Spánek těsně po porodu. Chtělo se vám spát?

ester_ka
22. čer 2024

Ahoj ženy,
Chtělo se vám hned po vaginálním porodu spát? Jako porodím dítě a hned se mi zavírají oči?

V románech je to takto často popsané, moje tři porody mi daly zkušenost, že jsem byla tak naspeedovaná hormony, že jsem i po dvou probdělých nocích byla vzhůru celý den...

Tak by mě zajímalo, jak to máte ostatní... děkuji 🍀

domza
22. čer 2024

@ester_ka nikdy a nejvíc mě nastvalo když po prvním porodu mi říkali ať si odpocinu a ze si vezmou malou a postarají se o ni. Já naspeedovana a natesena na miminko to vůbec nechapala 😅

eviicka
22. čer 2024

Také jsem byla jak králíček Duracell 😀. Ale porody celkem rychlé a nekomplikované.

emillyhk
22. čer 2024

Já to tak měla 🤷‍♀️ Byla jsem vyčerpaná fyzicky i emocionálně a strašně se mi chtělo spát. Možná za to mohla i větší ztráta krve. Syna jsem měla u sebe až po 36 hodinách - nemohla jsem bez doprovodu ani na záchod, málem jsem jim 2x omdlela.

hennrietta
22. čer 2024

Porodila jsem ve 23 hodin a do 4 do rána čuměla do stropu. Vůbec se mi spát nechtělo a byla jsem plná energie. Celkově ten týden v nemocnici jsem nemohla pořádně spát.

mishka87
22. čer 2024

@ester_ka 2 dny před porodem jsem prakticky nespala a po porodu usínala i při šití. Takže já byla opravdu ráda, že mě pár hodinek nechali prospat a o kluka se postarali. Ten prý taky spal jako dudek.

veru181
22. čer 2024

Chtělo se mi hrozně spát během prvního porodu, v pauzách mezi kontrakcemi jsem usínala 😀. Po porodu jsem pak první noc nespala vůbec, nadšení a permanentní hlídání, že je malý v pořádku. Druhý porod začal v noci a skončil odpoledne, nejdřív jsem byla naspeedovaná, ale večer už unavená (jen dcera to nechtěla pochopit a nenechala mě moc spát 🙂).

lv
22. čer 2024

Spát se mi chtělo po prvním, 24h porodu, vyčerpáním, i tak jsem se budila, čuměla do stropu. Po druhém, nekomplikovaném, 7h porodu bych nemusela spát vůbec, nešlo to

uzivatelkapetra
22. čer 2024

Přišla jsem na pokoj kolem 10 večer kde na mě čekaly piškoty a přesnídávka (tehdy mi to přišlo jako nejlepší jídlo, co jsem jedla) a pak jsem spala lautr celou noc.

jirovapa
22. čer 2024

@ester_ka mám za sebou 3 porody a spát se mi po nich nechtělo 🤷‍♀️🙂

klokanka31
22. čer 2024

@ester_ka Než se narodila naše malá, tak jsem dvě noci víceméně nespala (už byly bolesti), a stejně jsem po porodu fakt nechtěla odpočívat, natož spát 😄

lenerka1
22. čer 2024

Naopak, na spánek jsem neměla ani pomyšlení, vybalovala jsem si věci, najedla jsem se, bylo mi prima po všech třech porodech. Jsem ten typ, co si mezi prací odskočí porodit do křoví, doseče louku a pak jde s miminkem domů 🤣

kosi_cek
22. čer 2024

@ester_ka přesně, rodila jsem 6* a spát se mi nechtělo nikdy a to ani po porodu, kdy jsem vlastně po 2 noci nespala...nakonec jsem tedy tehdy na chvíli k ránu usnula (porod v 1 ráno), ale byl to mělký spánek, malého jsem měla u sebe na břiše.. Každopádně z toho důvodu jsem velmi těžce nesla oddělení od prvorozeného (nyní 20 let), jako ty řeči kolem špatného ústavního postupu: vy si odpočinete, my vám dítě pohlídáme, protože pak se několik let nevyspíte...no, fakt se bez dítěte a pod hormony, které se vyplaví porodem, spát nedá, ale pokud jsem miminko měla nablízku - na těle, tak jsem tak přirozeně odpočívala a bylo to, no prostě tak jak to má být 😉

luhana
22. čer 2024

@ester_ka
Dva porody a ani po jednom jsem nespala. Byla jsem naspídovaná jak zajíc duracel 🤣

fifinka2020
22. čer 2024

@ester_ka vůbec 😁. U prvního to bylo horší- tam jsem obecně celou dobu v porodnici nespala (chyba chyba 🙂, cítila jsem se jak o 20 let mladší a plná energie 😁.
U druhého ditete to už bylo klidnější a trošku jsem pospavala i přes den...

sanoela
22. čer 2024

Taky jsem po obou porodech byla naspidovana a vůbec se mi nechtělo spat

alianan
22. čer 2024

Taktéž jsem byla plná energie a spát jsem nechtěla ani trošku.

lenka3p
22. čer 2024

Ja jsem spac a spala bych kdykoliv, i po porodu 😅 (mam za sebou tri bez komplikaci)

palja
23. čer 2024

@ester_ka tak já bych nespala, ani kdybych chtěla. Obě dcery byly strašně uječené a budily se snad každou hodinu 😄😄😄 takže jsem je měla skoro pořád v ruce, aby neřvaly. Jo unavená jsem byla, ale spát jsem nechtěla, pořád jsem je musela hlídat. Ostatní maminky byly rády, že jsme už odešly a můžou se vyspat.

me_druhe_ja
23. čer 2024

První dlouhý, náročný kompilovany: neusnula jsem hned (syn nedýchal,takže stres), ale pak v noci jo (porodila jsem ve 4 odpol). Druhý porod extrémně rychlý, bez problémů. Tam jsem nespala celou noc (porodila jsem před 22h). Bohužel to byla na celý rok poslední dny, kterou dcera komplet prospala. 😀 kdybych to věděla, tak bych si snad i lupla prášek, abych spala 😀

xer
23. čer 2024

Vubec, dcera se narodila 23:11 tak cca kolem 1 jsem se dostala na pokoj a do rana jsem cumela do stropu oci jak tenisaky. Dcera byla u sestricek ze at se prospim🤷‍♀️ a zrovna jedna spoulezici tam taky jeste nemela dite (rodila vecer nekdy predemnou ten den) a druha mela dite co furt jen spalo takze podminky byli temer idealni na porodnici😃ale neslo to mozek brutal srotoval

daasqua
23. čer 2024

Oba porody víc začaly kolem půlnoci, takže jsem neusnula. Dcera se narodila v devět ráno, syn v šest. Celý den jsem byla vzhůru. S oběma jsem byla 4 dny v porodnici. U dcery jsem první dvě noci neusnula ani na minutu, třetí a čtvrtou noc možná tak hodinu. Se synem jsem byla naštěstí na pokoji sama, takže první noc asi tak hodinku, další možná tak vždy dvě (sestry chodily, plus muselo být rozsvíceno). Doma jsem si to vynahradila (obě děti jsem měla spavé, když už se náhodou vzbudily, tak se napily a zase na 4 hodiny spaly). U dcery jsem byla naprosto mimo, hlavně i kvůli kojení. U syna to docela šlo, měla jsem klid a pohodičku. Oba porody rychle bezproblémové, byla jsem čilá.

kleio
23. čer 2024

Já měla porody relativně rychlé a hned, jak jsem porodila, jsem byla plná energie a adrenalinu a nemohla jsem usnout.

ele_nka
23. čer 2024

Já to po prvním porodu měla, začala jsem usínat ještě když byl malý na mě. Takže si ho vzal manžel a víc nevím. 😃

korin
23. čer 2024

Ano, po třetím porodu jsem usnula. Rodila jsem dopoledne nevyspalá (bolesti jsem měla už v noci), hladová (poslední jídlo asi večeře), měla jsem mžitky před očima...Nevím, na jak dlouho jsem usnula, pak už jsem fungovala normálně.

martinka0209
23. čer 2024

Ano u všech porodu i u prvního 8 a půl hodin jsem rodila,myslela jsem jak si odpočinu ,když si malou vezmou k sobě sestřičky a já nemohla usnout a to jsem byla fakt unavená a kruhy pod očima

lp183
24. čer 2024

U prvního jsem byla naspeedovana, spát jsem nemohla celou následující noc (narozena v 16h odpo), hormony štěstí vyplavené, začala jsem cítit únavu až 24h po porodu. U druhého jsem měla málo železa. Spát se mi nechtělo, ale byla jsem malatná, motala se mi hlava, bylo mi špatně. Srovnalo se to, až jsem začala baštit železo. Ale abych aspoň trochu spala, potřebovala jsem mít obě děti u sebe.

lucie_91
24. čer 2024

Ani u jednoho ze tří. Nastřelená hormony. Je to přirozené, aby se "samice" byla schopná starat o mládě. Vyčerpání a spavost sice jsou, ale asi výjimečně. Jde i o průběh porodu, stav psychiky matky atd.

sorboni30
24. čer 2024

@ester_ka malá se narodila ve 28 týdnu přirozeně, odvezli ji na JIP. Nespala jsem z nervů několik dní.. A ještě jsem na pokoji měla psycho holku, která mě sledovala na každém kroku, i jak spím.. no zážitek. Ale už je to 2 roky takže ✌️😁

petrasipkova1
24. čer 2024

Po prvním ano, po druhém ne.

anyyyn
24. čer 2024

Hned po porodu ne, ale tak hoďku potom už jo. Ale předtim jsem kvůli kontrakcím byla vzhůru 25 hodin (a porod o půlnoci), + jsem měla málo železa a velkou ztrátu krve, takže abych si vůbec sedla tak mi pak dali transfuzi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru