Špinění před porodem, je to běžné?

z_u_z_a_n_a_1988
14. únor 2016

Ahojky,
prosim o radu, pokud mate nejake zkusenosti..🙂 zitra mam termin porodu a dnes dopo mi zaclo slabe spineni,nic tragickyho ani ve velkym mnozstvi, ale preci..k tomu mam chvilema bolesti podbrisku podobne menstruacnim..myslite, ze je to bezne pred porodem? Na kurzu nam rikali, ze v pripade spineni neni treba hned jet do porofnice, jen pokud by se jednslo o silne krvaceni, tak nevim, nechci plasit..dekuju za nazory! 🙂

blahova_andrea
14. únor 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 a nebylo to hlenovité? to by mohla být zátka. někdo ji má průhlednou jak bílek, ale někdo ji má růžovou a někdo prý dost krvavou, tak to špinění může být jen známka toho, že je vše v pořádku a že už se to chystá 🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
14. únor 2016

@blahova_andrea zatka me napadla taky, ale hlenovity to moc neni..spis takovy spineni jako kdyz konci menstruace,ale slaby..je tezky se v tom orientovat..kdyz si prectes o hlenovy zatce, tak je popisovana ruzne, to aby se v tom pak cert vyznal..🙂 no kazdopadne pohyby citim, tak pockam a uvidim..kazdopadne diky!

evulina77
14. únor 2016

já u posledního těhotenství taky špinila cca 4-5 dní před porodem. Patří to už z k porodu, respektive se už něco chystá. Nemělo by jít ale o silné krvácení. Pokud bolesti přetrvávají, zelezla bych do vany a buď se to rozjede, nebo to zase přejde. Každopádně přeji rychlý porod a všechno ať jde dobře...

terezapetrova
14. únor 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 měla jsem to stejne a druhy den jsem porodila, u me to byl začátek porodu

z_u_z_a_n_a_1988
autor
14. únor 2016

@evulina77 Vubec by mi nevadilo, kdyby se uz neco chystalo..🙂 Jasny v pripade silnyho krvaceni bych nevahala a jela do porodnice. Vanu na bolesti vyzkousim. Taky bych si prala rychly a bezproblemovy porod..🙂 Dekuju moc!!

claire90
14. únor 2016

Je to normální, pokud už cítíš i slabé bolesti, mohla jsi se začít pomalu otvírat, u obou porodů jsem špinila až slabě krvácela díky tomu a vše bylo ok 😉 Přeji rychlý a bezproblémový porod 🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
14. únor 2016

@terezapetrova tak to by bylo hezky, kdyby se mala narodila zitra, to mame termin..🙂 dekuji za tvou zkusenost!

z_u_z_a_n_a_1988
autor
14. únor 2016

@claire90 Bolesti mi prave dneska zacaly spolecne s tim spinenim, takze to vypada, ze uz se fakt zacina neco chystat..🙂 Dekuju moc!! 🙂

akzeret1
14. únor 2016

Já začala zhruba do hněda spinit 28. 1 a dcera se narodila 3. 2 držím palce at je vše v pořádku 😉

andelka
14. únor 2016

Měla jsem to,vyhnalo mě to do porodnice. K tomu totiž byly slabší kontrakce které jsem chtěla zaspat. Jenže jsem šla po půlnoci na wc a zjistila že spinim. Otevíraly se porodní cesty. Malej se narodil ve 4h ráno.

z_u_z_a_n_a_1988
autor
14. únor 2016

@akzeret1 a jen spinit? bolesti jsi k tomu nemela? Jinak dekuju..🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
14. únor 2016

@andelka no me to mozna taky brzo vyzene..bolesti mam sice nepravidelny, ale docela intenzivni..tak uvidim..dekuju za prispevek! 🙂

andelka
14. únor 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 taky jsem měla nepravidelné, vlastně jsem to ani nepočítala, jeli jsme kvůli tomu špinění, z příjmu mě málem vrátili domů, na ctg nic moc nebylo, ale kontrakce po 2-3 minutách.Malej se narodil 2,5h po příjezdu. Vlastně vůbec nevím jakým tempem jsem se otevírala. Nějaké kontrakce byly od večera, cca od 20h, ale koukala jsem na film, stříhala si nehty a ještě jsem myslela že normálně usnu.A na příjmu na porodní jsem byla na 8cm.
Držím palce. Jestli kontrakce pořád budou, byť nepravidelné, tak bych jela. To špinění může být otevírání porodních cest.
V noci se bezvadně rodí, super klid 🙂

akzeret1
15. únor 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 ahoj jak to vypadá? Spinila jsem a bolesti jsem měla a stupnovali se kor v pátek 1. 2 a sobotu 2. 2 už to bylo maso navíc jsem měla podezření na únik plodovky tak se doktoři ve mě pěkně pohrabali

z_u_z_a_n_a_1988
autor
15. únor 2016

@akzeret1 Ahoj, no spinim tak nejak furt stejne, ale bolesti jsou silnejsi a castejsi nez vcera..zitra bych mela jit na kontrolu do porodnice, ale kdo vi, jestli se tam neukazeme jeste dnes..a proc mysleli, ze ti odteka plodovka? To muselo byt prijemny..:-/

akzeret1
15. únor 2016

Já měla takovej pocit " ze mi něco odteka"tak proto vyšetření hlavně se neboj. držím palce pak dej vědět ju

z_u_z_a_n_a_1988
autor
16. únor 2016

@akzeret1 ja jsem byla dnes vecer v porodnici. od cca 11:30 dopo jsem mela bolesti.Nejdriv v delsim intervalu, pak jsem se dostala na 7 min. No nicmene me jeste poslali domu, ze kontrakce jsou nepravidelny a otevrena jsem na1 prst. Diky vysetreni mi zacala odchazet hlenova zatka..Ted mam bolesti celkem kruty..:(

akzeret1
16. únor 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 ahoj jak si n a tom?já taky začínala s kontrakcema ná 7 minutách. Nemáš už mimco u sebe?

z_u_z_a_n_a_1988
autor
16. únor 2016

@akzeret1 ahojky, dnes rano na sedmou jsme jeli do porodnice, zacinala mi odtekat voda..no a ve 14:58 se mala narodila..🙂 akorat ve finale doslo k cisari..byla nejak zamotana do pupecni snury a nemohla spravne sestoupit..ale ma se k svetu a vazi 3500g..🙂

andelka
16. únor 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 gratuluju 😵 hodně zdravíčka vám oběma

akzeret1
16. únor 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 super gratuluji 😊můj porod taky skončil císařem. Uzivej si miminka at si brzy fit

z_u_z_a_n_a_1988
autor
16. únor 2016

@andelka Dekuju moc!🙂
@akzeret1

monikacs
10. říj 2016

Ahoj, taky dnes spinim. Ale ráno v poradne mi řekla lékařka, že to na porod nevypadá. Tak počkám a uvidím co bude dál. Poslicky ty už ani neresim. Ale kdybych rodila ,nevadilo by mi to už klidne dnes. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru