Vyvolání porodu a streptokok. Jak to probíhá?

pommpomm1
7. bře 2021

Ahoj holky, dneska k večeru jedu na příjem, mám pozitivního streptokoka a porod budou muset vyvolávat. Prosím jak to asi probíhá a dají mě hned na porodní sál nebo na pokoj? Nechají vykapat kapačku atb a pak mi dají teprve tabletu? Za jak dlouho po vyvolání jste rodily? Veze mě tam partner a přemýšlím, jestli ho pošlou domů nebo nás nechají spolu. Díky moc 😊

tasimia
7. bře 2021

@pommpomm1 já byla na normálním pokoji, na sál dávají až když si otevřená na 6cm. Ale to záleží na nemocnici. Jinak já se i při tabletách trápila 4 dny. Atb jsem dostala až poslední den.

tasimia
7. bře 2021

Jinak já jsem přišla, šla jsem na utz, ozvy, tlak. Zavedli mi tabletu a koukala jsem na pokoji na televizi.

sigyn
7. bře 2021

U mě to trvalo cca 8 hodin než se rozjel porod.

hezz17
7. bře 2021

Zalezi podle nalezu. Jestli je to na indukci nebo preindukci. Nekomj zabere prvni tableta, nekdo jich ma 5 a nic.

hezz17
7. bře 2021

@tasimia tech 6 je teda asi hodne specifických. Fakt bych nechtela byt az do 6cm na normalnim pokoji, kterej neni na porod poradne vybaveny

klokanka31
7. bře 2021

@hezz17 Tak 6 cm nic není ne? S tím jsem ještě byla doma 🤔

zoyee
7. bře 2021

To je strašně individuální, mě začali vyvolávat v neděli v poledne a nic se nedělo, malá se narodila až v úterý pozdě večer. Než se vůbec začalo něco dít, ležela jsem na rizikovém oddělení...

klokanka31
7. bře 2021

@zoyee To muselo být hrozný tak dlouho čekat ne? 😟

agneska7
7. bře 2021

Můžu se zeptat jaký jsi TT a proč chtějí vyvolávat ? To jako jen kvůli tomu strepkokovi ?

hezz17
7. bře 2021

@klokanka31 tady zase nejaka drsna holka 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️6cm spont a 6cm vvolavanych je uplne neco jineho. A 6cm u jaruny je uplne jine jak 6cm u bohuny.

klokanka31
7. bře 2021

@hezz17 To není, 6 cm jako 6 cm...

hezz17
7. bře 2021

@klokanka31 🙄🤦🏻‍♀️ pises ze do 6cm jsi byla doma. Takze spont, ne vyvolavany a to se holka vazne neda srovnat.

klokanka31
7. bře 2021

@hezz17 Ještě dýl, já na příjmu byla na 8.

hezz17
7. bře 2021

@klokanka31 gratulujeme a posilame zlateho bludistaka. Jsi nejlepsi matka roku 👏

klokanka31
7. bře 2021

@hezz17 Ježíš proč?? 😕

tasimia
7. bře 2021

@hezz17 jenže mě bylo na normálním pokoji úplně dobře. Měla jsem tam vše co jsem potřebovala. Mič, vanu, hudbu. Žádný problém. A já stejně ani nic nevyužila.

zoyee
7. bře 2021

@klokanka31 jako to čekání bylo blbý, ale mě nic nebylo, žádná reakce, nic. Takže ve středu ráno už jsem byla napsaná na sekci. Malá si to v úterý vecer rozmyslela, v 18:15 sama praskla voda, za 3 hodiny byla venku. Žádná další medikace, epidural nic. Jenom prostě trvalo, než zacala akce 🙂

klokanka31
8. bře 2021

@zoyee Tak to je moc dobře že nakonec šla sama 🙂

inkheart
8. bře 2021

@klokanka31 ne každý, zejména když se vyvolává porod
Já byla v porodnici již od 0 třeba. Na porodním pokoji když jsem měla 1 😁
Ale měla jsem to celé rizikové, špatný monitor, proto si mě tam nechali... A streptokok je, tipuji, něco podobné. Víc se to hlídá

klokanka31
8. bře 2021

@inkheart Tak hlavně jestli mimčo bylo v pohodě 🙂

jednaholkaa
8. bře 2021

Me vyvolavali a na porodni pokloj jsem sla kdyz jsem byla otevrena na 1-2 cm cca, asi jim bylo blby, ze tam lezu uz dve hodiny po zemi.. v tom jsem pak pokracovala dalsich x hodin..

pommpomm1
autor
8. bře 2021

@zoyee Jsem od včera na pokoji, včera večer první tableta na přípravu porodních cest, čípek dole tak na špičku prstu, ráno to prý bylo trochu lepší takže druhá tableta, pak třetí a kromě bolestí podbřišku se taky nic neděje. Jsem z toho dost unavená. Vůbec nic se neděje.

pommpomm1
autor
8. bře 2021

@agneska7 Jsem na preindukci, před tím nástupem jsem jsem toho právě moc nevěděla tak mi dávají tablety na přípravu porodních cest a od včera se modlím abych už porodila 🤦🏻‍♀️ Dneska 41+1, doktorka mi vysvětlovala že je to doporučeno tou zdravotnickou organizací a je to běžná praxe.

agneska7
8. bře 2021

@pommpomm1 aha takže to není vyloženě kvůli strepkokovi ale protože pro doktory je od 40 TT ,, přenášení,, tak držím palečky ať to máš rychle za sebou

pommpomm1
autor
8. bře 2021

@agneska7 Že ve 41. je to běžná praxe no. Já doktor nejsem a říkala jsem si, že prostě mají důvod tomu porodu pomocí. Jsem tu teprve druhý den a už nemůžu 🤦🏻‍♀️ Díky moc ❤️

cikitkapb
8. bře 2021

@pommpomm1 A řekli ti ten důvod? Ono totiž vysvětlení „je to běžná praxe“ není důvod k vyvolávání porodu. Důvodem je třeba těhotenská cukrovka, preeklampsie, apod. Běžnou praxí je spousta věcí, které by se dělat neměly a jsou zbytečné. Ale jestli jsi prvorodička, tak chápu. Taky jsem byla před prvním porodem nezkušená a neinformovaná. Držím palce, ať netrpíš moc dlouho. A hlavně, ať porodíš přirozeně.

klokanka31
8. bře 2021

@pommpomm1 Taky ti přeju ať už konečně porodíš. Ale docela se divím že ti porod vyvolávají, já myslela že se to dělá až po 42.týdnu.

jednaholkaa
9. bře 2021

@cikitkapb Zálezi na porodnici, kazda to ma jinak. V Motole me byli ochotni nechat jenom 7 po terminu, v Pribrami az 14 dni..

pommpomm1
autor
3. kvě 2021

@klokanka31 Díky, porodila jsem 9.3. v 8:58 a od začátku do konce 27 hodin 😖 Naštěstí z toho nemám žádné trauma a špatné zážitky i když to bylo vyčerpávající

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru