První porod císař. řezem. Nevím, co to je normálně rodit

kasli
30. pro 2015

Ahojky, jsem na konci čekání na druhého prcka a začíná panika. Jsem sice druhorodička, ale první porod byl ve finále rychlý plánovaný císařský řez 😒 nevím co to je normálně rodit! Nezažila jsem kontrakce ani prasknutí plodové vody a bojím se, že v porodnici se ke mě budou chovat jako, že přeci vím co dělat. Ale já to nevím 😲 Je tu někdo se stejným problémem nebo zkušeností?!

ivcas.85
30. pro 2015

Jsem na tom uplne stejne..ale dr. doporucuje opet cisar, tak uvidime..navic budu rodit ve stejne nemocnici, takze tam budou mit me zaznamy.. Urcite to zvladneme..😉

kasli
autor
30. pro 2015

Ja budu rodit také ve stejné, ale už je to osm let! U mě to zatim vypada na normální porod.

bajana
30. pro 2015

@kasli neviem, co myslis tym, ze v porodnici budu mat od teba nejake ocakavania - nie, nebudu...jednak budu mat v zaznamoch, ze si po sekcii a jednak mas predsa usta a ozves sa, ked nieco nebudes vediet....podla mna sa teda obavas uplne zbytocne

mandala
30. pro 2015

No, tak já zas měla opačnou zkušenost, kdy jsem rodila po roce a něco po druhé, zkušenost jsem tedy měla, ale chovali se ke mně jak k prvorodičce, což se mě tehdy hluboce dotýkalo 😀 Kromě toho, každý porod je jiný, každý doktor vyžaduje něco jiného, maminky jsou stejně bolestmi někdy úplně mimo, takže ti stejně budou říkat přesně co a jak, myslím, že víceméně tam jde hlavně o ten závěr, kdy musíš tlačit, ale to někomu jde hned a někomu to nejde ani při třetím porodu. Podle mne je to zbytečná starost, vždyt budeš při příjmu hlásit, že první porod byl císař, tak přece budou vědět... 😉

kasli
autor
30. pro 2015

No snad jo. Křičet, že 1. bylo cisařem budu určitě, ale i tak mam stažený půlky. Já vlastně vůbec netuším do čeho jdu. Někdy bych radši znovu na kudlu, protože to už člověk ví co ho čeká, ale pak mi dojde, že přirozený porod je lepší. A hned mam strach, abych poznala, že už rodim, abych to stihla do porodnice atd. Prostě klasické obavy prvorodičky

formelina
30. pro 2015

@kasli Úplně Vás chápu 🙂 sice zatím nečekám druhé, ale i tak nad tím už teď občas přemýšlím.

bonulinka
30. pro 2015

@kasli Také jsem teď ke konci těhotenství měla obavy a to jsem nebyla prvorodička. Rodila jsem potřetí, odtekla mi voda a v porodnici při příjmu mi řekly : Však už to znáte...Já hned opáčila, že neznám, že voda mi u obou předchozích porodů odtekla až na konci 1. doby porodní a to tomu ještě pomohli. A že vlastně vůbec neznám přijet do porodnice bez kontrakcí, vždy jsem přijela až těsně před finále, takže teď je to pro mne úplně jiné a neznámé.
Držím pěsti, ať proběhne porod v pohodě 😉 .

petzy
4. led 2016

@kasli čeká mě teď naprosto to samé. První mimčo císař ve 34 týdnu a teď koncem ledna to zatím vypadá na přirozený porod. Tak jsem zvědavá, co mě vlastně čeká, kdy to přijde atd 🙂

sapinek
4. led 2016

ahoj, jsem na tom též stejně.. První porod akutní císař - neměla jsem kontrakce, neodtekla plodová voda. Ani nevím, co od kontrakcí čekat ani jestli je poznám (no snad jo 🙂 ) přemýšlím, jestli odhadnu, kdy odjet do porodnice (nechci tam jet zbytečně brzo, už kvůli dcerce), jestli mě porodní bolesti nezaskočí nebo třeba jestli budu mít na porod vůbec fyzičku (můj pohyb se oproti předchozímu těhotenství smrskl na procházky s dcerkou rychlostí šneka) a jak rychle se zotavím.. Doufám, že budu moci porodit přirozeně..

petzy
5. led 2016

ahojky, dneska jsem byla na poradně a kontrolovali mi jizvu, prý zatím v pořádku, takže zatím prý můžu rodit přirozeně, ale zároveň jsem dostala papíry na císaře a papíry na předoperační vyšetření, prostě automaticky, přijde mi, že by radši viděli toho císaře. Mluvili s vámi dr o možnostech?

kasli
autor
5. led 2016

@petzy buď naprosto v klidu. Já to měla také tak. Neni to tím, že by nás automaticky chtěli narvat do CR, ale už jsmde riziková skupina a oni tyhle vyšetření dělají pro jistotu, kdyby náhodou. Pujdeš pak ještě na indikační vizitu, kde ti zkontrolují jizvu. Tu už mám za sebou. Mudra konstatovala, že jizva je v pohodě a nevidí žádný problém, zeptala se mě jestli chci rodit normálně a když jsem řekla, že jo tak to zakončila slovy: " To je dobře, budeme jen rádi."
Ještě než jsem začala chodit do poradny, tak jsem se na tohle ptala mého gynekologa. A ten mi řekl, že pokud 1. CR byl z důvodu u kterého se nepředpokládá, že by se měl opakovat, tak porodník vždy volí přirozený porod. Ale zároveň mě na rovinu řekl, že v případě dlouhého porodu, kdy normálně se čeká a snaží se CR vyhnout, tak my co už jsme po císaři jdeme automaticky na kudlu, protože na tu jizvu nesmí být kladena abnormální zátěž. Proto vlastně i to přeoperační vyšetření.

kasli
autor
5. led 2016

@sapinek tak držím pěsti ať můžeš rodit přirozeně 😉
Já byla dnes na kontrole, na porod se už prcek začíná připravovat, za dva dny jdu znovu na UTZ kvůli jizvě a že mám nějaké špatné protilátky či co. Přijde mi, že teď ke konci jsem víc hlídaná než u 1. těhu. Už mám 2 UTZ kvůli jizvě. Ale stále doktor mluví o přirozeném porodu, tak uvidíme jak to dopadne. Ale už aby to bylo za mnou. JO a když jsem se panu doktorovi svěřila, že vůbec nevím jestli poznám, že už rodim, tak se začal smát a že to prý 100% poznám, ale nemám se prý bát. 😀

petzy
5. led 2016

@kasli Mě přijde, že mě k té sekci chtěl jakoby přemluvit. Prý je na mě, jestli chci mít jednu jizvu na hoře a jednu dole. Nebo jen tu jednu. Jizva je zatím ok, takže prý za něj můžu rodit přirozeně, ale musí to prý ještě příště odsouhlasit jeden dr, celý porod bych prý musela mít monitor a kdyby se jim cokoli přesto líbit, tak hned akutní císař ☹

kasli
autor
5. led 2016

@petzy ono asi i záleží jaký byl důvod k tomu 1.CR. U mě to byl prostě jen blbej opar na genitálu. Takže teď mě dopují herpesinem, abych neměla znovu výsev. Jinak jsem žádný jiný problém neměla 😉

petzy
5. led 2016

@kasli Já ho měla už ve 34 týdnu, kvůli špatným průtokům, malý nerostl, měl jen 1530g. Teď je vše v pořádku. No tak uvidím za týden. Jen nevím, jestli si mám dělat ty před operační vyšetření, když bych císař nechtěla

kasli
autor
5. led 2016

@petzy ja je udělané mám. Nic tím nezkazíš když je budeš mít 😉

zazana81
5. led 2016

@kasli Klid, bude to v pohodě. Měla jsem stejné pocity, ale před půl rokem přivedla na svět přirozeně syna. Přitom první porod byl císař. Druhá zkušenost k nezaplacení, krásný porod, všechno šlo jak po drátkách.

sapinek
5. led 2016

@kasli Děkuju 🙂 a můžu se zeptat, v jakém týdnu jsi byla na té indikační vizitě? To až v porodnici? Když jsem byla u dr. že jsem podruhé těhotná, tak řekl, že pak prostě naplánujeme císaře a je to. Na to jsem mu odpověděla, že bych ráda rodila normálně, pokud to jen trochu půjde. Jen pokrčil rameny a řek, že uvidíme. Jizvu mi nijak zvlášť nekontroloval nebo o tom alespoň nevím. Dvakrát jsem se ho proto schválně ptala, jestli je OK a prý ano. Ale kamarádka to má podobně a když vyprávěla, jak ji tu jizvu dr.studoval a prohlížel, tak to mně tedy ne. Jsem na to zvědavá, předchozí císař jsem měla kvůli hrozící hypoxii v 41+6, takže se trochu bojím, že si bude mimi také dávat na čas a doktoři to budou chtít popohnat.. Jinak držím pěsti, ať je pro Tebe porod pozitivním zážitkem na celý život a vyjde co nejlépe! 🙂

michaela_2
5. led 2016

@kasli k tomu, jak se pan doktor začal tvojí otázce smát................Mno, to se můžu smát dvakrát tolik 😀 . Protože mě můj doktor tvrdil to samé...

Asi takhle 🙂. Dcera byla plánovaným císařem, tedy až po termínu, odmítla jsem jít ve 38. týdnu. Byla zadečkem napřed, ale do termínu jsem mohla zkusit rodit přirozeně, přenášet mě ale nenechali.
O 13 měsíců později jsem otěhotněla podruhé a lékaři, vzhledem k té krátké době, kategoricky navrhovali druhého císaře. Já více kategoricky řekla, že pokud nebude jiný důvod k sekci, tak rodím přirozeně. Prasknutí jizvy po necelých 2 let?? Ta je zahojená do roka.
Co je ale úsměvné, úplně stejně jako ty, jsem se bála, že nepoznám kontrakce. Pan doktor mne důsledně nabádal, ať do porodnice jedu okamžitě, že vzhledem k nedávnému císaři, budu potenciálně riziková rodička. Na otázku, co když nepoznám hned, ty kontrakce, mne blahosklonně odpověděl, že ty teda URČITĚ poznám 😀 . ( podotýkám, že paní doktorka, ke které jsem chodila, mi takto jednoznačně neodpověděla).

No a výsledek? v den D, jsem si doma odpoledne vesele poskakovala na míči, s tím, že už asi brzy - v příštích dnech, budu rodit, protože je bříško nějak těžké a hodně tvrdne. Večer už jsem tedy poznala, že to asi bude dřív a okamžitě jsme vyrazili 🙂. V 19:32, jsem ještě čekala u příjmu, manžel šel přeparkovat. Poté, co jsem pětkrát ujistila sestřičku, že po císaři v prosinci 2011, mám opravdu dovoleno, rodit v listopadu 2013 přirozeně 😀 , mne vyšetřila paní doktorka ( úplně jiná) a řekla mi, že jsem otevřená asi na 6 cm.
Ve 21:05h se narodil náš syn, přirozeně, rychle, na pár zatlačení, bez nástřihu, bez šití......................

Přeji ti stejně pohodový porod, rychlý, takřka bezbolestný a především - zdraví Vám oběma 🙂.

A neboj - i kdyby sis u kontrakcí nebyla jistá, po 8 letech, po císaři, opravdu nemusíš mít strach, pokud se doma kapánek zdržíš a do porodnice si přijedeš už jen porodit 😉

kasli
autor
6. led 2016

@sapinek tu indikační vizitu mi dělali až v poradně cca 38tt vlastně do týdne po 1.kontrole v poradně. Jinal muj gynekolog jizvu tak nejak neřešil, jen ki vždy zkusmo prohledl. Až teprve v poradně si jí hlídají

@michaela_2 děkuji za zkušenost. Koukam co doktor to jiný přístup. Mě se celkem potvrdilo to, že jsou v porodnictví lepší chlapy než ženský, přijde mi, že jsou víc citliví.

dubnacek
7. led 2016

poprve jsem rodila normalne,ale ukonceny akutnim cisarem.nebudu vypisovat proc,je to nadlouho,ale nechodila jsem na zadne kurzy a ani na nic jinyho a vse mi bylo u porodu vysvetleno a kayda kontrakce i ukazana jak se ma prodychavat.Ted mam rodit za tri dny planovanym cisarem a uz 4 doktori co me kontrolovali se pokazde ptaji proc chci sekci,ale do papiru se nikdo nepodival,pokazde ty same otazky a ke vsemu poprve jsem rodila jeste svobodna,nyni uz vdana a pokazde mam na zaznamu napsane prijmeni za svobodna uz se tomu smeji a stejne se pokade ptaji,proc musela byt sekce.Takze opravdu se ozvi,nikdo si zaznamy necte,je toho strasne moc a informaci milion.Musis proste mluvit a ptat se a nebo se i ozvat kdyby se ti neco nezdalo.

melis7
17. led 2016

@sapinek Jak to s tebou vypada?Uz jsi porodila?Chtela bych te moc podporit v tom spontannim porodu.Ja jsem po prvnim porodu cisarem porodila 3x spont. A bylo to opravdu jine.Musim rict,ze jsem o ten normalni porod hodne stala a v porodnici me v tom podporili.Ono hodne zalezi na vyberu porodnice.Nekde znamena 1x cisat,pak u dalsiho taky cisar.U nas v HK nastesti ne.Takze se poptej,jak je to v te tvoji a kdyztak vyber jinou,kde te v tom podpori.Drzim ti palce,at ten spont. porod vyjde.
Vam vse ostatnim samozrejme taky.A kdyz si necim nebudete jiste klidne do te porodky zajedt a nebojte se,ze to bude zbytecne,oni jsou tam na to zvakli.

kasli
autor
17. led 2016

Tak to máme za sebou!!!!! Přirozenou cestou, normální porod se povedl. Mno a zážitek, neskutečný. Celý porod jsem měla monitorovaný a bohužel vyvolávaný (vyvolání nif mof) + dali mi Epi (miluju drogy) 😎
Každopádně v porovnáním s CR, je opravdu spontální porod lepší. Rodila jsem v Motole, jak první tak teď druhé a neprosto výborný přísup, jak na rizikovém oddělení, kde jsem 1,5 dne před porodem ležela na vyvolání, tak na porodním sále. Všem co váhají zda CR znovu nebo raději přirozeně, doporučuji přirozeně. Je to opravdu zážitek na celý život. Alespoň pro mě i když 3 dítko už nechci. Ty dva zážitky mi bohatě stačí 😝 😀

petzy
17. led 2016

@kasli závidím, mě byl doporučený druhý císař, termín mám naplánovaný na pátek. Tak se utěšuju, že alespoň vím co mě čeká

crawler
17. led 2016

@kasli Neboj se😉 Taky jsem to tak měla,ale realita byla taková, že u 2.porodu vše běželo sice pozvolna ale fyziologicky,lékaři i PA mě motivovali a moc fandili,abych porodila normálně a to se také povedlo. Každopádně ke mě přistupovali jako k prvorodičce - resp. určité věci mi nevysvětlovali, věděli, že už je vím, ale vedení porodu přizpůsobili tomu, že první dítě vylezlo jinudy.Žádný stres a doporučuji tyto své pocity sdílet,když budeš třeba v porodce sedět na monitoru atd. - já si o tom s nimi také povídala a uklidnilo mě,když jsem zjistila, že takových případů je dost😉

crawler
17. led 2016

@kasli jela jsem podle vizitky, že ještě čekáte (zorazuje se mi 41tt), tak se omlouvám,až teď dočítám, že to máte za sebou 😉 Gratuluji ke spontánnímu porodu😉

kasli
autor
17. led 2016

@petzy to je mi líto. Ale na druhou stranu, jak říkáš, víš co tě čeká - krásné miminko a je uplně jedno jak. Přeji hodně štěstí ať se ti rychle hojí jizva.
P.S. sice jsem podruhé neměla rozřízlé břicho, ale zato mám poprvé natržený zadek 😉

petzy
17. led 2016

@kasli závidím, mě byl doporučený druhý císař, termín mám naplánovaný na pátek. Tak se utěšuju, že alespoň vím co mě čeká

petzy
17. led 2016

@kasli každopádně moc gratuluji k miminku a přeji také brzké zahojení 🙂

sapinek
18. led 2016

@melis7 Moc děkuju za podporu 🙂 a taky gratuluju, že se Ti podařilo rodit normálně i po takové zkušenosti! Termín mám až na začátku dubna, takže zatím času dost.. Ještě jsem ani nevybrala porodnici. A ty jsi rodila v Hradci Králové? Já jsem kousek od Hořic, ale většina známých mě právě od HK odrazovala (že prý to tam jde "jak na běžícím pásu", opomíjený bonding apod). Přemýšlela jsem proto nad JC nebo Trutnovem - tam prý podporují vagin.porod po předchozím císaři. Ale pořád nevím. Dcerka je narozená ve Vrchlabí, chtěla jsem přirozený porod, co nejméně zásahů a nakonec to dopadlo císařem. No, utěšuju se tím, že jsme obě v pořádku a to je hlavní. Ale stejně mi je někdy líto těch prvních pár hodin po porodu, kdy jsme až na výjimky byly s dcerkou oddělené.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru