes narazit na blbce vsude, nebo na nekoho, kdo ma zrovna tak spatnou naladu, ze to proste neprekona no…ale to je vsude 🙂

19. srp 2024

@evinahosta to mi je jasný no.. ale slyším na ně fakt docela velkou chválu právě no.. já měla rodit v Praze, ale vracím se do rodného města právě 😂 tak zjišťuji co to jde ♥️

levandule_k
19. srp 2024

@anetacoufalova Můžu vědět, co jsi slyšela na Šternberk? Já jsem slyšela pravě jen chválu.

19. srp 2024

@levandule_k klidně můžeš.. protivne PA, nerespektují přání rodičky, ne úplně pěkně chování k doprovodu..

kayty
20. srp 2024

@levandule_k Rodila jsem ve Šternberku. Sice už chvíli, ale nějak se to nemění, co různě slyším. Za mě - porod v pohodě. Skvělé PA, nic nebyl problém. Jen pan doktor se nejspíš špatně vyhajal 😀 Šestinedělí katastrofa - protivné sestřičky, hlavně jedna. Nedělejte, nechoďte, necourejte, ... co naděláte, nestěžujte si. Podpora kojeni nula nula prd. Bez mého vědomí dítě na UM, byť mělo být výhradě kojené. Nemám ale porovnání s jinou porodnicí.

Mám pocit, že jsem ve fakultce viděla, že porodnici rekonstruují. Krom toho, že je to bývalo / je trochu retro, tak výhrady a výtky jsem neslyšela.

levandule_k
20. srp 2024

@kayty Já jsem nerodila, takže vlastní zkušenost nemám, jenom poslouchám zkušenosti jiných 🙂 To je jako blbé s těmi sestřičkami, ale kamarádky, rodina mají zkušenost cca 2-5 let staré a říkaly, že sestry byly milé, podporující. Ne, že by to toho doktora omlouvalo, ale vzhledem k tomu, jak to vypadá v nemocnici se službami, tak možná pan doktor v noci nehajal vůbec...

kayty
22. srp 2024

@levandule_k to se obávám, že hajal 😂 otištěný polštář a knoflíky na obličeji je poměrně snadná indicie. Ale ne, nemění se to tam. Do šternberské nemocnice se dobrovolně nechodí a nejezdí. Já na urgent jedu raději do Olomouce, byť FNOL a její pověst.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru