Poslíčci. Jít do porodnice nebo ne?

kribb
7. led 2020

Ahojte. Ja viem, že žiadna z Vás nie je doktor ale máte cenné skúsenosti a ja mám priamo z lekárov dosť veľkú fóbiu. A preto chcem znovu zneužiť túto skvelú stránku svojim dotazom. Od včerajšieho večera pociťujem pravidelných poslíčkov/kontrakcie cca každých 15- 20 minút. Niektoré slabšie iné silnejšie. Trvanie okolo 10 sekúnd. A aktuálne som si všimla na nohavičkách aj kalný hlien s krvou. Neviem či to je hlenová zátka. Mám čakať na častejšie a pravidelnejšie kontrakcie či už radšej ísť? Termín mám 10.1.

kytkab5
7. led 2020

@kribb Pokiaľ nemáš komplikácie, tak kľudne môžeš ešte vyčkať. Malo by sa chodiť keď je intenzita tak každé 2 minúty, ale ak nechceš ísť tak hranične, kľudne vyčkaj kým budú tak každých 4-5 minút. Daj si sprchu, predychavaj, daj si niečo sladké, nech máš energiu a myslí na to, že už čochvíľa budeš mať bábo pri sebe 🙂
Ak si prvorodička ono to zvyčajne dlho treba, kým z teba to malé vylezie 😆 samozrejme ak by to postupovalo rýchlejšie, bezkaj do nemocnice ale ak si v pohode a postupuje to pomaly, kľudne ostan doma 😊 ver mi že v nemocnici to nie je nič moc, to prostredie, niekedy teda aj personál protivny, takže doma sa ti bude určite lepšie predychavať 👍 ja som teda rodila v Anglicku a keď mi začali kontrakcie tak som volala do pôrodnice že to začalo, popísala som aké sú časté a tak, aby mali prehľad a čakalo sa kým budú každé 2 minúty a potom sme vyrazili 👍 hlavne sa nestresuj, pôrod je úžasná vec, len mám pocit že tu na Slovensku sa z toho robí veľmi stresujuca záležitosť. Držím palce 🥳

kribb
autor
7. led 2020

@kytkab5 ďakujem moc krásne za radu 🙂

kytkab5
7. led 2020

@kribb není zač 😊 každý pôrod je samozrejme iný, takže sa hlavne spoliehaj na svoje telo 👍 ono ti presne povie kedy je čas 👍

g_m
7. led 2020

Ještě bych počkala, až to bude častější. Nebála bych se jet při 5min, ale pravidelných... A já jsem třeba v nemocnici byla klidnější než doma 😉 Tam jsem věděla, že už jsem "pod dozorem" a neporodím někde v autě 😀

tynatyna89
7. led 2020

Taky jsem to měla tak, a čekala jsem celej den. No nějak se to nehlo a už jsem byla unavena tak jsme jeli... v porodnici prdli vodu, porod se rozjel a malá za dvě hodky na světě 🙂 takže bych řekla ze v porodnici to trápení muzou zkrátit... ale nevim nerozumím tomu 😃

eithelwing
7. led 2020

@tynatyna89 Měla jsem to stejně, jinak bych asi rodila týden. :D

janablizka
7. led 2020

Jak budeš mít kontrakce po 5 min.tak jeď v porodnici budeš mít pomoc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru