Jak poznám, zda se jedná o odtok plodové vody?

kaccistar
28. srp 2015

Ahoj holky, ráno jsem se vzbudila tak trochu mokrá a i na prostěradle byl malý flíček, bez barvy. Dnes začínam 35. týden a všechno bylo v pořádku. Tak nevím, jestli mám stresovat, nebo ne. Jsem teď do nedele mimo ČR, takže k doktorce si neskočím ☹ pohyby mimi ráno byli.. Tak nevím. Jaké máte zkušenosti?

valmaxa
28. srp 2015

tak odtok plodové vody (jestliže se jedná o malé množství doma nepoznáš) vem si vložku (porodnickou - aby neměla ten modrý gelový střed - je to důležité kvůli případné reakci na roztok) a kdyby se během dne odtok opakoval di na kterou koliv pohotovost (ty jsou i mimo čr 🙂) oni na to kápnou spešl roztok a poznají jestli ano nebo ne. Jinak to moc neřeš, pravděpodobně to byl vodnatější výtok.. Je to ke konci těhu dost běžné.

valmaxa
28. srp 2015

@kaccistar jinak já sem takhle "mokřejší" už asi 2 týdny.. sem 34 tt.. nikde nic neutíká 😉

kaccistar
autor
28. srp 2015

@valmaxa děkuji moc za radu a i ujištění. Tak snad to nic není 🙂 budú kontrolovat a uvidíme. 🙂

svetlanap
29. srp 2015

Já takhle taky letěla k doktorce i s vložkou a nic, řekla mi, že to může být silnější výtok takže to plodovka být nemusí a podle mě spíš nebude, ale samozřejmě může. Kamarádka dokonce říkala, že ke konci těhu jí ukapávala moč. Držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru