Vyvolat porod po 1.císaři?

pavlinka65
13. črc 2019

Ahoj holky, prosím o zkušenosti a poznatky.. 1.porod akutní císař- preeklampsie. Čeká mě teď druhý, jizva by měla být ok, nechají mě týden přenášet, když do té doby neporodim spontánně, chtějí vyvolávat- pro začátek tyčinkami .. A já vůbec nevím co dělat. Všude čtu, jak se vyvolávání nedoporučuje, to že je lepší naplánovat 2.cs. Jak jste to měly vy? Nechaly jste si porod vyvolat? A podařil se vbac? Děkuji 🙂

drakenn
13. črc 2019

Mě taky chtěli vyvolávat po 1cs, ale prostě jsem to odmítla. Můj gynekolog byl také proti a sám mi poradil do toho nejít. Porod se rozjel sám v 41 t

lenickakl
13. črc 2019

se mnou na pokoji byla holčina, co jí vyvolávali po císaři.. akorát jí porod vyvolávali pomaleji než mně.. začli nám vyvolávat myslím v úterý na noc, já porodila ve středu, ona v sobotu...

korneliusa
13. črc 2019

Nenechala bych vyvolávat. Co u nich znamená týden přenášet? 43tt, nebo 41tt?

patmouse
13. črc 2019

Ja mela prvni cs planovany. U druheho jsem doufala do posledni chvile v prirozeny porod. Rikali,ze kdyz by byl nalez aspon trochu dobry,mohli by tomu lehce pomoct a mirne vyvolat. Bohuzel se nic nedelo a byla jsem uplne zavrena,takze ve 40+4 druha sekce. Na sale zjistili diru v deloze a dalsi komplikace...

simirek1
13. črc 2019

@pavlinka65 Ahoj🙂 Podle toho, co si čtu mi přijde, že porodnice se o spontánní porod snad ani nechce snažit a hned chce tě zatěžovat další operací, což je nesmysl, pokud k tomu není jiná zdravotní indikace. Já jsem měla také akutní císařský řez a další dětátko jsem porodila po 3 letech spontánně, krásný a rychlý porod. Pokud není důvod ukončovat těhotenství císař. řezem, tak bych vám přála, aby se vaše miminko narodila spontánně a vy si ho mohla hned chovat a nabídnout mu teplou a něžnou náruč. I pro dítě je spontánní porod nejlepší!!!!

kittyy17
13. črc 2019

@pavlinka65 můj gynekolog mi rovnou řekl, že po císaři bych neměla přenášet ani vyvolávat porod. Že vzhledem k tomu, že se u mě stále nic neděje a průběh těhotenství se opakuje jako přes kopírák, vidí to na ukončení plánovaným císařem nejpozději v den termínu porodu, pokud neporodím nějakým zázrakem sama...
Tak jsem šla do porodnice s tím, že si jdu domluvit termín operace. Nejdřív se moc netvářili, pak jsem jim řekla, že přenášení a vyvolávání odmítám, a domluvili jsme si termín na den před termínem. Poslali mě na hromadu předoperačních vyšetření v naději, že začnu rodit.
Hrozně se divili, že jsem fakt nastoupila, a že se fakt nic neděje a porod se nechystá. Na sále jsem si potřásla rukou s chirurgem, poručila jsem si úhledný steh, napíchli mi epidural, a pěkně na pohodičku...
Udělala bych to stejně, i kdyby mi můj gynekolog nic neřekl. Chtěla jsem mít jistotu, že to oba přežijeme, měla jsem doma ještě jedno dítě, které mě taky potřebovalo živou..
První císař byl z důvodu 10 dnů přenášení, 2 dnů vyvolávání, a žádná reakce, zavřená jako banka o půlnoci, tlak v pořádku, moje tělo snad o těhotenství nevědělo kromě břicha a 30 kg navíc. Prý bych mohla být těhotná ještě dalších 9 měsíců

korneliusa
13. črc 2019

@kittyy17 Ve 44tt dva dny vyvolávali a nic se nedělo? Jakým způsobem vyvolávali?

kittyy17
14. črc 2019

@korneliusa byl to 42 TT a byla jsem úplně zavřená, zaváděli mi tablety na otevření čípku. Bezúspěšně,za celou dobu jsem neměla ani jednu kontrakci...

korneliusa
14. črc 2019

@kittyy17 Jenže to jsi vůbec nepřenášela a to ostatní co píše, to jsou taky jen zavádějící pojmy. Tohle je prostě ze strany zdravotníků taková prasárna. Lži a mabipulace na denním pořádku. Mě je z toho úplně zle, kolik zbytečných císařů se tady dělá, kolik porodů dokážou zkazit a udělat z nich příšernej, traumatickej zážitek. A ještě jim pak většina žen věří, že je doktoři zachránili a že bez nich by to špatně dopadlo.

kittyy17
15. črc 2019

@korneliusa ??? Těhotenství trvá 40 týdnů, malej se narodil 41+5. Než něco napíšeš, něco si o tom zjistí, ať nepíšeš kraviny.
Mně císař zachránil život 2x.

korneliusa
15. črc 2019

@kittyy17 Těhotenství trvá 38 - 42 týdnů. Ale já se nechci dohadovat s tebou. Jen mě mrzí, když se šíří tyhle dezinformace a další a další ženy se pak nechávají vmanipulovat do zbytečných a nebezpečných zákroků (nemyslím jen císaře) protože tomu věří. Protože pan doktor to řekl, tak to musí být pravda a sousedka to taky tak měla, atd...

kittyy17
15. črc 2019

@korneliusa no tak ve 41+5 už měl zkaženou vodu, o den později bych už dítě neměla. Měl přes 4 kg a velkou hlavu.
Těhotenství trvá přibližně 40 týdnů, plus mínus dva týdny je považováno za normální.
To si musí srovnat každá matka v hlavě sama, jestli svojí sobeckou touhou po přirozeném porodu ohrozí dva životy, jestli je chytřejší než doktoři...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru