Plánovaný porod. Oznamujete okolí?

8. led 2020

Chtěla bych slyšet váš názor a omlouvám se za anonym, ale je to pro mě choulostivejsi téma..
Vy, co máte, nebo jste měli plánovaný porod ( ať už sekci nebo vyvolávání), říkaly jste okolí přesně datum? Mám jít na sekci a nejraději bych narození miminka oznámila až po narození, abych treba něco nezakrikla. Manžel by si taky rád dopředu naplánoval zapíjení na ten den D, ale brzdim ho, že to prostě nechci šířit do světa. Jsem divná?? Prosím o vaše názory a zkušenosti. Děkuji 😉

zdravuska1989
8. led 2020

Podle mě divná nejsi, já mám ještě měsíc čas ale když se mě někdo včetně rodičů zeptal odpověď byla první půlka února, nazdar 👍 u mě to není ani tak o zakriknuti, spíš nechci neustále dostávat SMS jako už, a furt nic atd jako moje kámošky, které toho měly plne zuby, že pořád někomu odepisovaly že ještě ne atd.. Je to vaše dítě a vy si to udělejte jak chcete a vůbec neřeš co na to okolí atd 😉

autor
8. led 2020

@zdravuska1989 ano, to je další důvod, proč to nechci říkat.. Taky jsem si dosud vystacila s "lednem",ale teď už nevím, kam to hnát když už jdu za pár dní..

mariegroth
9. led 2020

U nas to vedela jen rodina.

jjasmina
9. led 2020

My když pojedem do porodnice, říkat to nebudem. Prostě až bude hotovka tak to oznámíme a přesně, nejsem zvědavá na zprávy typu tak už anebo, aby mýmu furt vyvolávaly jak to vypadá..

luckafer
9. led 2020

také mne čeká plánovaný císař. Lidi se ptají na termín porodu, tak jim ho popravdě řeknu - teda ten termín určený dle UTZ. Sekce proběhne o něco dřív, ale to okolí nemusí vědět a už vůbec nemusí nikdo vědět, že porod bude plánovaný...

martt
9. led 2020

Divna určitě nejsi. Pokud bych to měla plánované, tak bych to taky nikde nerikala. Max.rodičům a bylo by. Pokud se někdo ptá. Tak jim řekni, že máš termín porodu podle doktora ten a ten den a to jim musí stačit.

krtcice
9. led 2020

Já bych neměla problém to říct. Proč. Já říkala termín dle utz přesně na den, každý poslíčky rodina věděla. Věděli kdy jedu do porodnice, i když byla pokazdé hluboká noc. Já se tak těšila, že jsem nedokázala neříct. A to mám 3 děti a vím že u případného čtvrtého by to bylo taky tak. Stejně jako s oznamováním těhotenství jsme nijak neotáleli. Hned jak mi vyšly testy jsem to říkala. Pak jsem říkala jo je to tam, dr potvrdila. Tohle v sobě s mužem prostě nedokážeme držet.

widowblack
9. led 2020

Souhlasím s tebou 😉 já taky říkám leden/ únor s tím že "termín" mám 8/10 února , protože jen 5% dětí se rodí v termínu☺️Jinak o rodině a všem známým jsem řekla že dáme vědět až po narození- kvůli "obtěžování" sms a volání zda už , a jak teda atd ... jediný kdo to bude vědět je mije máma a ségra , protože k nim půjde v mezi čase starší , ale jak je znám tak ty mi volat určo nebudou , ale se starší dcerkou to asi budem na drátě já nebo muž ☺️ Těší se a hlavně bude mít strach coz je jefiný koho budu tolerovat a bude první komu budem volat ☺️

petula.bir
9. led 2020

Nejsi, divná 😁 udělala bych to taky tak, nechala až se mimi narodí.
Ale zase na druhou stranu odpadne takové to jak ti každý z rodiny bude deno denně psát “tak co, už?” Budou vědět datum a budeš mít klid 😁

astyna88
9. led 2020

Nerikala bych. Budou ti pak porad psat a nebo volat "tak uz"....

zzuzinda
9. led 2020

Já jsem první dítko přenášela 15 dní a denně jsem měla telefonáty, jestli už a spoustu chytrých rad, jak docílit toho, aby se miminko narodilo. Po téhle zkušenosti jsem řekla termín porodu, ve finále z toho byl plánovaný císař, takže jsem řekla, kdy na to jdeme a rovnou jsem řekla, že v den nástupu do porodnice vypínám telefon 🙂 A udělali jsme to tak a jak se malá narodila, chlap obtelefonoval celou rodinu a obeslal je fotkama.

autor
9. led 2020

Dekuju holky za názory. Docela jste mě uklidnily. U nás přesné datum vědi jen rodiče a tchanovci, protože budou hlídat starší. Blby právě je, že manžel si kvůli mě klepe na čelo, že mě nechápe. Chápu, že to chce zapít ten den hned, ale zas jsou důležitější věci podle mě.
Já teda takhle neříkala ani maturitu, nebo státnice.. Ty dotazy typu "tak co, už" mě jen stresuji

zdravuska1989
9. led 2020

No jasně, hlavně tomu okolí nedochází že nepíše jen ten člověk ale X dalších, mě přijde že v dnesni době se vůbec nebere ohled na tu rodičku, každý chce vědět vše první ale jak ona se cítí že ji to věcné volání, SMS obtěžuje, nezájem.... A jak říkáš jsou důležitější věci, chlap by měl taky respektovat tebe a neřešit nějaký chlast 😉

ahyt
9. led 2020

A ja to od dcer vedela a bylo to myslim to nejlepsi pro vsechny.Vedeli jsme presne kdy, na nic se neptali neobtezovali jsme je smskami , jen jsme jim den pred poprali stesti a pak cekali na telefon az bylo po...Ale je fakt, ze ny jsme myslim docela tolerantni,nikdy nesondujem, vzdy cekame, co nam dcery reknoi

zdravuska1989
9. led 2020

@ahyt přesně jak říkáte, jste tolerantní a tohle je úplně super přístup 👏👏👏

krtcice
9. led 2020

@ahyt doufám že i já to jednou budu mít s dcerami a synem stejně ❤️

autor
9. led 2020

@ahyt však jsem psala, že rodičům z obou stran jsem to řekla.. Taky bych to u dcer ráda věděla.. Ale kamarádi a okolí to je jiné

autor
9. led 2020

@zdravuska1989 nejdou mi dávat lajky, jak jsem anonym, takže píšu, že děkuji, že se mnou souhlasíš 🙂

tynka9
9. led 2020

u prvního jsem nechtěla říkat nic - byl to spontánní porod, takže jsme jen jeli, ale oznámili jsme vše až poté. Být to plánované, tak taky nic neříkám. U druhého byl plánovaný císař, nejradši bych taky nic neříkala, ale bylo nutné se postarat o staršího, takže se vše vědělo v širším okolí.

autor
9. led 2020

@tynka9 a jak reagovalo A Ty na to? Já to mám stejně.. První spontánní, druhý plánovaný a je třeba se postarat o starší. Ale proto jsme to řekli rodičům

tynka9
9. led 2020

tak nějak normálně, většina, že drží palce. Pár kamarádů psalo den předem, ať se držíme, ať vše dobře dopadne... tak nějak na pohodu. Jen mě to všechno přišlo nějaké divné, protože jsem s tím císařem nebyla úplně smířená. Je to zvláštní, když víš vše předem.

xnikolan
9. led 2020

Měla jsem plánovaný císař, nikomu jsme datum nerekli ani rodičům, když jsem byla v porodnici na kontrole a domluvil se termín, tak jsme všem tvrdili, že mám jít ještě za týden na kontrolu a za ten týden už byl císař plánovaný, do porodnice jsem nastupovala o den dřív (jen jsme doufali, že nikoho cestou do porodnice nepotkáme nebo že se nebude chtít někdo zastavit na návštěvu), to že se malý narodil jsme všem oznamovali spolu s manželem až dvě hodiny po narození, kdy mě už dali na normální pokoj a byli jsme spolu. Jinak bych to neudelala ani ted i sestřička mi před porodem říkala že jsme rozumní, že tam měli paní která to všem řekla a ještě před porodem ji pořád všichni volali, co a jak atd.

martaskaaa
9. led 2020

Já šla na vyvolání a nikomu jsme konkrétní datum, které jsem si vybrala, neřekli. Ale všichni nějak už věděli, že to bude brzy. Prokecla jsem se jen mojí mamce, protože jsem nastupovala už den předem. Jinak jsem ostatním volalali až pár hodin po narození.

lachtanice86
9. led 2020

Přesný datum jsem neřekla. A ještě že tak, trvalo to 40hodin a ty otrávne telefony či sms bych nedala

zmrzlinka
9. led 2020

U dcery jsem měla naplánování termín sekce.Vedeli to všichni a nějak mi to nevadilo.Nakonec se dcera narodila o tři dni dřív 😁Takže bylo překvápko 👍

volfici
9. led 2020

Ahoj, já to teda řekla, nejen rodině, ale i pár známým a je fakt, že někteří pak psali (i volali! 🤦) každou půlhodinu, jestli už. Byla jsem na vyvolání a to se povedlo až druhý den, takže ty sms a hovory už byly fakt otravné. A tchýně se švagrovou byla v porodnici dokonce už hodinu po porodu, akorát mě přesunuli ze sálu na pokoj a hned první návštěva. U nás bohužel žádné podruhé už nebude, ale kdyby, tak oznamujeme až když bude po všem.

luciklim
9. led 2020

Ja mela planovaneho cisare, dozvedela jsem se to 4 dny pred porodem, vedeli to jen nasi a kamaradka,ostatni se to dozvedeli az kdyz byl syn na svete. Nevidim duvod, proc to rikat dopredu..😉

eviicka
9. led 2020

Já přenášela a musím říct, že okolí bylo velmi tolerantní, naopak nevolal a nepsal mi vůbec nikdo, protože se báli, že budou případně rušit. A já se v té době nudila, takže jsem pořád každému psala 😀. Za to manžel a ségra si to "vyžrali" těch se ptali všichni pořád.
Plánovaný termín porodu jsem ve známost dala, ale odjezd do nemocnice na vyvolání jsme neřekli nikomu, ani rodičům (ať se zbytečně nestresují). Takže divná nejsi, a plánování oslavy předem by se mi taky moc nezdálo, bála bych se zakřiknutí. I císař je pořád operace.

rebe
9. led 2020

Pokaždé, když se nám narodilo dítě, oznamovali jsme to rodičům až po několika hodinách. Ty první hodiny jsme se jen mazlili s miminkem. a ten pocit, že je to tvoje malé ajemství, o kterém ještě nikdo neví, byl sladkej. A taky klid. Pak cestou z nemocnice manžel rozeslal zprávy a začaly telefonáty, zprávy, každý měl spousu dotazů...Doporučila bych neříkat a mít klid.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru