Literatura: porod, vývoj dítěte. Jakou byste doporučili knihu pro prvorodičku?

20. srp 2024

Ahoj maminky.
Porod už se blíží a já jsem prvorodička.
Jakou byste prosím doporučili knihu na téma porodu pro prvorodičku? Porod nechci domácí, chci rodit v nemocnici, ale spíše přirozeně, jen s dulou a partnerem. Na druhou stranu nechci aby to bylo nějaké "ezo".
Jaké knížky zaměřené na vývoj miminka v prvním roce, případně do vícero roků byste doporučili. Něco kde je shrnutí fyziologického, senzomotorického, psychického, kognitivního atp. vývoje miminka ( zakřivení páteře, vývoj zraku, uchopování, zároveň i vztahovost atp).
Potřebovala bych, aby tam bylo přehledně popsáno čemu je třeba se věnovat a v jakém období - např dle měsíců. Moc děkuji za tipy.

sasui1
20. srp 2024

Knihy od kiedronove

gbp
20. srp 2024

K porodu Znovuzrozeny porod nebo Hypnoporod. skvělá, nenech se vyděsit názvem. k vývoji se mi líbila Prvních 365 dní v životě dítěte, nebo něco od Matějčka. pak už jsem si vybírala knihy zaměřené na to, co jsem potřebovala konkrétně - nošení, jídlo, spánek...

petulkadodo
20. srp 2024

Rozvíjej se děťátko a Vulvou porodní asistentky

platera
20. srp 2024

Ohledně vývoje dítěte je super: Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem od Rybové, Kačírkové.
O porodu jsem si přečetla Vulvou porodní asistentky, ale nevím, jestli by to někomu nepřišlo trochu ezo, mně to tak nepřišlo.😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru