Zoufalost - 39. tt

11. dub 2024

Ahoj, píšu tento příspěvek již z čirého zoufalství.
Jsem dnes 39 tt a 5 dnů.
Měla jsem již všechny příznaky začínajícího porodu, jsem prvorodička a mám svou PA.
Minulý týden jsem byla na natáčkách - ozvy/stahy dělohy jsem měla přes 120 - tvrdnutí břicha časté - doktorka se mě ptala, zda je mi dobře, protože tyto hodnoty mívají ženy co chodí již tlačit a rodí.
Druhý den pohoda.
Tvrdnutí břicha klasické, ani né moc časté ale spíš intenzivnější, už vhodné na prodýchávání.
Hlenová zátka mi nejspíše odchází po kouscích, každé ráno mám kousky hlenu na kalhotkách.
Předevčírem jsem špinila , následně se přidal růžový výtok a v noci bolesti v podbřišku jako při MS, potila jsem se v noci, že ze mě lili čůrky….
Už asi týden chodím pravidelně denně na stolici, průjem nemám, ale mám k tomu nějaké křeče , které mě na to wc doženou. (Standardně jsem měla problém se vyprázdnit )
Piju malinikový čaj pravidelně.
Pravidelně se hýbu, prostě funguji úplně bězně. Nákupy, chuze, jezdim casto autem… prochazime se.
Sex máme také.
Včera horká sprcha.
Už jsem dost zoufalá, protože veškeré symptomy najednou fuč a mě se nic stále neděje..
Kamarádka, sousedka, měly podobný termín jak já a mají už po porodu…. Už si přijdu jak blbka, když volám PA co všechno mám za symptomy a ona mi potvrdí, že je to na spadnutí a já se po dvou dnech probudím a vše zmizí, nic se neděje…..
Jediné co, že mě nic nebaví, nic se mi nechce a jsem jakoby utahaná z ničeho.

veronka_123
11. dub 2024

Vylozit nohy, pustit si film a uvolnit se 🙂 Ja vim, je to tezke, ale u prvniho porodu jsem to po tydnu stejneho sledovani jeden vecer vzdala a tehdy to prislo 🙂

patypresdevaty
11. dub 2024

Mně říkali od 38tt, že je vše připraveno a může to přijít každým dnem. Poslíčky atd jsem měla, taky jsem si pořád myslela, že už to bude, každou chvíli to tak vypadalo... no a malá se nakonec narodila až 41+3tt, v noci před nástupem na vyvolání 🙂

tasimia
11. dub 2024

No a proč na to tak spěcháš, když máš ještě trošku času? To, ze ostatní mají už po porodu, neznamená, že musíš mít i ty.
Uvolni se a až to přijde, tak to přijde. Takové příznaky porodu teď uvidíš častěji a častěji.

PA je na takové telefonáty zvyklá ;).

veronicka89
11. dub 2024

Vysad ten caj... me proste nesedel , delal jen krece... 2. Tehu nez caje a porod byl lepsi....

veronicka89
11. dub 2024

Jo a jinak jeste dalsi zkusenost ze pokud se zena citi dobre , nestresuje , a ma treba i caste poslucky , je to fajn ptz to unamena ze se pripravuje na porod ...a to tvoje muze byt klidne ,,ticho pred bouri...takze se hod do pohody , uzivej si ze se nic nedeje , vyspi se a rikej si ze mimco brzy az bzde pripravene prijde...
;) treba potrebuje dojit do spravne pozice ktera ti usnadni porod ;)

marselina
11. dub 2024

poslicci, co vic bys chtela slysel. Na porod mas jeste cas a telo si samo rekne.
vim, ze je to tezke ale hod se pohody a uzivej kazdy den nez prijde vas den D.

alice345
11. dub 2024

Jak psaly holky přede mnou, hoď se do pohody a neřeš, však těhotná už dlouho nebudeš , neboj 🙂 Hrozně na to tlačíš a bereš to jako závod (ostatní už porodily a já ne), zbytečně. Klidně si dej horkou vanu a skleničku vína, ale ne abys vyvolala porod, ale aby ses normálně uvolnila a hodila do pohody.

patypresdevaty
11. dub 2024

@veronicka89 to je pravda... jak píšu, moje tělo se připravovalo dlouho... ale pak jsem jako prvorodička měla odrozeno za hodinu a půl od příjezdu do porodnice, otevírala jsem se rychlostí blesku 🙂

martina1317
11. dub 2024

Ahojky, me porod rozjela az vyvolavaci masaz. Delala ti ji PA nebo dula? Umi ji? Neni to “masaz” jako relaxacni, ale pomerne tlakove se masiruji a mackaji urcite body… me se porod rozbehl temer okamzite po teto masazi… btw 39+6 je pohoda. Hod hlavu do klidu. Hned jak se zklidnis, verim, ze to prijde. Miminko presne vi. Ma to vymyslene, tak mu duveruj. Drzim palce! Uz to bude brzy 🙂 uzivej si tu euforii a teseni se, ze uz se s miminkem brzy potkas 🙂

kacka1994
11. dub 2024

Mela jsem to ted u tretiho porodu stejne. Co dva dny jsem burcovala mamu o hlidani deti, ze uz to bude ono a ono zase nic. Predchozi porody jsem neznala poslicky, rodila jsem pred terminem. Ted to bylo neskutecne frustrujici. Po terminu jsem poprosila o vyvolani, vzhledem k vysokemu vahovemu odhadu nemeli problem 🙂 Jinak mi pomohla asi trochu naparka, po ni mi odchazelo hlenove zatky vic, ale zase pak jsem mela vetsi bolesti v noci a stejne nic z toho. Ono to teda nebylo nic - byla jsem otevrena na dva prsty a vyvolavani pak slo raz dva 💪😀 (byl to nejhezci z mych porodu)

mishka87
11. dub 2024

Je to sice už více než 9 let, ale pamatuju si, jak mi od nějakého 38tt říkali, že se nedostaneme ani do prvního termínu. No nakonec jsem rodila až týden po druhém termínu. Měla jsem problémy se spánkem minimálně týden před porodem a dva dny před ním jsem měla řidší stolici a celkově nemohla spát. Jak píšou holky, hoď se do pohody a nech to na svém těle a miminku. Však jednou porodit musíš a 39tt není nijak extra nutné mít po porodu. Já rodila 40+6tt

linusha
11. dub 2024

Já bych vyřadila čaj. A nechala tomu volný průběh. Víš kolikrát já jela do porodnice že už a nakonec vždy jen poslíčci. Nakonec jsem rodila den po termínu. Každé mimčo potřebuje jiný čas na přípravu ven 🙂 přeji porod bez komplikací 🍀

lenerka1
11. dub 2024

Vím přesně, jak se ženská v takové fázi těhotenství citi. Nezoufat, těhotenství trvá 40 týdnů +-2 týdny, takže času fůra. Nebo klidně to pustit, vybrečet se, vykřičet, vyvztekat tu svou bezmoc a napětí z toho, že tohle nedokážu ovlivnit. Rodila jsem 2x vždy 9 dní po termínu, mě bylo fajn, nespěchala jsem, jen doktoři furt tlačili a podsouvali vyvolání, čímž mě znervózňovali. Prostě jsem zkusila domluvit miminku, že je to na něm, ale lepší to bude bez vyvolání a fakt to pustila z hlavy.

guliii
11. dub 2024

Buď v klidu, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Děloha trénuje a evidentně u tebe dost. To je vlastně dobře, ale připrav se, že porod může být fofr. 😁 Hoď se do pohody a věř svému tělu, že ví co dělá. Když se tělo takhle připravuje, bude porod jedna báseň. A neboj, přijde to brzo. Je lepší ať si to tělo natrénuje, než abys začla rodit a tělo nebylo připravené, to by ses třeba dlouho trápila.

jancazao
11. dub 2024

Skoro každá se cítí před porodem blbě.
Vydrž 🍀
Já měla termín 1.4. a dcera se narodila až 8.4. těsně před půlnocí.

rosalindamelinda
12. dub 2024

Ježišmarja jaká zoufalost??? Já i moje kamarádky jsme rodily třeba až 42 tt, pamatuji si, jak dlouho jsme přenášely... Mě to přišlo nakonec samo, kamarádce to museli vyvolávat... tak jako tak se mimčo nakonec ven dostane 😉

urtica
12. dub 2024

@patypresdevaty ono je to nakonec takové věštění z koule, mně řekli na konci 37 tt , že se ještě dlouho nic dít nebude a za dva dny jsem rodila...

martina1317
14. dub 2024

Ahoj, tak co? 🙂

veronicka89
14. dub 2024

@jancazao mě tohle přijde úplně v pohodě, že píšeš až 🙂

Autorce :

Vždyť tělo nemá kalkulačku...

To datum je úplně jen cca...

To může být +- 2 týdny úplně v pohodě... Proč se někdo na to datum tak upíná 🙂

jancazao
14. dub 2024

@veronicka89 však to bylo autorce, že je to naprosto normální.

autor
17. dub 2024

@martina1317 stále nic. Do toho mám teď virózu, kašel a teploty. Každou noc se budím co dvě hodiny na wc a pití… bojím se k tomu, že to může nějak porod ještě oddálit. Jsem nyní 40+2 . Začala jsem už cvičit i na míči.. občas cítím mírné křeče v podbřišku a následně mi vždycky vyteče “asi nějaký větší výtok” . Každé ráno mi zřejmě po kouskách odchází hlenová zátka, ale jinak jak kdyby nikdy neměla rodit. Záda mě nebolí, pohybuji se normálně. Cvičím pravidelně i Aniball.
@martina1317

lvl16
17. dub 2024

Hlavně v klidu, já pokaždé rodila ve 42. týdnu a na porod jsem se cítila tak od 35. 🙈.

eviicka
17. dub 2024

Taky té zoufalosti rozumím, u prvního to došlo až k vyvolání ve 42 tt (a dle doktorky od 37tt krásně připravená). Byla jsem z toho taky "znechucená" 🙂. Člověk kolikrát balil a pak nic. U druhého, už jsem to neřešila, a počítala v hlavě s vyvoláním pro přenášení rovnou.

Ale jinak je to normální a přirozené a také se přikláním k tomu, že tělo bude alespoň hezky připravené a porod pak půjde mnohem snadněji (já to tak měla). 😉

petrasipkova1
17. dub 2024

Píšeš úplně přirozený postup těhotenství. Obě děti narozené 41+ ... Klídek, dcera vypadala že nic a pomohla mi manuální práce, kdy jsem uklízela větve ze zahrady, pořád se ohýbala a najednou to začalo ....

ada22
17. dub 2024

Jestli máš virózu, tak bych byla šťastná že nerodím. 😉 Pusť si film, čti knížku, klidně si dej vínko nebo pivo, hoď se do klidu. Není kam spěchat.

martina1317
17. dub 2024

Ojojoj. Tak to by bylo lepsi jeste vydrzet, prvne se vykuryrovat a pak az se soustredit na porod 🙂 jeste mas cas… ale vim na konci je to desne dlouhe. Drzte se

chrystyanna
17. dub 2024

Ono taky záleží na spoustě věcí.
Jak dlouhý jsi měla cyklus,kdy se mimino zavrtalo a jak dlouhou dobu potřebuje ono samo
Někdo,kdo má cyklus třeba 38 dní ,pak dle tabulek na 28 denní cyklus "přenáší",
Největší průser je tenhle stres ,může tebe zablokovat a tělo ve stresu prostě neporodí.

tasimia
17. dub 2024

Čím více na to budeš tlačit, tím více to prostě nepůjde.. nech tělo odvést svojí práci.

autor
20. dub 2024

Mám to úspěšně za sebou! Porod mi trval od první kontrakce 29 hodin ! Byla to šílenost, ale nakonec vše dobře dopadlo 🙂 akorát máme nyní trápení s krmením. Malý Tobik se narodil včera ráno, od té doby se přisál jen 2x , cucnul si a hotovo. Zvrací stále plodovou vodu a dělá mu to nejspíš starosti. Mě dělá starosti, že musí mít přece hlad! Prso mu dávám často, běžně ho jen žužlá. Vůbec nevím, jak do něj dostat jídlo.. :(

kubesovaadelka
20. dub 2024

Moc moc gratuluji🥳♥️♥️. Jestli budeš chtít, klidně napiš. Nebudu ti valit klíny do hlavy, můžu poradit,nebo sloužit jako psychica podpora, ale stejně si to musíš přizpůsobit podle tebe a drobečka. Nicméně mě se dcera taky nalokala a pak se jí voda dostala do plic, neměla jsem ji u sebe, museli ji sledovat a já docházet zezacatku kojit k sestřičkam. Jen jedna rada, klid, buď to pro malého, nic jiného se nezblázni. Spokojená maminka=spokojené dítě, spokojené dítě=spokojená maminka ♥️. Jo v porodnici mi říkali že ten první den miminko ještě zvládne ve mlicka, že má dostatek živin ještě z bříška, tak se zkus na to zeptat, od toho tam sestry jsou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru