Oxytocinový zátěžový test-může se při něm rozjet porod?

lucisuska
1. bře 2015

Maminky, chtěla bych poprosit o radu..🙂 Zítra mě čeká oxytocinový zátěžový test. Myslíte, že když jsou porodní cesty připravené, že mám šanci, aby se při tom testu rozjel porod? Pokud by se nerozjel a pustili mě druhý den domů, jak dlouho se potom ještě čeká do vyvolání porodu tabletkami? Když mám těhu cukrovku a miminko odhad 3,9 kg, myslíte, že začnou s vyvoláním hned třeba druhý den nebo budou ještě čekat? Moc děkuji za odpověď a vaše zkušenosti.🙂

verca196
1. bře 2015

Porod se muze rozjet, pokud uz jsou tvoje cesty pripravene. Nevim jak to bude u tebe, ale me uz domu nepustili, tabletu lze zavadet v podstate po par hodinach (me asi po 3). Ani tableta ale neni zaruka, ze se porod spusti. Pisu, protoze treba tohle jsem ja nevedela, a byla z toho pak prekvapena. Porod mi vyvolavali opakovane, v jednom dni jsem absolvovala napr. i 2 zatezove testy a 2 tablety.

lrg
1. bře 2015

Já jsem nebyla vůbec otevřená, řekli mi, že to je záležitost na několik dnů, oxytocin mi dali po poledni, tabletu asi ve 20h a ráno se malá narodila.

lucisuska
autor
1. bře 2015

@verca196
@lrg Děkuji za odpovědi...🙂 Já teda doufám, že jsem už otevřená, podle toho, co mi říkala doktorka. Čípek zašlý a branka otevřená na dva prsty... To by mohlo být celkem dobrý, ne? 🙂 Tak snad mě domů už taky nepustí....🙂 Mě právě řekli, že prý se rozhodne s tím vyvoláním primář v úterý ráno na vizitě, takže mi asi hned ty tablety dávat nebudou.

elen222
1. bře 2015

@lucisuska já jsem měla první zátěžový test, když jsem cca 6-tý den přenášela, porod se nerozjel, ale v porodnici si mě už nechali, protože jsem už víc jak 5 dní přenášela. Nakonec se malý narodil 10-tý den po termínu. Za tu dobu mi v porodnici dělali asi 4 zátěžové testy s oxytocinem, a cca 4x hamiltona. Váhový odhad prcka byl 4,5kg. Tabletky mi nedávali, čekali, až se porod rozběhne přirozeně sám.

anetadr
1. bře 2015

@lucisuska Já jsem byla na oxytocinovém zátěžovém testu v osm ráno, taky kvůli velikosti plodu a případnému vyvolání porodu. Byla jsem tenkrát otevřená už na 2-3cm a na monitoru po podání oxytocinu byla úplně rovná čára:( šla jsem s tím smutně do poradny, že mě asi pošlou na císaře, protože má děloha nespolupracuje, ale dr to v podstatě vůbec nezajímalo. Sáhla do mě, řekla, že s takovým nálezem není na co čekat a zda nechci jít rodit hned - tak jsem nadšeně naklusala na sál, v 11 zavedena tabletka a ve tři byl Šíma venku s 5020g😀

lucisuska
autor
1. bře 2015

@anetadr ty se máš...😀 Já jako ještě nepřenáším, mám termín právě zítra, ale mám těhu cukrovku a do toho to čtyřkilové miminko...🙂 Tak bych nerada v úterý ráno balila v porodce tašku a šla zase domů, proto doufám, že když už tam budu, tak mi trošku pomůžou...🙂
@elen222 Já ještě nepřenáším, mám zítra termín. Ale mám těhu cukrovku a větší mimčo, tak proto jdu na ten zátěžák hned v termínu

simcatom
1. bře 2015

Já měla na konci těhotenství vysoký tlak byla sem na ZOT a za mě to byla hrůza já myslela, že rodím měla sem kontrakce tak sem začala vyšilovat tak sem volala tchýni, svým rodičům i chlapovi, že je to tady. No samozdřejmě zbytečně, tak chlapa už málem poslali domů. Pak mě po dvouch dnech v nemocnici poslali domů, den před porodem sem šla na kontrolu a opět sem si šla poležet do špitálu. Druhý den ( den porodu ) mi dali vyvolávací tabletu, kterou mi dali před půl 12, to už sem si myslela pak že při kontrakcích vzdechnu teda když už byli silné tak sem pak byla otevřená na 7cm a šla sem na porodní sál tak sem si párkrát zatlačila a dost brutálně a sprostě zařvala a ve 14:29 byla naše malá princeznička na světě.

elen222
1. bře 2015

@lucisuska já myslím, že si tě tam už asi nechají a určitě ti pomůžou 😉 , když máš tu těhu cukrovku, když už tam přijdeš s taškou, těžko by tě po zátěžáku posílali domů. Každý reaguje na zátěžák jinak a taky by se jim mohlo stát, že někoho pošlou domů a ono se to rozběhne když odejde. Max. tě nechají do druhého dne a zkusí zátěžák znovu. Nebo ráno zátěžák a když do odpo nic, tak tabletka, však uvidíš 😉 , přeju rychlý a bezproblémový porod 😉

lucisuska
autor
1. bře 2015

@simcatom to se mi nelíbí, že Tě ještě poslali domů....☹ Tak uvidíme, jak to budu mít já, každopádně chci, aby se malý narodil v pondělí, max. v úterý!!! 🙂 A byla jsi už při tom prvním ZOT připravená (myslím otevřená aspoň trošku) nebo ne? A jak dlouho jsi byla ještě doma?

lucisuska
autor
1. bře 2015

@elen222 Děkuji za podporu. 🙂 No, v pondělí dopoledne mi ten zátěžák budou dělat a v do úterka ráno tam budu 100% ležet a pak se teprve ten primář rozhodne, co se mnou. Budu v úterý 40+1, takže teoreticky by mě ještě mohl nechat přenášet, jen doufám, že to neudělá...🙂

simcatom
1. bře 2015

@lucisuska mě se to také nelíbilo sem doktora přemlouvala taky sem musela dávat pozor co jím. Bože já se těšila až porodím a budu si moc osolit. Bohužel nekojím

anetadr
1. bře 2015

@lucisuska tak držím palce, ať to máš brzy za sebou🙂 hlavně rychle a bez komplikací🙂

lucisuska
autor
1. bře 2015

@anetadr děkuji 🙂

alboo
1. bře 2015

@lucisuska záleží na zvyklostí porodnice. já sem absolvovala zátěžák 10.den po termínu a více méně se mnou nehnul, ale monitor ok. Druhý den se mělo začít s vyvoláváním (což jsem odmítala), naštěstí se mi porod během noci rozjel sám. Většinou se s vyvoláváním začíná druhý den a nebo několik hodin po testu, někde začínaj vyvolávat pokud je vše ok 7.den po termínu a někde až 10.den. jinak ale s těhu cukrovkou se přenášet moc nenechává, tak snad to dopadne dle tvých představ 🙂

simcatom
1. bře 2015

@lucisuska já rodila ve 40+0tt jako nechápu na co čekají u ostatních když už je nechávají přenášet.. podle mě je to riskantní že to miminko může i umřít.. nechci ale strašit hlavně klid nestresovat se ničím

alboo
1. bře 2015

@simcatom no, asi třeba na to až bude na porod matka i dítě fyziologicky připravený. pokud je vše v pořádku, nevidím důvod proč by se mělo vyvolávat přesne na termín

simcatom
2. bře 2015

@alboo no me museli vyvolat na termín kvůli tlaku

simhav
2. bře 2015

já jsem rodila 41+3, ale nevím, jestli se mi porod rozjel po Hamiltonu nebo po testu (na monitoru byla jen rovná čára). Sestřička mě odpojila a za 10 minut praskla voda a porod se rozjel díky Bohu bez tabletek 🙂

janefales
11. črc 2016

Holky, zítra jdu na zátěžový oxitoxinový test, doktorce se nezdáli ozvy (170), možná je to prý tím teplem a hodně se hýbala, no ale jdu na test, jsem 37+2 a odhad 3000g, co čtu tak hodně vyvolávají po testu porod, já myslela, že půjdu druhý den domů, když to bude v pořádku. Na jednu stranu bych byla ráda, že to mám za sebou a na druhou stranu se bojím toho co mě čeká.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru