Kompresní punčochy a porod. Kdo s nimi rodil?

27. únor 2021

Ahoj holky, rodil tu někdo s kompresníma punčochama? Mám hodně chabé žíly, takže bych je měla pořád nosit a měla bych ji mít i u porodu a i po porodu. Ale nějak si nedovedu představit, jak to mam jako udělat. Kdyby mi praskla plodovka, tak je budu mít určitě celý mokry a převlékat se do jiných, když nastanou kontrakce si moc jako nedovedu představit. To samý po porodu, to bych ty punčochy měla nosit taky, ale nedovedu si jako představit, že je třeba 6x za den svlíkam a zase oblíkam.......... Stačí mi, že je oblíkám vždycky ráno a už ted přes to břicho to jde dost blbě.......... Natož třeb před tim porodem se oblékat..... prostě nějak nevim jak na to.... díky moc za rady

maaaadlaaaaa
27. únor 2021

Dělají se i samodrzici kompresní punčochy, co zkusit ty?

felixfelicis
27. únor 2021

Pokud nepraskne voda na úvod porodu, samovolně dost často praskne až při vypuzovaci fazi průchodem hlavičky (a není žádný důvod si ji u fyziologickeho porodu nechavat pichat driv), takze to by vyřešilo otazku prevlekani mokrých punčoch při porodu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru