Vtipné historky z porodu. Jaký jste měly porod?

klokanka31
2. čer 2020

Odjakživa se nastávající maminky děsí porodu, a děsivé historky okolí jim moc nepomůžou, tak co sem dát nějaké vtipné a veselé vzpomínky z porodu?

agnes_123
2. čer 2020

Já měla krásný porod. A říkám to všem ženám, aby se nebály. Opravdu to bylo v rámci mezí v pohodě a jsem za to ráda.

blondynka400
2. čer 2020

@klokanka31 proč by se měly děsit porodu? Co je to za nesmysl.... Příroda to má dobře vymyšlené.... A když se do toho doktoři moc nemíchají, i ten nejhorší porod je po pár dnech ten nejhezčí .-)

klokanka31
autor
2. čer 2020

Tak dám taky sama příspěvek-já netušila že začínám rodit, měla jsem sice kontrakce, ale nepravidelný, tak jsem myslela že to jsou jen poslíčci. Tak jsme s manželem ještě běhali po ZOO, pak doma šli spát, bolesti pořád stejný a nepravidelný. Brzy ráno jsme pro jistotu frčeli do porodnice aby na mě koukli, a tam na mě koukali jako na zjevení, byla jsem otevřená už na 8 prstů a šla okamžitě na sál. A za tři hodinky byla malá na světě. Porodu jsem se hrozně děsila, ale byl to nejkrásnější zážitek v mém životě 😊 A opravdu to není tak hrozné jak se říká.

klokanka31
autor
2. čer 2020

@blondynka400 Tak já nevím, ale myslím že to už je tak vžité... Neznám ženu která se nebojí, znám i takové, které z obav z porodu nechtějí děti... A když do toho přidají maminky a tchýně svoje děsivé zkušenosti s porodem...

blondynka400
2. čer 2020

@klokanka31 asi jak kde. Já zase znám většinu, které se nebojí, nebo to spíš neřeší. Nebo- li dle hesla nějak to ven musí. Já se třeba porodu nikdy nebála. Přijde mi zbytečné se s tím stresovat dopředu. Osobně nechápu ženy, co svými porody děsí ostatní a zbytečně to přibarvují. Já první neměla procházku růžovým sadem, bylo to vyvolávané KP, v tu chvíli jsem měla dost, ale s už po pár dnech jsem na to špatní zapomněla. Ono to chce hledat ty pozitiva, ne negativa.....

puhelin
2. čer 2020

Oba porody jsem mela nadherne a na oba jsem se tesila. Neznali jsme pohlavi miminka, takze prestoze mi bylo jasne, ze to bude bolet, ta zvedavost mi bolest premohla. Sla jsem rodit uvolnena, odhodlana vnimat jen kontrakce a nenechat se rozhodit. Vybrala jsem si porodnici, o ktere jsem vedela, ze je naladena stejne jako ja. Ale pro jistotou jsem si porodni prani napsala.
Prvni porod byl akutne vyvolany oxytocinem, na konci jsem v podrepu omdlela vysilenim a manzel me musel v naruci vysadit na kozu (s hlavickou temer venku).
Druhy se vlekl, kontrakce po 15 - 20 minutach a po 7 hodinach to najednou nabralo spad a otevirala jsem se skoky po 2 centimetrech. Druhy byl muj vysneny, bez medikamentu, monitoru, kanyly.
Takze kazdemu o porodech vypravim s nadsenim, mam krasne zazitky a jsem vdecna, ze se vse podarilo.

leilinka1234
3. čer 2020

Porodu a bolestí jsem jsem se nebála. Spíš jsem měla strach o miminko, aby bylo vše v pořádku. První porod vyvolávaný. Celkem 6 hodin, malou jsem tlačila ven hodinu. Nešlo to ani při změně poloh. Ale pár minut po porodu jsem manželovi řekla, že chci rodit zas 😊 druhý porod rychlovka. V 15h jsem jela s manželem nakoupit. Ve frontě jsem sice cítila bolesti, ale poslíčci, že 😊 v 16.30 jsme přišli z nákupu a vše ještě v pohodě. Začala jsem vařit večeři, ale už nedovařila. Řekla jsem manželovi, že se to asi blíží, že se jdu zkrášlit do koupelny 😀 v 17.30 jsme volali babičku. Pak zběsilá jízda do nemocnice a za 28 minut po přijezdu jsem porodila 😊 po druhém už jsem teda neřekla, že bych si to střihla ještě jednou... Ale teď, rok a půl po porodu, když bych třetí ještě chtěla, tak by problém nebyl 🙂

majsina
3. čer 2020

No...já se poprvé neděsila a podruhé už se děsím, protože vím, co vše se může stát. 3 roky jsem byla přesvědčená, že další dítě už nechci. Takový to byl zážitek...ale to jsi asi číst nechtěla, takže nechám ať se vyjádří ti, kteří mají lepší zkušenost 🙂

me_druhe_ja
3. čer 2020

Já se porodu nebála. Čím blíž k němu bylo, tím víc jsem se těšila, až malýho uvidím, jak mi ho dají na břicho..No, měla jsem se bát.....Konec byl boj o malýho, ihned odneseni, oživování, Apgar 3 v první minutě ..... Žádná idylka.....Na druhej den, když jsem se vzpamatovávala, nám sdělili jeho diagnózu a zbytek porodnice mám v mlze...Ale ještě, že jsem byla v nemocnici. Bejt doma, neměla bych ho

barulina
3. čer 2020

Ja nic moc. Viz me clanky

kiitaa
3. čer 2020

Taky vzpominam jenom v dobrym, hned druhy den bych sla rodit znovu. Bolelo to, to je jasny, ale ne tak, jak jsem si myslela. Rizenim osudu (praskly vodovod) jsem nakonec dokonce rodila jinde, nez jsem si vybrala, vsichni u porodu byli super...

martt
3. čer 2020

Mám dva porody za sebou. U prvního jsem se docela bála, ale snad ani ne bolesti, ale ženy kolem mne měli potřebu mi vyprávět historky ze svých porodu. Že rodili 12,18 hodin na sále moje mamka se mnou do konce 22 hodin. A ja jsem člověk, který musí mít všechno šup šup. Takže když jsem měla den po termínu a šla jsem na kontrolu, kde mi oznámily abych přišla ještě v 15:00 do porodnice, že chtějí zkontrolovat srdeční ozvy, že se jim to nelíbí. Byla jsem stále v klidu, protoze jsem žádné bolesti neměla a byla jsem stále zavřená. Když jsne přišli do porodnice víc jak hodinu se snažili natočit srdeční ozvy. Pak přišel doktor s porodní asistentkou, že se bude porod vyvolávat, že se jim to nelíbí. V 17:00 jsem sla na porodní sál začaly vyvolávat, když jsem se porodní asistentky ptala, jak dlouho budu rodit rekla, že cca 8-12 hodin. To jsem prohlásila, že se mi tak dlouho rodit nechce porodní asistentka rekla, že to nezávisí na mne, ale na mimcu a ze jsen prvorodicka, že to rychlejší nebude no a v 19,35 se malý narodil. 😂🤣 U druhého jsem sice vyvolávany porod neměla. Ale bolesti mne chytli o pul druhé v noci ve 2 jsme přijeli do porodnice. Tam doktor prohlásil, že jsem připravena k porodu, ale že budu rodit až někdy ráno až se vymění služba, že už se s tímhle doktorem neuvidím. Když jsem opět prohlásila, že se rozhodně uvidime, protože nebudu rodit tak dlouho, tak si doktor s porodní asistentkou klepali na čelo, že to nemůžu nijak ovlivnit. No a malý se narodil o pul 4 ráno. Doktor v šoku jak jsem věděla, že budu rodit tak rychle 😂😂😂🤣🤣.

barusilonka
3. čer 2020

@klokanka31 ja jsem se porodu nebala. V hlave jsem mela nstavene,ze to bude určitě bolet jako prase 😆 ale je to bolest, ktera prejde a diky ni budu mit svoji holcicku u sebe. Je to 2 roky a rada na to vzpominam. Vic než porod bolelo šití, to jsem teprv mela slzy v očích 😑

iris92
3. čer 2020

To je pekne tema 🙂 ja jsem nepoznala, ze rodim. Voda mi odtekla o pulnoci, ale jen trochu a ja to mela jen za vytok, tak jsem sla normalne spat. Potom jsem mela cely den nepravidelne kontrakce (a voda uz vic netekla), takze jsme byli doma, ja polehavala a koukala na serialy. A mezitim si manzel nekdy v 17 hodin delal tlacenku s cibuli, tak jsem si s chuti dala s nim. No, o dve hodiny pozdeji uz jsme vyrazeli do porodnice a ja byla na 8 cm, asi za hodinu a pul se maly narodil. Ta cibule se mi pripomnela jeste na porodnim sale 😅

goovana
3. čer 2020

Mám za sebou jeden porod. Bála jsem se jsko čert.
6 dni jsem přenášela. 26.12.2019 v 7:00 hodin rano první kontrakce hned po 7 minutách. V 7:45 příjezd do porodnice a malá se narodila ve 13:55 nejkrásnější zážitek mého života. Porod byl rychlý.
Pro mě byli nejhorší ty bolesti s kontrakcema ale samotný porod? Krásný, nádherný

anakolut
3. čer 2020

Všechny tři porody jsem měla hezké a bezproblémové. U druhého porodu nás pobavila hlsáška porodní asistenky, krátce po tom, co mi dala dceru náručí, se slovy: "No to byl ale luxusní porod." V tu chvíli jsem si v duchu klepala na čelo, jak jsem byla ještě vyčerpaná, ale zpětně byl můj druhý porod opravdu tím nejhezčím. Třetí porod byl překotný. . Když už bylo po všem, tak mi paní doktorka povídá: "Teda vy jste té naší sestřičce (porodní asistentce) dala, ještě teď se z toho vzpamatovává, jaký to byl fofr." Měla jsem takovou mladinkou, ale šikovnou holčinu 🙂 Asi daly zasloužilou rodičku začínající asistentce 🙂
Jo a u prvního a druhého porodu jsem měla moc krásné porodní asistentky. Asi je vybírají podle vzhledu, aby tatínci měli na co koukat 😀

betelgeuzz
3. čer 2020

Tak z vtipných historek se to zas trochu zvrtlo, tak já jednu přidám. Když po pár hodinách kontrakcí přišel klid, tak jsem usnula. A vzbudilo mě manželovo užaslé TY SPÍŠ??? V té chvíli jsem ho chtěla zastřelit 🙂

madbetka
3. čer 2020

@betelgeuzz 😀 Chlapi jsou u porodu občas fakt vtipní 😀

U nás u prvního porodu: Visela jsem manželovi kolem krku, kontrakce po minutě a půl, tak jsem je prodýchávala, funěla... Manžel se začal ošívat, tak se ptám, co je. A on: "Víš miláčku, jak mi funíš za krk, tak ono to strašně lechtá a není to příjemný!"
Smějeme se tomu dodnes, že já trpěla v kontrakcích a jeho to, chudáka, lechtalo 😀

madbetka
3. čer 2020

Druhý porod. Sedíme večer u televize, já už si v klidu počítám kontrakce, ale manželovi jsem to zatím neříkala, měla jsem docela často pravidelné poslíčky, tak jsem ho nechtěla plašit. Manžel si nasadil takové ty exfoliační ponožky na nohy. Po chvilce mu říkám, že už mám asi dvě hodiny kontrakce, že se zkracují a jsme asi na 10min. Jeho reakce: " Jé, počkej, já to mám mít na nohách ještě půl hodiny!" 😀
Tak jsem šla do vany, on za chvíli přišel za mnou a já povídám: "No, asi rodíme, myslím, že už to poznávám." Manžel: "Jo, já už to taky poznávám!" 😀
Jsem vděčná, že se mnou při všech třech porodech byl, rozhodně jsem se během porodů i smála 🙂

legelata
Autor odpověď smazal
Zobraz
madbetka
3. čer 2020

U třetího porodu perlila nejstarší dcerka (měla 2,5r). Praskla mi voda, šla jsem do sprchy a ona mi vlezla do koupelny, když jsem lezla ven. Plodová voda samozřejmě stále odtékala a dcerka to komentovala slovy: "Maminko, tečeš!" 😀
(Pro citlivé - trauma z toho nemá, věděla, co se děje, hodně jsme si povídali, jak to bude vypadat, až bude chtít miminko na svět a co se bude dít).

plksv
3. čer 2020

Už jsem to tu kdysi psala. Manžel je drsňák, klidně by mě odrodil sám. Pochopila to i PA, nechávala nás v porodním boxu samotné. Už jsem cítila, že se to blíží, manžel mě zkontroloval 🙂, běžel pro PA. Ta mi pak vyprávěla, že jí říkal, že už jdou ven plodové obaly. Ona - jak to poznal? Manžel odpověděl: "Když jsem rodil krávu, vypadalo to stejně 😀."

blondynka400
3. čer 2020

@betelgeuzz
@madbetka souhlas. U mne byl zase vtipný doktor u druhého porodu. Byl to ten samý,co byl u prvního. Malá nějak nechtěla ven, on stál asi 3 metry ode mne, ruce založené a děsně se smál. A pak mi povídá, to víte,to není konec pánevní,to si musíte porodit sama. Jsem myslela, že ho zabiju 😀

krupka3
3. čer 2020

"Odjakziva se budouci maminky desi porodu", no to je veta... A motivace... Ja se teda nedesila ani prvniho porodu, naopak jsem se prijemne ladila a tesila a porod byl pekny, podruhe se na nej vyslovene tesim.

jana31990
3. čer 2020

Tak za mě bylo asi nejvtipnější nebo Teda přímo při porodu jsem myslela že budu vraždit ale pousmála jsem se. Když už dcerka byla napůl cestě venku tak jsem jen manželovi řekla,, já už nemůžu já to už nedám "jelikož jsem špatně dejchala. A manžel se na mě jen podíval a řekl,, Miláčku Amála jich měla 12 a taky to zvládla takže ty to jedno zvládneš určitě. Jen pro info Amálka byla naše fenka. V prvni chvíli jsem myslela že ho fakt zabiju ale touto větou nakonec pobavil jak mě tak doktora a sestřičku. A už se prý těší v září na druhý porod 🤣🤣 A jen tak mimochodem za dva při kontrole mi doktor řekl jen tak omylem před praktikantkama á tady máme tu paní se 12 v tu chvíli jsem byla mrtvá 🤣🤣

kulickakulata
3. čer 2020

@jana31990 ja se tlemim 😅😅😅 opravdu super 👍

jana31990
3. čer 2020

@kulickakulata no musím říct že stále po 2 letech je to naše nejlepší historka pro zasmání.🤣🤣 Raději ani nechci myslet na to co zase vymyslí v září až budu rodit 😂

sudylichozrout
4. čer 2020

@klokanka31 Koukni na muj clanek na blogu. Tam si prectes odpoved 🙂

klokanka31
autor
4. čer 2020

@sudylichozrout masakr 😆

kulickakulata
4. čer 2020

@jana31990 tak budu v září držet palečky at všechno dopadne dobře a my máme zase další historku 😇 a hlavně, aby jich nebylo 12😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru