Císařský řez v Podolí - máte aktuální zkušenosti?

radkamc
21. srp 2015

Ahojte maminky, jdu za Vámi pro zkušenosti s císařským řezem v Podolí. Jsem 38+1 a beruška je stále KP, tudíž mi včera naplánovali císaře na příští čtvrtek ☹ . Touto cestou bych se chtěla zeptat na zkušenosti, rady, popř. s kým se tam potkám 😉 děkuji Radka

artee01
21. srp 2015

V loni v září 39+0 jsme sla taky na cisaře v Podolí z důvodu KP. Vše bylo naprosto v pohodě, ráno nástup, monitor, kapačka, příprava na sál po půl jedenácté byla malá venku. Všichni byli příjemní a v pohodě. Jakou sis dala anestezii? Je to náročný ale v pohodě. Na oddeleni sestry přijemné staraly se, malou pravidelně nosily. Druhý den ráno už mě hnaly do sprchy. Strávily sme tam pět dní.

blevinka
6. lis 2016

@artee01 můžu se zeptat, nástup do porodnice jste měla v den plánovaného císařského řezu? myslela jsem, že v Podolí se nastupuje den předem

artee01
7. lis 2016

@blevinka Tim ze jsem byla z prahy mi dali vybrat, bud nastup vecer nebo byt nachystana v sedm rano v den cisaře

gepe
7. lis 2016

@artee01 me pred 3 lety nedali, nastup den predem a to i presto, ze jsem spadova a mam to v podstate kousek. Zajimavy. No uvidim ted.

blevinka
7. lis 2016

@artee01 no to je skvělé, to bych byla nesmírně šťastná mít možnost nastoupit až den výkonu 🙂

@gepe mohla byste mi dát vědět, jestli to stejné nabídli i Vám? 🙂 mám termín až v únoru, ale už teď jsem z hospitalizace o den déle nervozní

gepe
7. lis 2016

@blevinka jak budu vedet co a jak, dam vedet 🙂 me den predem nevadil, mela jsem nadstandard na tu noc, tak jsem mela klid.

artee01
7. lis 2016

@blevinka Musim rict ze mi to taky udelalo radost, rano sme tam naklusali a bylo, jeste jsem se v klidu vyspala doma... myslim ze i to dela sve.

@gepe
@blevinka Drzim palce at tu moznost mate taky a vse probehne hladce jak u me 🙂

gepe
7. lis 2016

@artee01 ja byla v klidu a pohode i tak prave 🙂 spinal uplne OK, kojeni od prvniho prilozeni plne, proste tenkrat vse za 1. Asi jsem pro nekoho divna, nevadilo by mi opet den predem a na noc nadstandard. 😊

blevinka
8. lis 2016

@artee01 dekuju 🙂 Apolinar to tak ma, tak snad i Podoli by mohli k tomu pristoupit, pro vetsi klid matek ;)

@gepe dekuji, mam doma hrozneho mamanka, takze kazdy den odlouceni bude pro ni velky stres, proto resim kazdy den ;)
prosim, jde pri naplanovanem cisari si rezervovat predem i nadstandart na sestinedeli? prvniho cisare mi delali akutne a samozrejme dostat nadstandard je takto prakticky nemozne..ale ten planovany by mohl byt lepsi, je to tak?

gepe
8. lis 2016

@blevinka neni zac 🙂 u nas je mala spis tatanek a jak jsou ji 3r uz ji veci jdou vysvetlit. Tenkrat jsem predem rezervaci (poradnik) mela hned ze dne kdy jsem vedela termi, avsak stejne nevysel. Je fakt, ze jsem byla na super dvouluzkaci a nechybel mi, tak jsem ani neurgovala 🙂 planovany je myslim urcite lepsi kor napr. pouze ve spinalu, nez akutni.

karolinh
8. lis 2016

Rodila jsem plánovaným císařem koncem července letošního roku a nástup je den před.

blevinka
8. lis 2016

@karolinh a vubec nebyla moznost domluvy ohledne nastupu?

blevinka
8. lis 2016

@gepe ja mela pichly epidural, takze me jen pripichli a frcelo se na sal..taky mame cerstvou triletacku, ale ohledne zavislosti na mamince si neda nic vysvetlit :(
jak je mozne, ze pres rezervaci nadstandard nevysel?? tez jsem byla na dvouluzkovem a pohoda, ale bohuzel tam maji i triluzkove a to je teda totalni masakr, to bych snad podepsala reverz - uz tak byly noci, kdy se deti na dvouluzkovem placem vzajemne budily, na tom trojluzaku to musi byt ocistec :(

gepe
8. lis 2016

@blevinka nevysel, nepatrala jsem. Na 3luzko bych nesla.

mialagia
8. lis 2016

@gepe tak ono by ti nic jinýho nezbylo, když jsou plný i nadstandardní i ostatní pokoje..já na něm byla a fakt očistec prostě šance se vyspat=0..
Jinak co jsem tam viděla tak plánovaně všichni nastupovaly den předem bohužel (před rokem)😕

monilee
8. lis 2016

@radkamc Rodila som tam cisárom pred rokom a bola som spokojná. Teraz som znovu tehotná a určite pojdem znovu do Podolí, hlavne kvoli skvelému personálu.

gepe
8. lis 2016

@mialagia vim, poprve tam nebylo narvano, i na triluzaku byly treba jen dve. Ja 3/4 dne sama na dvouluzaku. Jinak me prave nevadi nastoupit na plan den predem, mela jsem na tu noc nadstandard a pekne klid.
@monilee to je nas vic, co se vraci 😉

blevinka
8. lis 2016

@mialagia no to je přesně ono :( už tak mi přišlo na dvoulůžáku, že přes den tam furt někdo lezl, furt nějaké měření, testování, vážení, šance se prospat aspoň přes den taky nula...a pokud v noci tam brečí střídavě tři děti, to je prostě hrůza :(..prosím, kdy jsi rodila?
trochu doufám, že ten nápor skrz babyboom už opadá, zvlášť v zimních měsících je to asi menší zlo, než přes teplé měsíce 🙂

mialagia
8. lis 2016

@blevinka loni v říjnu..jj je to o štěstí..prostě když mě vypakovali z jip tak asi zrovna byla situace taková..navíc chlapeček 1 z těch dvou maminek furt řval(chudinka asi bříško)přitom já jsem mela dítě ještě u sestřiček a nosily jen na kojení, takže jinak bych mohla spát grr..přitom pak asi 3.den ráno obě ty mamči šly domu a byla jsem tam sama až do noci kdy přivezly další 1 mamču, jenže to už jsem zase u sebe měla svého dráčka, a moc spát o5 nešlo..pech mno☺

mialagia
8. lis 2016

Jo a ten 3.den odpol přišli, že se uvolnil nadstandard samozřejmě ten nejdražší..tak to už jsem se jim na to..páč pouští 4.den ráno(to bych už byla i rozhodnutá podepsat reverz)☺
Holky já doufám, že až bude u nás 2.bejby, bude už třeba šestinedělí po rekonstrukci jinak nevím..personál super ale ty podmínky jinak..😡

blevinka
8. lis 2016

@mialagia 😀 to jsem sama zvědavá, kdy se na Podolí odhodlají k rekonstrukci - to by je tam matky šly asi utlouct, kdyby jim na dýl měli zavřít porodnici 😀 😀 😀...můžu se zeptat, takže 6 dní celkem v porodnici? den před císařem nástup, druhý den výkon a další 3 dny na šestinedělí a 4.den domů?
to je šílená doba! :(

gepe
8. lis 2016

@blevinka za sebe: v utery nastup, streda vykon a JIP, ctvrtek z JIPu na sestinedeli (nepostavila jsem se), patek (jsem se uz postavila), sobota sestinedeli a nedele brzy dopoledne propusteny. Kdybych se postavila uz ve ctvrtek, asi bychom sly uz v sobotu 🙂

mialagia
8. lis 2016

@blevinka já jsem byla na vyvolání ptž jsem přenášela..tkž taky na rizikovým, kde jsou i mamči s plánovaným císařem..tam 3 dny, jip a pak 4 dny na šestinedělí..mno jako byla jsem pak úplně šťastná když jsme přijeli domů😄

jemi
8. lis 2016

Mě třeba ten třílůžak nevadil, byl velkej a krásně světlej, což bylo v unoru příjemné. Byla jsem na stejném pokoji při obou porodech, pokaždé jsme tam byli tři. Mě se to líbilo, že jsme si mohli předávat informace... jo děti občas brečeli, ale v porodnici stejně nikdo nepočítá, že se vyspí....

mialagia
8. lis 2016

@jemi to jo aspoň že byl fakt velký ten pokoj, ale toť vše pro mě..já jsem tedy vůbec neměla potřebu s někým si vyměňovat informace..byla bych uvítala klid a soukromí hlavně..to mě na tom Podolí tak mrzí..ptž jinak úplně super porodnice☺

jemi
8. lis 2016

@mialagia já měla asi štěstí na ostatní maminky a výhodu, že jsem měla porod přes den a spíš překotný krátký porod, takže jsem ani nebyla nějak extrémně unavená.

artee01
9. lis 2016

@blevinka U me streda rano nastup, 10:49 mala venku, jip plna, takze normal pokoj a propousteli nas v pondělí dopoledne.

karolinh
9. lis 2016

@blevinka Berou to tam podle mě takhle standardně. Jelikož dělají den před různá vyšetření (monitory, konzultace s anesteziologem, konzultace s doktorem na interně a večer povinně klystýr a hned brzy ráno kanyla a kapačka na zavodnění) tak si myslím, že asi ani na domluvu ne. Ale já to neřešila.

hejtereza
30. led 2017

Ahoj holky, mam holcicku KP, ale jsem 32tt takze doufam, ze se jeste otoci, je pomerne drobna - 1282g. Jaky je rozdil mezi spinalni a epiduralni anestezii? Chtela bych tu "na pul" - ktera z nich to je? Jsem prvorodicka, tak se ptam. Jinak tez mam zamluveny - predem zaplaceny Podolsky balicek s nadstandartem, tak doufam ze budu mit stesti ale jak tak koukam, tak asi ne :D

monilee
18. bře 2017

Ahoj holky, oživujem diskusiu...Zaujímalo by ma, ako to prebieha po CS v Podolí, hlavne prvé samoprisátie miminka, bonding, ako dlho s ním strávim po porode, prípadne kedy ho uvidím znovu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru