Epidurál nebo Entonox, kterou anestezii byste volily?

radus90
11. dub 2015

Zdravim 🙂, chtela jsem se zeptat, urcite mate kazda zkusenost s nejakou anestezii pri porodu??Kterou by jste volily vy? Jsem vicemene rozhodnuta pro epidural ale entonox (plyn) taky v posl.dobe taky zvazuju...chci at me porod boli co nejmene 🙂, kdyz budu mit epidural, jak je to pak s sitim?? To uz asi ucitim, ze?

Dekuji za jakekoliv poznatky 🙂

lucinne1987
11. dub 2015

Také by mě to zajímalo, za necelé dva měsíce mám rodit, a čekám dvojčátka, pokud bude vše v pořádku budu rodit normálně, ale epiduralu se bojím, nic moc jsem o něm neslyšela, uvažuji nad rajským plynem, ale nevím.

radus90
autor
11. dub 2015

@lucine1987 Tak uvidime, jestli se neco dozvime 🙂, jinak gratuluju k dvojcatkum, co to bude??

ilonne
11. dub 2015

@radus90
@lucinne1987 U prvního porodu jsem měla epidurál, u druhého entonox. Pokud někdy bude třetí, budu zase volit entonox. U epidurálu mi vadilo zavedení, jsou tam i rizika co se týká dočasné necitlivosti v nohou, bolesti hlavy atd.. Navíc mi zastavil kontrakce, takže mi ho zastavili a připichovali oxytocin. Entonox byl pro mě rozhodně lepší záležitost.

schwarzova4
11. dub 2015

Mě čeká porod v květnu a už teď jsem se rozhodla pro entonox 🙂 byli jsme na předporodním kurzu u známé PA, já mám teda hrlzu ze zavedení epidurálu (i když to prý nic není oproti těm bolestem) ale je fakt, že rizika nějakéí zdrav. tam jsou, jak už výše psala @ilonne 😒 No a sama ta známá nám říkala, že když se dává epidurál, tak jelikož je to vnitřně, nebo jak to říct, tak to působí i na miminko a že to pak jde na těch miminkách vidět, že jsou takové ospalé, méně pláčou, ale samozřejmě to z nich vyprchá 🙂 no a po tom plynu říkala, že to jsou pak mamky jak po 4 panácích 😀 ale že to na mimi nepůsobí, protože to je jen v plycích a když to přestaneš dýchat tak během 10 minut to je z tebe venku 😉 😉 takže mě se zalíbila více ta představa toho plynu a jsem rozhodlá pro něj 🙂 ale jak se říká, může a nemusí působit ani plyn ani epidurál 🙂 šla bych nejdříve do plynu a pokud by to bylo opravdu k nevydržení, tak pak teprve epidurál...

zazana81
11. dub 2015

Taky to chci vědět. Rodím za 6 týdnů, při sepisování porodu jsem dostala letáček Linde plynu s nabídkou Entonoxu 🙂 Stojí to teda asi1100 Kč a sestřička říkala, že jsou i hrazené medikamenty na tišení bolesti, ale nevím ... Jedna známá říkala, že byla po Entonoxu jako po lahvi vína, všechno jí bylo jedno a šel tak porod v pohodě zvládnout .... Ale na každého prý může působit trošku jinak ...

lucinne1987
11. dub 2015

@radus90 děkuji🙂 čekám chlapečky, co budete mít vy?

lucinne1987
11. dub 2015

@ilonne Taky jsem právě slyšela, že bývají velké bolesti hlavy a necitlivost nohou atd, nebo se při zavedení prý může ta trubička posunout a neúčinkovat, nevím, jestli to teď vysvětluju správně,ale tak mi to nějak podobně říkali na předporodní besedě.
Každopádně do epiduralu asi určitě nepůjdu, dám přednost plynu, až to na mě přijde 🙂

lucinne1987
11. dub 2015

@schwarzova4 Nám říkali na předporodní besedě, že ten plyn, učinkuje skoro hned, tak za 3-5 min, a jak se přestane dýchat, tak prý hodně brzy vyprchá, každopádně já doufám, že na mě učinkovat bude, až to přijde, jinak nevím 😀

paullet
11. dub 2015

@schwarzova4 epidurál se dá píchnout jen do určité doby, měla jsem ho u první a pichali mi ho ještě než jsem měla pravidelný kontrakce, teď jsem přijela s kontrakcema po třech minutách a to už bylo pozdě a plyn mi ani nenabídli. U epidurálu jsem byla naprosto v pohodě, žádný vedlejší účinky ani u mě, ani u malý a bolesti byly opravdu malé a dlouho jsem tvrdila, že nosit břicho se mi nechce, ale rodila bych z fleku hned, což po nedávném porodu, kdy malá byla nosílem nahoru určitě tvrdit nebudu, i když se mi obě holky narodily za dvě a půl hodiny 😉

alboo
11. dub 2015

měla sem entonox a kdybych někdy rodila znova (což nehodlám), tak bych ho chtěla zas... měla jsem ho z indikace lékaře, tudíž sem nic neplatila
funguje to tak, že nejprve se nadýchá první úvodní dávka, který se dýchá déle, než to zabere a pak se začne dýchat vždy při nástupu kontrakce a tudíž se její špička jakoby zaspí a tím jak v tom "zaspání" přestaneš dýchat, tak se zase probereš, sice sem byla sjetá, ale když bylo potřeba, tak se dokázala spolupracovat a reagovat dobře, na tlačení sem ho už samozřejmě neměla, ale měla se ho i na šití a na to, že šití byl dost, tak naprosto v pohodě a já sem ke všemu dost citlivá a jsem i dosti hysterická a fakt mi to dost pomohlo

svetlus_pepca
11. dub 2015

Já bych do epiduralu nešla. Rodila jsem dvacet hodin a dala jsem to i bez anestezie. Neříkám, že to nebolelo, ale při představě všech těch možných následků mi opravdu přišlo zbytečné se tomu vystavovat dobrovolně. A hlavně nemůžeš chtít nic necítit - jak bys rodila, kdybys necítila kontrakce?? To nejde 😉 S tím plynem zkušenost nemám, ale když si představím, že bych za každou půlhodinu dala pětikilo, tak při tý dýlce mýho porodu bych musela řádně provětrat účet teda 😀 Poradím ti spíš, abys nad tím takhle dopředu nepřemýšlela - ty už vlastně víš, že to bude bolet natolik, že to nezvládneš. Postav se k tomu opačně a uvidíš, že se ti půjde rodit líp 😉

mmmko
11. dub 2015

@alboo Můžu se zeptat jaká je lékařská indikace k tomu entoxu? Děkuji

fillipepi
12. dub 2015

@mmmko Vdechuje se 🙂 ... je to "rajský plyn", takže ho inhaluješ.

fillipepi
12. dub 2015

S Epiduralem nemám zkušenost, ale Entonox byl skvělý. Na rozdíl od Epiduralu ho mohou ho podat kdykoli během porodu, protože účinky odezní cca do pěti minut (a stejně rychle i nabíhají). Mně osobně hodně pomohl při prodýchávání kontrakcí a oblbnul mě tak, že jsem ještě půl hodinky před tlačením vtipkovala 🙂

wahu
12. dub 2015

Ani jedno, porod taky "bolet" nemusí, hodně záleží na psychice a celkovém naladění ženy.

alboo
12. dub 2015

@mmmko 🙂 no, já jsem dost bolestivý člověk a při příjmu mě skoro ani nezvládli vyšetřit (přenášela sem), tak sem byla přijímaná ještě před začátkem porodu, takže moc dobře věděli jakej cvok jim tam přišel rodit... a pak poslední 2hodiny sem byla dosti nezvladatelná
a teda fakt miluju komentáře ve stylu, že to jde i bez toho a e to vůbec bolet nemusí.... každej jsme jinej a někdo prostě potřebuje vědět předem všechny možnosti analgezie a anestezie

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru