Porod. Měla jste naplánovaný stejně?

miroslavajanova
17. únor 2021

Ahoj holky chci se zeptat jestli to mnela nejaká mamina stejnak jako ja .mnela jsem naplánované CS .na ted 19.2.2021.ale DR.mi to zrušil protoze se máli otočil dolu hlavičkou celé tehu byl máli KP.proto mi bylo naplánovaný CS.ja jsem rada jen nejak sklamaná. Že už jsem to mohla mit zasebou.a ted musím čakať až to prijde samo jsem 38+2. Kdy prijede samotný porod. Celé tehu jsem mnela v hlave že jdu rodiť CS ted se musím nejak nato pripraviť že jdu rodit spontalne .

janety32
17. únor 2021

Chápu, že je to pro tebe najednou změna, měla jsi jisté datum, ale ber to jako změnu k lepšímu - přirozený porod je prostě lepší než břišní operace, po které by ses musela zotavovat... Tak mimču poděkuj a stravte spolu ještě nějaký čas než to přijde 😉

jjasmina
17. únor 2021

@janety32 jj souhlas , neříkám že je to případ autorky, ale přijde mi, že každý by nejraději rodil cs

leniczka23
17. únor 2021

Na to se nemusíš nijak extra připravovat, je to tak strašně přirozený proces, že nejlepší co můžeš udělat je poslouchat tělo, ono tě navede. Každopádně vždycky je šance že se mimi otočí, jako úplně s tím počítat a neprecist si o porodu nic je trošku slendrianstvi. Buď ráda a připrav se na největší bolest v tvém životě 🤣🤣🤣
Přeji pohodový zbytek těhotenství🍀🍀

sylvusska
17. únor 2021

Ja byt tebou, tak jsem nadsena, ze se teda miminko umoudrilo a chce jit prirozene. Ikdyz chapu, ze jsi asi predtim nemusela teda nic resit, premyslet nad spontannim porodem. Ale prirozeny neni takovy zasah do tela. Zvladnes to 🙂 Mimco az bude chtit na svet, ozve se.

mumisa
17. únor 2021

@miroslavajanova Já teda nechápu, proč ti celé těhotenství někdo tvrdí, že půjdeš na CS, když je normální, že se mimina otočí třeba v 36tt. Nehledě na to, že KP se také normálně rodí..

klokanka31
17. únor 2021

@miroslavajanova Buď ráda, přirozený porod je lepší nejen kvůli zdraví, ale celkově... Normální porod je super 🙂 a ani nemusíš zůstávat v nemocnici, kdyby bylo vše ok.

krupka3
17. únor 2021

@leniczka23 ty teda dokazes jednoho navnadit 🙂 Porod urcite nemusi byt nejvetsi bolest v zivote. I kdyz je pravda, ze s pristupem "jsem zklamana, ze musim rodit" to spis ten pripad bude.

Autorko - precti si neco o prirozenych porodech a technikach hypnoporodu (hlavne co se tyka dychani a premysleni nad porodem) a verim, ze muzes zazit relativne prijemny porod, i kdyz na Slovensku je spojeni prijemny a porod spis oxymoron. Je kazdopadne dobre vedet, co pri porodu chces a co ne, abys mela sanci ho alespon minimalne ovlivnit.

sajul
17. únor 2021

On CS není zas úplná legrace, je to normální velká břišní operace, po které samozřejmě můžou být komplikace, jako po každé operaci. Přirozený porod je daleko lepší, jak pro matku, tak pro dítě. Nejen z hlediska poporodní adaptace, ale i rekonvalescence. Zvážila bych i tu možnost rodit KP přirozeně, jsou porodnice, kde se tomu věnují. I porod je hodně o nastavení v hlavě, pokud budeš cely těhu vystresovaná a přemýšlet nad tím, jak strašná bolest tě čeká, že to nezvladnes a podobně, tak ano, může se stát, že to s tebou zamává. Pokud se naladíš na miminko, že porod je cesta jak ho budeš mít u sebe, necháš bolest volně plynout, třeba si užiješ i zážitek na který budeš ráda vzpomínat.

leniczka23
17. únor 2021

@krupka3 to byl spíš vtip 😉 mě třeba víc bolela ledvinová kolika, takže ano, jsou i horší věci, ale ta příšerná bolest k tomu prostě patří, to se ví.

urtica
17. únor 2021

Ahoj. Chápu Tě. Když s něčím člověk dopředu počítá a dlouho se připravuje na to, že to nějak bude, může být šok, když na poslední chvíli zjistí, že to bude úplně jinak...a porod není žádná maličkost. Je dost žen, které (alespoň v duchu) upřednostňují CS před porodem.
Vzhledem k tomu, že je to opravdu na poslední chvíli, zkusila bych se spojit s nějakou dulou a probrala bych to s ní. Jednak se budeš moct podělit o své obavy s někým erudovanějším, jednak Tě , alespoň teoreticky, provede porodem tím co Tě čeká a jakým způsobem je možné si porod prožít (a někdy i užít).

hermanka88
17. únor 2021

Souhlasím s holkama, buď ráda!Mimi asi dalo signál, že se prostě chce narodit přirozenou cestou, která je nejlepší pro něj i pro tebe 😚 Žádný strach, nech teď prostě drobečka, ať si vybere, kdy přijde na svět 😉

hermanka88
17. únor 2021

@sajul svatá pravda! Ani v jednom těhotenství jsem na porod nemyslela ve zlém. Ano ,s respektem,ale obrovským tešením na ten uzlíček maličký! Obě děti přirozeně.Jasně, porod bolí, ale pak máš kompenzaci na celý život a bolest je během pár chvilek pryč. Zážitek, který prostě nic nepřekoná

michaela666
17. únor 2021

Neboj se, určitě to zvládneš...sama jsem nedávno byla překvapená jak tělo přesně ví co má dělat. Bylo to strašně instinktivní a krásný zážitek. 🍀

mourovatakocka
17. únor 2021

@miroslavajanova Já ti rozumím, taky ráda vždycky dopředu s něčím počítám a nerada měním vymyšlené plány. Miminko mělo jiný názor než doktoři 🙂, osobnost hned od začátku 😁 Spolu to zvládnete 🍀

miroslavajanova
autor
17. únor 2021

Dekuji holky za váš názor moc si toho vážim

ajja87
17. únor 2021

Jsem na tom teď podobně jako ty, jen s tím rozdílem, že já už teda mám jeden císař za sebou, takže vím, co by mě čekalo, takže jsem se těšila na normální porod... Teď to zase vypadalo na císař a malé se otočilo, takže se připravuji stejně jako ty na první přirozený porod... U prvního jsem se na normální porod těšila, dokonce jsem byla i smirena s bolestí, ale teď najednou nevím... Chci rodit přirozeně, ale začínám prostě mít obavy... Jestli poznám kdy jet do porodnice, jestli to zvládnu, jestli nebudou komplikace, atd. ... No a moc mě k tomu nedodavaji doktoři, kteří se celkem diví, že chvi po císaři rodit přirozeně.... Přestože už je to vic jak 4 roky od prvniho

klokanka31
17. únor 2021

@leniczka23 Porod nemusí být největší bolest v životě 🙄

leniczka23
17. únor 2021

@klokanka31 no jo prosim tě 🙄 zas nějaká co nechápe nadsázku, ale jako že ani ty smajlíci ti nenapovedeli.🤷

klokanka31
17. únor 2021

@leniczka23 No tak zrovna v tohle případě nadsázka není asi na místě, pokud se tazatelka opravdu bojí.

loylii
17. únor 2021

@miroslavajanova já bych to nechala vše nějak plynout a nějak to dopadne. A připravila se na obe varianty. I u normálního porodu se muže při komplikacich najednou dělat CS. Nikdo ale přece nechce komplikace. Já teda CS měla na své praní, ale jsem velmi specpicificky případ a rizikové těhotenství. Užívej si spokojene těhotenství a jednou se tomu zasmějes, ať budeš rodit jakkoliv😃

ejmate
17. únor 2021

@miroslavajanova Ježíš buď ráda. Přirozený porod je milionkrát výhodnější než císař, jak pro tebe, tak pro miminko. Ženské tělo je k tomu uzpůsobené, takže se toho vůbec neboj. Mě pro urychlení 1. doby porodní pomohlo jíst 5 datlí denně 😉 A hlavně nečti ty blbosti o tom, že to je jen a jen bolest. Vůbec to není pravda 🙂 Těš se na to a všechno bude ok. Doporučuji knížku Znovuzrozený porod, je slabá a super.

jednaholkaa
17. únor 2021

@ejmate Haha, datle, taky jsem konzumovala za tim ucelem asi sedum denne a nakonec stejne vyvolavany porod a prvni doba porodni asi 12 hodin..

jakreb
17. únor 2021

@klokanka31 No ale bat sa jej nepomôže. Bohužiaľ. Ako nam povedala porodna asistentka:
..ano porod boli a ide to horšie von ako to islo dnu, ale von to ist musi,..."😀😉
Takže zakladatelke ani nepomôže tvrdit aky je prirodzeny porod super a stačí sa nastaviť psychicky...To su dristy. Ano ja som bola v pohode, psychicky pripravena, mala som podporu v podobe otecka pri pôrode a ano bolelo to ako svina -nastastie najhoršie kontrakcie začali cca 20.30 a maly bol na svete 21.10, inak ak by to malo trvať dlhsie im rozoberiem porodnicu do tehly.😀😉

klokanka31
17. únor 2021

@jakreb No vidíš, ale já nemůžu říct že to bolí jako 🐷 protože bych lhala.

jakreb
17. únor 2021

@klokanka31 V poriadku. Ale to ze to nebolelo teba neznamena ze to bude bezbolestne pre zakladateľku ci ine zeny.

ejmate
17. únor 2021

@jednaholkaa v Británii na to mají studii. Taky jste mohla mít 1. dobu porodní třeba 14 hodin bez datlí 😅 Neříkám,že to zkrátí o xy, ale můj porod od začátku do konce trval 2 hodiny 40 minut 😅 A tím myslím všechny doby porodní celkem. Proto doporučuji 😊 Tady posílám odkaz:
https://jemnezrozeni.cz/2017/09/22/neco-na-tech...

klokanka31
17. únor 2021

@jakreb S tím souhlasím, ale zase nevidím důvod proč strašit když to tak u každého není.

jakreb
17. únor 2021

@klokanka31 Nikto ju nestrasi. Sme len uprimne. Je minimum zien co ich porod nebolel ako tvrdíš ty. Teda bez epiduralu a spol.samozrejme....

jakreb
17. únor 2021

@ejmate No vidis a moj od prvych kontrakcii 1h 10min.

klokanka31
17. únor 2021

@jakreb Já netvrdím že porod mě vůbec nebolel ☺ ano, měla jsem bolesti zad. Ale tak nějak normální, když jsem s tím byla schopná běhat po venku. Záleží taky na tom, kdo má jaký práh bolesti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru