V čem jste jely k porodu a v čem pak rodily?

5. únor 2021

Ahoj! Mám asi dost blbej dotaz, ale dneska mě to napadlo.
V čem jste jely k porodu? A v čem jste pak rodily?
Za měsíc mám termín, tak pomalu přemýšlím, co a jak.
Nevím, jestli si vzít kalhoty a v porodnici se pak převlékat nebo jet rovnou v nějakých šatech...
Předem moc díky 😊

olga_
5. únor 2021

U porodu to ze sebe nakonec s největší pravdepodobností stejně všechno shodíš...

madbetka
5. únor 2021

Převlékat se budeš tak jako tak, buď dostaneš jejich košili nebo vlastní. Rodit v normálním oblečení bych ani nechtěla, porod není úplně čistá záležitost.
Každopádně jsem jela pokaždé v šatech, v těhotenství jsem téměř nic jiného nenosila.

pipi_puncocha
5. únor 2021

Jela jsem v noční košili, legínách a bundě - prostě jsem to popadla a nepřemýšlela nad tím. U porodu mi dali erární noční košili, ale stejně jsem byla celou dobu nahá, nesnesla jsem na sobě nic.

te_reza
5. únor 2021

Vím sto pro, že od pasu dolů sem neměla nic a vrskem si nejsem jistá, ale možná noční košili 😂

g_m
5. únor 2021

Já jsem rodila na podzim, do porodnice jsem jela v kalhotech, triku a bundě a pak si vždy hned dala tu jejich sexy košili. Stejně ze mě furt něco "teklo", tak to bylo ideál...

mamikry
5. únor 2021

Ja jsem jela normalne oblecena, tehotenske leginy a tunika. V porodnici mi dali erar kosili a v te jsem byla az do konce.

martiniquest
5. únor 2021

Rodila jsem v jejich kosili. Zbytecne si spinit svoji. A jela jsem normalne oblecena - sukne, puncochace, tricko, bunda...

veronka_123
5. únor 2021

Zalezi jak bude probihat porod. U me to dopadlo tak, ze mi po prijezdu oznamili at dam kalhoty dolu a jdeme na sal 😂 Rodila jsem tedy v tricku ve kterem jsem prisla a bylo ciste i po porodu 👍😂 Ale jinak jsem mela nachystanou svoji kosili. 🙂

vikinkav
5. únor 2021

Ja rodila v kojici podprsence 🙂

barmil
5. únor 2021

Jela jsem v satech, protože mi praskla voda, takže ručník mezi nohama. Vložka, porodnicka, to nestíhala.
Tam jsem si vzala poporodní kalhotky a vlozku a triko, pod ním sportovní podporu. Byla jsem ve vaně, tak mi přišlo fajn, mit tu podprdu a nebýt uplne naha. Rodila jsem v ní.

theolik
5. únor 2021

V nemocnici se převlečeš do košilky .Buď svoji nebo ti dají jejich 🙂 Takže si myslím že je celkem jedno jestli budeš mít na sobě džíny nebo tepláky ;)

gruyerre
5. únor 2021

jela jsem oblečená normálně v tričku a kalhotech a na porodním pokoji jsem se převlékla do šatů.

@olga_ coo? A proč?

olga_
5. únor 2021

@gruyerre Protože třeba jdeš do sprchy a jdeš do ní milionkrát, protože je třeba 35 stupňů i v noci, jdeš v pokročilém stadiu do vany a z vany rovnou rodit atd.

gruyerre
5. únor 2021

@olga_ no tak jo, někomu na tom třeba nezáleží nebo se po vaně nebo sprše nestihne obléct, ale to přece neznamená, že s největší pravděpodobností to tak bude mít i tahle paní. Asi nechce být nahatá.

olga_
5. únor 2021

@gruyerre Jde o individuální pohodlí. Samozřejmě žádná tvrdá data o tom, kolik žen nakonec rodí nahých, nemám.

lenka421
5. únor 2021

Poprve jsem jela v satech, bylo leto, podruhe takove teplo nebylo a protoze jsem uz mela silny kontrakce tak jsem se nasoukala do toho nejpohodlnejsiho co jsem v tu chvili nasla, takze do teplaku 😀 v porodnici jsem se prevlekla do nocni košile.

handulkak
5. únor 2021

Poprvé jsem rodila v zimě a měla saty a silonky. Druhé v květnu a měla jsem delsi tuniku a freddy. Na sále jsem měla kosilku a já tedy osobně i kalhotky - celou dobu jsem krvacela, takže jsem měla už před porodem na boxu porodní vlozky.

2hanah
5. únor 2021

Většinou Ti dají jejich košili - anděla, jak to má záda na tkaničky, aby se v tom dal dobře píchnout epidural, případně rychle svléknout při přejezdu na sál, u prvního porodu jsem měla svoji novou a drahou kojící, a protože jsem jela náhle urgentně na sál, sestra mi ji zničila, protože ji ze mě rvala tak, že ji celou roztrhla, takže mi ji pak už ani nevrátili, takže za mě vlastní maximálně až na šestinedělí, ale i tam je lepší erár kvůli častému převlékání a znečišťování - mléko, očistky, pot atd.

klokanka31
5. únor 2021

Já jela v tom co jsem rychle chytla, takže džíny a tričko. V porodnici mi dali na sál jejich košili.

klokanka31
5. únor 2021

@2hanah Z anděla jsem měla hrůzu, ale naštěstí mi dali normální noční košili ☺

elencze
5. únor 2021

jela jsem v šatech a legínách, rodila jsem nahatá, měla jsem sebou svou košili a dostala jsem i erární, ale nic jsem na sobě v tu chvíli nesnesla.

felixfelicis
5. únor 2021

V erarni kosili jsem rodila jednou a meli jenom nejakou velikost pro slony, takze rodit ve stanu moc pohodlne nebylo. Pak jsem rodila v normalnim obleceni a to dopadlo zajimave 🙂, takze bych doporucila vlastni nocni kosili 🙂

eithelwing
5. únor 2021

Jela jsem v pohodlném, rodila jsem v jejich košili. Nepotřebovala jsem mít všechny možné tělní tekutiny na své košili. 😂

autor
5. únor 2021

Moc Vám všem dekuju za odpovědi 😊 Jsem prvorodicka (což jste asi pochopily😄), takže mám čas nad vsim premyslet 😄 Obecně jsem stydlin, takže si nebudu připadat asi úplně komfortně úplně naha. Ale zase mi je jasný, ze v těch bolestech nebudu vědět, kdo jsem a už vůbec nebudu řešit, jestli mi někde kouká zadek 😄

sigyn
5. únor 2021

Většinou se dává obyč košile a na předporodním máte deku atd. Jakmile půjdete na sál, tak oblečení bude vaše nejmenší starost. 😉

jane46
5. únor 2021

U obou jsem mela delsi starsi triko a kalhotky, ty jsem sundala tesne pred cestou na sal. Jo a na cestu normalni tehotenske obleceni co jsem bezne nosila. Myslim ale, ze primo na sal mi dali tu jejich erarni kosilku, ale musela bych kouknout na fotky, vlastne ani nevim 😆 Kdyby mi v tu chvili dali kostym ruzoveho kralika rodim klidne v tom...

veruuu_kubesovic
5. únor 2021

je úplně jedno v čem pojedeš k porodu do porodnice, páč dostaneš jejich erární luxusní (pro mě o 4 čísla větší) košili....

keksik002
5. únor 2021

Uprimne, mela jsem jejich kosili, tu jsem dostal hned na primu, ale kde se mi od doby prijmu a porodu ztratilily kalhotky tak to vam nepovim :D

malinkaelinka
5. únor 2021

Jela jsem v tom, co jsem tehdy nosila, tehotenska sukně a tričko. Oboje jsem sundavala ještě v ordinaci, plodovka lila proudem, dali mi košili.

klokanka31
5. únor 2021

@eithelwing Všechny možné tělní tekutiny? 😮 to vypadá jako by byl porod řezničina 😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru