Porod koncem pánevním. Kdo rodil bez komplikací a byl spokojený?

roxanalit
2. zář 2022

Ahojte maminky, chtěla bych se zeptat zda má někdo miminko otočené hlavou nahoru a tedy je pravděpodobnost, že bude rodit koncem panevnim? Že se miminko ještě otočí tak je šance už malá. Dnes 35+2tt 🙂 První porod byla dcera hlavou dolu a teď při druhem těhotenství se mi otočila opačně 🤔 má někdo zkušenost že rodil přirozeně koncem panevnim bez komplikaci a byl spokojený ? ☺️ TP mám 5.10. , první dcera se narodila dřív o 14 dni a porod byl velice rychlý. Děkuji ☺️ Jinak podmínky co se tyče váhy a všeho splňují abych mohla rodit přirozeně ☺️

jaja01k
2. zář 2022

@roxanalit Ahoj, já jsem měla takový druhý porod. Syn se neotočil, lékaři mi doporučovali přirozený porod, že pro císař není důvod, ale rozhodnutí nechali na mně. Jsem fakt ráda, že jsem dala na jejich rady a do přirozeného porodu šla 🙂 Bylo to bez komplikací a všechno šlo mnohem rychleji a snáz než při prvním porodu.

cherie24
2. zář 2022

@roxanalit švagrová taky chtěla rodit KP své druhé dítě a miminko se jí nakonec otočilo pár dní před porodem. 🙂 V té době tak zrovna rodila i její kamarádka holčičku, která měla skoro 4 kila a obě byly a jsou v pořádku. Bylo to 3. dítě, ale kdyby udělali správný odhad váhy, prý by jí rodit nenechali, přitom žádné komplikace ani následky nebyly. 🤷

fouskovi
2. zář 2022

@roxanalit při prvním porodu se mnou na pokoji maminka a obě děti se jí narodili koncem pánevním

nikishkaaaa
2. zář 2022

@roxanalit já rodila KP dceru, která je narozena 34+0 a jsem nejšťastnější, že jsem nemusela na císařský řez 🙂

verka86
2. zář 2022

@roxanalit mě se malá kolem 35 tt teprve otočila správně, ale doktor mi na kontrolenabízel hmat pro otočení miminka, některé porodnice to dělají...

ee.liska
2. zář 2022

Já jsem rodila KP bez potíží 🙂

nikivm
2. zář 2022

@roxanalit mě pořád nutili k otočení miminka. Nakonec se opravdu neotočila, ale věřila jsem nám oboum. Všichni mě strašili, tak jsem si v hlavě nastavila, že to bude fajn a rychle. Byl to první porod, trval 1,5 hod a byl krásný. Až teď nedávno jsem zjistila, že né všechny porodnice umožňují porod KP, tak bych se možná poptala

fazolkazuzka
2. zář 2022

Mě nabídli otočení miminka hmatem. To jsem zavrhl. Tak jako jsem zavrhl rodit koncem pánevní přirozeně. Mám strach. 2 porod. Takže jsem teď 36tt a do porodky jdu domluvit císař. První porod byl super a všechno přirozeně.,ale nak si nedovedu rodit miminko nohama napřed.

petaov
4. zář 2022

Záleží taky na tom, jestli čekáš holku, nebo kluka. U kluků je prý větší pravděpodobnost komplikací, navíc jsem byla prvorodička, takže jsem se bála. V porodnici byli pro přirozený porod, ale po poradě s jiným lékařem jsem měla plánovaného císaře.Před porodem mě ještě nutili do otáčení miminka, nebyl to přímo hmat, už nevím, jak se tomu říkalo, ale malý si akorát přesednul z prava doleva a ještě víc se tak zamotal do pupeční šňůry. Takže císař byl pak správná volba.

stef9328
4. zář 2022

Prvni porod jsem mela koncem panevnim. Dcera se neotocila, byla jsem i na zevnim hmatu a nic.
Porod byl velmi rychli a bez komplikaci. Byla malicka 2760g ale nastrih byl nitny, ale pouze 2stehy 😊

apacheee
AMBASADORKA
4. zář 2022

@fazolkazuzka to miminko se nerodí nohama napřed, nýbrž zadeckem

maxulekapcule
4. zář 2022

Já měla ještě 36tt hlavičkou nahoru, a těsně před porodem se otočil zase dolů. Točil se tak celý tehu. Už byl naplánovaný CS, který stejně nakonec byl. První syn též až téměř do porodu hlavičkou nahoru, otočil se týden před porodem

sobinka90
4. zář 2022

@apacheee tak to záleží na poloze..moje kočička šla nožkama, protože mě stála přímo. Tak že není pravidlo že jde zadečkem když je KP.

penelopaw
4. zář 2022

Já si jako prvorodička na KP netroufla, dítě by šlo zadečkem a ani jáani doktorka jsme si nevěřily 🙂. Můj gynekolog pak prohlašoval, že on se něco konců pánevních narodil a že za provádění sekcí mohou právníci (protože zde jsou větší rizika a tedy i následné riziko žaloby na nemocnici). Věřím, že bych to asi nakonec dala, ale jako prvorodička jsem z toho opravdu měla strach a nechtěla jsem se trápit, utěšovala jsem se, že mi zůstane hezký spodek a kluk bude mít pěknou hlavu 😀. Zbylé dvě děti jsem odrodila klasicky, ale ty byly otočené hlavičkou. Nicméně znám dost maminek, které rodily KP a zvládly to ;). ať se rozhodneš jakkoli, držím pěsti, aby vše bylo ok a na konci jsi za odměnu dostala zdravé a krásné miminko 🙂.

maxulekapcule
4. zář 2022

@penelopaw můj první syn šel zvonem a má hezčí hlavu jak druhej co šel císařem 🤣

nikivm
4. zář 2022

@roxanalit docela mě některé odpovědi zaujaly. Třeba moje hlava nemůže pochopit, jak může mít miminko natažené nohy tak, aby se rodily jako první? Nebo v čem je lepší císařský řez? Vždycky jsem byla přesvědčená, že normální porod je lepší, nebavíme se teď o benefitech pro miminko, ale ohledně hojení a všeho. Ta jizva a spousta věcí spojené s tím, přece nemůžou být za odměnu. A jestli jde první zadeček nebo hlavička mi bylo fuk, protože nejširší jsou přeci ramínka. Taky to strašení, že to bude peklo, protože..... Mě třeba doktorka naopak uklidňovala, že jeden z deseti porodů je KP a jediné co sledovali, byla poloha hlavičky, které musela být tuším předkloněná. A taky jsem si nevšimla, že by se mi to po dvou porodech dole nějak extra změnilo

apacheee
AMBASADORKA
4. zář 2022

@sobinka90 no jo, ale pokud se nepletu, tak v této poloze se vaginálne KP nerodí. V tomto případě je jasný Cs

petaov
4. zář 2022

@nikivm Pro mě je jednoznačně císař lepší než vaginální porod. Neumím si představit, že to tam dole mám natržené, či nastřižené tak, že si ani nesednu. Ty šťastnější to mají třeba bez nastřihu, ale já jich v mém okolí moc neznám. V případě KP většinou nastřihávají až ke konečníku. A pak ty šílené bolesti při kontrakcích a tlačení. Děkuji, nechci. Stačí mi moje šíleně bolestivá MS, víc bych už nedala. Císař byl bezbolestný, rekonvalescence hrozně rychlá. Jizva nebolí, jen trochu tahá, je to takový nepříjemný tlak, nic co by se nedalo vydržet.

sobinka90
4. zář 2022

@apacheee bohužel ne.. tabulky jsou tabulky. Já sem odmítla a bojovala za SC jinak bych
malou měla ještě teď. Ale více méně máte pravdu 🙃

nikivm
4. zář 2022

@petaov je pravda, že jsem nástřih měla. Ale čtyři stehy, nic extrémního. Kontrakce a bolesti byly srovnatelné s normálním porodem, KP jsem rodila dokonce rychleji. Hojení bylo v pohodě a co se týče bolesti, tak po třech dnech jsem o ničem téměř nevěděla. Vím, že to každá máme jinak. Já už sice další děti neplánuju, ale jsem ráda i za jiný pohled

ee.liska
4. zář 2022

@petaov jen pro info, epiziotomie se provádí šikmo, nikoli ke konečníku a ani u KP se neprovádí preventivně 😉

roxanalit
autor
4. zář 2022

Moc děkuji za vaše zkušenosti, názory ☺️ V pátek jdu do porodnice na registraci a jsem zvědavá co mi z jejich hlediska navrhnou, jsem nerozhodna a tajně verim, že se mi malá ještě pretoci 😀 Samozřejmě bych raději rodila přirozeně, ale na druhou stranu bych chtěla císaře, zda se mi to bezpečnější. Kdyby člověk věděl jak to bude a co by bylo lepší, vše by bylo snazší 😀 U první dcery jsem neměla nastrih ani nic podobného. Jen dva “estetické” stehy jak říkal pan doktor 😀

batul
4. zář 2022

@apacheee rodí se KP: když vede zadeček/zadeček a nožky nerodí se čisté poloha nožkami pokud to nejde rychle 😅

batul
4. zář 2022

@ee.liska je epi buďto mediální tj.rovne ke konečníku nebo medlateralni tj. na stranu

ee.liska
4. zář 2022

@batul to znám a vím, každopádně ke konečníku se skoro nepoužívá

batul
4. zář 2022

@ee.liska to jo, ale když to jde tak ji mám raději páč se to líp hoji

kubesovaadelka
4. zář 2022

@roxanalit též jsem měla 35tt KP a jelikož pak byli vánoční svátky, tak jsem šla až 38tt na kontrolu a už byla princezna otočená, rodila jsem 41tt,, dcera se narodila sice s 2x omotanou šňůrou kolem krku a arotovanymi ramínky, ale jestli to bylo tím, že se otočila na poslední chvíli bych neřekla. Je zdravá a živá raubiřka 7m. Porodní váha 3850g a 49cm, no nevím, jak bych cvaldu rodila KP. Kolegyně co už je v důchodu rodila dceru KP a teď si po létech z toho dělá srandu, že když šla prdelkou na před, tak slušně řečeno prdí na celej svět už od porodu a zůstalo ji to do teď, že ji je vše u p.....😁❤️❤️

penelopaw
5. zář 2022

@nikivm Tohle jsem v sobě před prvním porodem také hodně řešila, říkala jsem si, že příroda je příroda a císař je přece jenom operace a nějaký zásah, po kterém zůstane jizva. Moje máma rodila císařem 2x, už po prvním zákroku se jí udělaly srůsty, když rodila mne, měla prý dělohu tenkou jako papír, a třetí dítě jí vyloženě zakázali. Za sebe ale musím říct, že císař byl v pohodě, hojení jizvy v pořádku, žádné komplikace, očistků bylo méně, poměrně záhy jsem už mohla ležet i na boku a na břiše, a děloha se zhojila tak dobře, že jsem zvládla odnosit a porodit další dvě děti klasicky. Tohle je hrozně individuální, ale bohužel, jak to v životě chodí, nikdo rodičce nedokáže předem říct, jestli to bude ok nebo nebude 🙂.

hanickaurb
21. pro 2022

A mel tu prosim někdo porod KP ale vyvolavany? Dela se to? Mam do terminu neco prez tyden, tak snad se to rozbehne samo. Dekuji

ee.liska
21. pro 2022

@hanickaurb já 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru