První porod SC. Mohly jste si u druhého vybrat?

7. črc 2021

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, která jste měla první porod císařem, zda vám dali na výběr druhý si vybrat?zjistila jsem, že jsem znovu těhotná, malá má 18m, první porod byl děsnej, nakonec jsem měla akutní sekci a upřímně se teď ve mně míchá radost se strachem, do přirozenýho porodu už se mi vůbec nechce 😫 děkuji za zkušenosti

martinau5
7. črc 2021

U druhého jsem měla na výběr. Zvolila jsem CS. Rozdíl mezi dětmi bude 2 a čtvrt roku.

nazka
7. črc 2021

Mně víceméně taky dali v porodnici na výběr. 3 roky a 3 měsíce mezi porody. Vybrala jsem si sekci.
Můj gynekolog řekl, že si vybrat nemůžu, že je pro tělo lepší přirozený. Tak jsem to pak řešila přímo s porodnici.

kkacca
7. črc 2021

Ahoj, aktuálně to resim, malymu 18m a za 2mesice rodim, první porod nepostupujici, ukončeny akutním sc..muj gynekolog rikal, ze by me do přirozeného porodu nutit neměli, ale budu resit primo s porodnikem dopredu, nechci už pokus omyl 🙂

mamikry
7. črc 2021

Rodila jsem po čtyřech letech od sekce přirozeně, ale kdybych chtěla, sekci by mi udělali.

95newmommy2020
7. črc 2021

Vybrat si můžeš. Kolikrát se k tomu i víc přiklání.

autor
7. črc 2021

Děkuji za reakce, trošku se mi ulevilo 🙂 snad to půjde rozumně domluvit i v naší porodnici

jeyre
7. črc 2021

Ahoj, měla jsem to nějak podobně, i děti cca tolik od sebe. Taky jsem měla hrůzu z "přirozeného" porodu, pak jsem se s tou možností nějak smířila. Nakonec jsem se v porodnici dohodla, že budeme čekat do termínu, jestli se porod rozběhne a na den po termínu mi naplánovali druhý CS. Dopředu jsem teda odmítla indukci, měla jsem to napsané i v kartě. Byla jsem dost překvapená, jak byli otevření tomu, jak se cítím a jak bych si to představovala já.

lizzie02
7. črc 2021

První porod sekce, u druhého mi dali na výběr, říkala jsem si kdyby se to rozběhlo samo tak to zkusím, při odhadu ke 4kg se už přiklonili k sekci, kterou jsme naplánovali 😊 ale řekli, že kdybych začala rodit, mohu kdykoliv říci, že chci císaře, že mě nikdo nebude do přirozeného nutit 😉 rozdíl mezi dětmi 2roky a 4 měsíce 😉

geilinka
7. črc 2021

Je to vase telo pokud je jizva v poradku nemate pnuti do jizvy nebo dalsi komplikace neni duvod nejit do prirozeneho....at se rozhodnete jakkoli porodnice vas odmitnout NESMI a zadny zakrok nesmi udelat proti vasi vuli

autor
7. črc 2021

@jeyre tak to jsem ráda, že to vím a můžu odmítnout... Mně právě vyvolávali 5 dní s nasazením oxitocinu, vůbec se nic nedělo po celé transfuzi vždycky kontrakce odešly a dole se nedělo vůbec nic... Takhle mě narvali 3 infuzemi.(uff úplně se mi ty kontrakce, které vůbec neustavaly vrací 🙄) Následkem oxytocinu bylo, že jsem měla druhý den od sekce tolik mlika, že jsem zasobovala skoro celou porodnici, prsa zatvrdly až ke krku.

geilinka
7. črc 2021

Pokud prirozenemu pirodu nejste vnitrne naklonena muze to byt i vase intuice ,,ze neni vsechno jak ma byt,, a pak je lepsi domluvit sekci, bonding lze udelat i po sekci pripadne s otcem....staci respektujici porodnici da se domluvit i pripadne osidleni miminka vaginalnimi bakteriemi (miminko se otre tamponem, ziska tak podobne osidleni kuze jako novorozenec ktery temi cestami projde prirozene)

Myslete hlavne na sebe a sve dite vy jste klient a kdyz nebudete s pristupem spokojena muzete jit jinam a oni prijdou i penize....
Oni vam maji rici pro i proti a NECHAT rozhodnuti na vas

geilinka
7. črc 2021

A pozor na indukci po sekci! Treba synteticky oxiocin neni vhodny protoze vyvolava silnejsi kontrakce nez ten prirozeny a je pak vetsi riziko prasknuti delohy a tak pozor na tlak na bricho (to i normalne) vse by se melo dit s vasim souhlasem

autor
7. črc 2021

@geilinka ju moc děkuji, musím si to v hlavě srovnat😔 kdyby věděla, že přijdou přirozeně kontrakce... ale zase mám strach, aby jizva při porodu nepraskla... Takže se opravdu víc přikláním k sekci no

fandysek_1
7. črc 2021

Měla jsem druhé dítě rok po první sekci a netlačili ani na přirozený porod ani na císaře. Dali mi vybrat, ale viděla jsem, že se jim ulevilo, když jsem řekla císaře. Hodně štěstí. 🍀

dejvitka
7. črc 2021

Taky jsem dostala na vyber. Deti po roce a pul cca. Druhy CS jsem i chtela, nakonec me i jizva pnula a pobolivala (treba to bylo jen psychicky, nevim). Mela jsem taky desne zkusenosti s vyvolavanim prvniho, pak klesajici ozvy, akutni cisar. Uplne jsem to citila, ze nebyt cisare, neporodim a vse spatne dopadne, desne jsem se bala. Muj gynekolog to se mnou pri druhem tehotenstvi rozebiral a vyhovel mi, dal uz jsem to resit v porodnici nemusela a sla na planovany druhy CS. Jsem za to rada.

jasminek2012
7. črc 2021

Mně Teda na výběr nedali. Řekli mi, že první SC není důvod ke druhému, takže budeme rodit normálně. Nikdo se se mnou nebavil.

geilinka
7. črc 2021

Jsou zeny, ktere prirozene porodi i po dvou sekcich velke miminko nebo KP....je fajn kdyz rodite v jine poloze nez na zadech porodni cesty maji vic prostoru se otevrit a na delohu je to take mensi zaber protoze zo jde ,,snaz,, kouknete na video od PA anicky kohutove......je fajn mit i svoji PA ktera vas zna a pozna, ze ted uz je fakt prusvih....
Pro rozhodnuti urcite potrebujete mit zmerenou jizvu jestli neni moc tenka, jestli tam nemate pnuti - pak bych fakt do vaginalniho nesla, ale je to vase rozhodnuti vas porod vase dite a rozhodnuti je na vas a pripadne manzelovi (zda tam chce byt, mit bonding atd) je taky moznost, ze po sekci nebudete na jip (pokud nebudou komplikace) ale treba na nadstandardu s manzelem ktery vam pomuze s peci o miminko a y tak nebudete oddeleni lepe se vam nastartuje laktace domazlite pokud nestihnete bonding a tak...vse je na vas...
Je dobre mit primo drive vyslovene prani, ktere zna i zakon o zdr dluzbach a muze nahradit i jejich IS....nastavte se na sebe a verte svemu telu pokud nemate v prirozeny porod uz duveru nema cenu to lamat pres koleno...vas strach by mohl klidne porod zastavit a skocilo by to sekci pro nepostupujici porod...proste si jen stujte klidne za svym....po predchozi sekci uz mate indikaci k sekci a neni duvod aby vas nasilim nutili do vaginalniho bylo by to kontraproduktivni....

geilinka
7. črc 2021

@jasminek2012 nekteri doktori jsou se svym pristupem k rodickam a pacientum obecne na pres drzku no....

geilinka
7. črc 2021

@dejvitka sekce pro nepostupujicibporod po indukci je velmi caste bud sekce nebo zakonceni vexem nebo klestemi protoze se vyvolava a porodni cesty ani dite povetsinou nejsou pripravene....kdyz je problem a dite musi ven maj udelat sekci a ne zkouset jestli zabere tohle a tamto...

jeyre
7. črc 2021

Mě se snažili takhle rozrodit dva dny, kontrakce šílený, já mezi nima odpadavala únavou...ten akutní císař byl vysvobození. Když jsem se pak v porodnici domlouval na druhý porod, tak se doktorka divila, že jsem ochotná zkusit ten přirozený. A musím říct, že i ta rekonvalescence po druhém byla úplně v pohodě oproti prvnímu, myslím, že proto že jsem nebyla tak šíleně vyčerpaná. To ti už ale samozřejmě nikdo nezaručí. Jo a bonding jsem měla taky, u porodu byl manžel a malýho mi držel na prsou celou dobu co jsem byla na sále.

hezz17
7. črc 2021

Vybrat jsem si mohla. Volila jsem spont

alena138
8. črc 2021

Tak u mně mi u druhé nedali na výběr. První sekce akutní, fakt nepěkný zážitek, vyvolávaný porod, klesající ozvy, nikdo pořádně nic nevysvětlil ale honem honem sál. U druhého tedy prý automaticky normální porod, žádná diskuze nebyla přípustná. Opět vyvolávání po termínu a světě div se, ta děloha praskla, takže opět akutní sekce ... No a třetí, velká konzultace před otěhotněním, několik UZ jak vypadá jizva, i hysteroskopie, nakonec těhotenství povoleno s tím, že rizikové, častější kontroly, každá kontrola byl UZ zaměřen i na jizvu. Celkově dost náročné. Ale hned od začátku jasně dané, že to bude plánovaná sekce.

felixfelicis
8. črc 2021

Vyvolávání a spontánní porod, to je jako nebe a dudy. Kdyby hrozila indukce, tak na tu sekci jdu taky, to už bych nechtela nikdy zažít. Ale teď máš ještě hodně casu, tak popremyslej, jestli to nezkusit v sobě zpracovat, ty prirozene bolesti byly fakt úplně jiné a taky jsem byla ráda, že nemusím řešit rekonvalescenci po SC s batoletem doma. Jinak k tvému přání by se přihlédnout mělo, jsou porodnice, kde se snaží rodit vaginalne co to jde, a jinde zase "radi rezou", tak bych tomu případně přizpůsobila výběr.

inkheart
8. črc 2021

Já často spíš slyším o tom, že lékaři preferují sc, zejména, pokud se přenáší (coz je pro ně jiz druhy den po termínu). Osobně chci po sc rodit přirozeně, sc jsem velice špatně nesla. Většinou záleží na porodnici a její "filosofii"...

mlynkova85
12. črc 2021

Já si třeba vybrat nemohla. Měla jsem rovnou naplánovaného císaře kvůli slabé jizvě na levé straně. On jí bude doktor u druhého těhotenství více hlídat kor když není rozestup od porodu k těhotenství minimálně 2 roky. Takhle mi to aspoň řekl ten můj. U třetího jsem se ptala zda bych mohla rodit přirozeně a tam už to nešlo vůbec.

dejvitka
15. črc 2021

@geilinka ano, naprosto souhlasim. Bylo to uplne zbytecne trapeni navic a mohlo se neco stat. Bohuzel v porodnictvi bezna praxe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru