Jizva po sekci - bolest. Je to normální?

11. pro 2021

Prosím o radu. Jsem 15 po sekci. Je toto normální stav? Dost to bolí, řeže a štípe.

marcicek84
11. pro 2021

Kup si betadinu a sterilni gazu a delej si obklady a bude to ok...nic hrozneho tam nevidim,pak jeste doporucim koupit contractubex na hojeni jizev...

lennus
11. pro 2021

Mně dost pomohl třezalkový olej, ještě je super jíl, ale ten jsem už nepoužila, obojí mi doporučila moje porodní asistentka.

autor
11. pro 2021

@marcicek84 děkuji ;)

autor
11. pro 2021

@lennus děkuji ;) mě radila v lékárně líh, co jsem dostala pro malého na pupíček 🤣

jako_mala_holka
11. pro 2021

Podle mě celkem normální, to se zlepší, taky jsem to dlouho cítila a bolelo to, v jednom místě jsem to i po půl roce měla trochu tvrdé a pobolívalo mě to... Teď, po roce a půl už o jizvě prakticky nevím, a skoro není vidět... A to jsem s ní nic nedělala, jen občas promazala mesickovym krémem od weledy, co jsem měla pro dceru, ale určitě ne hned, třeba až po měsíci a víc

autor
11. pro 2021

@jako_mala_holka fuuu, děkuji za uklidnění ;)

olga_
11. pro 2021

Mrkni se i na masáž jizvy.

nagojka
11. pro 2021

Co se ti na ni nezda?me prijde krasna🙂ja sem po sekci 4 mesice a mam ji porar hodne takovou tvrdou,vystouplou a kdyz pres ni mam kalhotky tak me to taky trochu stipe...porad ji citim hodne pri sexu...tak se pridam a taky uvitam nejake rady jak jizvu stahnout aby nebyla tak vylezla..

autor
11. pro 2021

@nagojka jen o tu bílou hrcku co mam na kraji, jinak ano, je pěkná, a mam ji hodně nízko, za což jsem vděčná. Ale ono to jde na prd vyfotit 🤣

fyii
11. pro 2021

Jak pise macicek, betadinu sterilni ctverec prikladat a vetrat pokud tam zlobi pod kuzi uvnitr, ona to vytahne..me se to v konci az podebralo, parkrat jsem pomazala betadinou a pak vymackla, vylezl z toho nejaky zbytecek stehu co sestra blbe odstrihla a uz se to zahojilo bezvadne..

alpakovo
12. pro 2021

Jizvu máš krásnou a pokud se ti nezdá hrčkq na konci, klidně si nech jizvu zkontrolovat. Mám jizvu tak dost nízko a v jedné části mibtakto začal zarůstat chaloupek. 😉 Jinak za mě je super ošetření jizvy laserem, pomáhá to jak na zhojení,tak na změkčení jizvy

autor
12. pro 2021

@alpakovo děkuji. ;)

drep
12. pro 2021

Za mě na masáž jizvy je nepřekonatelné doma vyškvařené měsíčkové sádlo.

autor
12. pro 2021

@drep díky 😁

barunkiss
12. pro 2021

Taky jsem měla bouličku na konci jizvy docela dlouho. Celkově mně jizva bolela skoro měsíc po porodu, ze jsem ji dost vnímala. Hlavně když jsem se postavila, úplně to štípalo a řezalo. Jizvu máte krásnou, já používala betadinu a sterilní krytí a často jsem jizvu větrala 🙂.

autor
12. pro 2021

@barunkiss děkuji 🙂 no já první rodila normalne. Tak je toto pro mě premiéra 🤣 ale je to masakr teda, zlatej klasickej porod

lachtanice86
12. pro 2021

Koupila jsem si betadinku a mazala xkrat denně. A to jsem ji měla rozsklebenou. Jinak za mne zase zlatej císař

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru