Budu mít hrozný porod, když mívám i velmi bolestivou MS?

lekorka453
18. črc 2016

Při menstruaci doslova umírám bolestí, fakt, třeba i 3 dny ☹ . Znamená to, že budu mít i těžký porod a bude daleko daleko horší než toto?

lennus
18. črc 2016

@lekorka453 To vůbec ne, tohle s tím absolutně nesouvisí a já myslím, že to vlastně není na škodu, aspoň to pak není takový šok, když už člověk ty bolesti trochu zná, vážně. 😉 Myslím, že to může být naopak šok pro někoho, kdo ty bolesti nezná, ale i snášení bolesti bude velmi individuální. Já trpívala na velmi bolestivou menses, i když krátkou a slabou. První den padly i tři brufeny a jednou mě odvážela dokonce rychlá. Po porodu se to naštěstí spravilo a jsem téměř bez bolesti a bez potřeby brufenu. Držím palce, ať je to tak i u tebe! Porod byl bolestivý, ale nepřišlo mi to ve finále tak hrozné a víc než polovinu jsem znala právě díky menstruačním bolestem.
Půl roku po porodu jsem měla potíže se zádama, prý se pánev dává po porodu dohromady až dva roky, a to byla jiná bolest, daleko horší než porod! Myslím, že může hrát vliv i genetika, jak to měla tvoje matka, moje měla taky rychlý a ne tak hrozný porod, plus psychika, já byla psychicky docela v pohodě.
Takže klid, hlavně si nepřipouštěj nic špatného, vše je v hlavě. 😉

lekorka453
autor
18. črc 2016

@lennus Všichni v rodině říkaj, že se to dá vydržet snadno a trvá to chvíli. Ale já se bojím stejně, už při menstruaci umírám- strašně bolestivá, silná a dlouho.

tabeu
18. črc 2016

@lekorka453 Souhlasím s lennus. Rozhodně bych se toho nebála. Už jsi na tu bolest připravená díky ms. Já taky trpěla na nesnesitelnou bolest při ms a první dny vylezla z postele jen díky brufenu. A můžu říct, že porod u mě nebolel víc a byl celkem rychlý.
Je fakt, že po porodu se mi ms taky upravila a není tak bolestivá, že to zvládám bez prášků. Tak snad to tak bude i u tebe 😉

anachsunamon
18. črc 2016

@lekorka453 v tom případě máš půl porodu za sebou ( aspon k něčemu ta bolestivá MS byla dobrá :o) )...Já div že nelozívala po zdi. Než mi zabral přášek, třeba to hodku trvalo a pak jsem spala, jak jsem z té bolesti byla unavená. No a při porodu jsem byla furt relativně v pohodě, bolesti jsem měla jak silnou MS a pořád jsem čekala, že to bude hroší a nebylo. A jako bodus byly mezi stahy pauzy, což u menstruační bolesti nejsou, že:o).....ale netrap se tím, nějak to dopadne a kdyžtak zvážíš epidurál třeba

horsiee
18. črc 2016

@lekorka453 neboj neznamená to automaticky hrozný porod. Porod obecně není něco co bych musela mít třikrát denně, ale tělo ví co dělat tak se předem nestresuj a třeba tě to i milé překvapí. Já se bála strašně a teď můžu přísahat že to bylo o mnoho lepší než sem čekala. Věř tomu a já držím palce

lekorka453
autor
18. črc 2016

@anachsunamon Já mívám strašnou bolest, průjem a i zvracím a tečou ze mě proudy krve- krvavý kusy.

anachsunamon
18. črc 2016

@lekorka453 no tak na stupnici bolesti 1-10, kdy 1 by byla malá bolest a 10 velká, tak bych řekla, že jsem mohla být na 8-9 a to nejsu žádné ořezávátko a něco vydržím. Ale bez analgetik se to nedalo, fakt jsem skoro lezla po zdi. Jinak průjem jsem měla taky, bolesti hlavy a pocity na mdloby a zvracení dobře znám....ble

lucie11111
18. črc 2016

mívala jsem hrozně bolestivou ms, až jsem z toho omdlívala, zvracela + průjem. Mám za sebou dva porody a musím říct, že ty byli v pohodě, ta bolest při porodu je taková trochu jiná.

kaja2016
18. črc 2016

@lekorka453 to chce klid a nohy v teple a tesit se na miminko 🙂 se lehko rekne, ja vim 🙂 Hlavne na konci menstruace neni bonus v podobe miminka 😉

micaella23
18. črc 2016

Po vysazeni HA jsem mela 2roky bolesti, studeny pot, klepala jsem se, bylo mi na omdleni, na zvraceni, bez sily cely den. Porod jsem malem ani nepoznala prvnich 10hodin jsem se uklidnivala falesnymi kontrakcemi, az pak to byla bolesti ale jina nez MS, po prijezdu do spitalu bylo dite venku za hodku.. Bolestive to bylo asi dohro 3hodiny🙂) takze indi vindi🙂 neni to pravidlo ani to neni vyloucene a nepremyslej nad tim!

mr_falko
18. črc 2016

kdyz si to budes takhle vsugerovavat dopredu a dopredu se tim stresovat, tak mozna budes....ale neboj, prezijes to jako miliony dalsich zen

eviicka
18. črc 2016

@lekorka453 taky jsem měla každou MS příšernou - první den jedině pod práškama, jinak zvracení, studený pot... zkrátka kolaps. V okolí mě několik lidí řeklo opak, že když mám to mám takhle, tak by mohl být porod zvládnutelnější (tak se tím uklidňuju 🙂). Jinak mám kamarádku, co rodila třikrát, MS mívá hroznou a říká, že když ji to chytne, tak porody byly snesitelnější 😉.

Ale jak psaly holky, realita může být asi jiná, no uvidíme 🙂.

eficenka
18. črc 2016

@lekorka453
mívala jsem velmi bolestivou menstruaci,
první den menstruace jsem nechodila do školy, nechodial do práce, jen 3-5 hodin ležela askučela bolestí, ani 3 ibalginy naráz nezabraly...
a první porod hrlůza - ale jen díky tomu, že jsem věřila lékaři.

druhý porod nádhera -bezbolestný! doporučuji TI knížku znovuzrozený porod od Michala Odenta ( je to fr. porodník) a jít na kurz hypnoporodu a mít k porodu s sebou vlastní dulu nebo porodní asistentku!!!

odula
18. črc 2016

@lekorka453 hele podle toho jak to popisuješ bude pro tebe porod zřejmě brnkacka. 😉 navic s velkou pravděpodobností nebude ani trvat tri dny. 🙂 takže žádný strachy!!

konipas
18. črc 2016

@lekorka453 Taky jsem pořád čekala, jak "polezu bolestí po zdi" (poté, co jsem každou menstruaci brala silná analgetika v kapkách na předpis od své tety - doktorky) a ono to pořád bylo "dobré", až jsem si pak zpětně připadala skoro jako aktérka veselé historky z předporodního kurzu (to takhle prý jedna paní pojídala brambůrky u TV a divila se, že ji nějak píchá v zádech, až notně později si všimla, že je to v pravidelných intervalech a že by to tedy mohl být ten porod... 🙂 ) Na příjmu v porodnici se mě rovnou zeptali, jestli si chci sáhnout na vlásky, že už je vidět hlavička a dokonce mi museli připnout pás na břicho, nebyla jsem jim schopna sdělit, kdy mám kontrakci a čas narození má první dcera asi 20 minut po odjezdu z domova (tenkrát Praha - Vinohrady a Podolí), takže ve srovnání s bolestivou menstruací fakt fofr...
Vážně je to značně individuální a hodně záleží na psychice, takže nestresovat se, zakázat všem okolo hororové porodní historky a těšit se na miminko!!!

andelka
18. črc 2016

Mně bývalo při ms první nebo druhý den tak zle,ze muž když se poprvé k tomu připletl tak chtěl volat záchranku.
Porodní bolesti mi připomínaly ms,ale byly slabší,v pohodě,ze je to ono mi došlo docela pozdě,takze v porodnici jsem strávila jako prvorodička 2,5 hodiny od příjmu k narození mimca.

adelinkkaa
18. črc 2016

@lekorka453 to vubec nejde srovnavat🙂 ja mela taky bolestivou ms a porod skoro bezbolestny.navic pri porodu jsi ovlivnena hormonama atd takze to se vnima uplne jinak😉

alikam
18. črc 2016

Jak píšeš, tak já taky "umírám" bolestí při menstruaci. A ani při porodu to nebylo žádné příjemné mrazení v podbřišku (což jsem ani nečekala), nýbrž bolest jako prase. Co je na tom pozitivní, porod naštěstí narozdíl od ms nemám v plánu absolvovat každý měsíc. Ale určovat jak moc bude porod bolet podle ms, je asi jako určovat to podle postavení hvězd na obloze. Nemá to souvislost, zbytečně nestresuj..😉

urtica
18. črc 2016

@konipas Hodně záleží také na prahu bolesti 🙂

@lekorka453 Mívám značně bolestivou menstruaci, porod jsem vnímala jako velmi bolestivý. Ale - jak už jsem tu psala mockrát - za daleko většího nepřítele než bolest (která se dá vydržet), považuju (u porodu) únavu a vyčerpání...ale i s tím - když na to dojde - se dá něco udělat.
Bolestivá menstruace dle mého neznačí ani těžký - ale ani lehký porod. Nevidím tam žádnou souvislost.

deniorlik
18. črc 2016

Mívala jsem menstruace, že jsem nemohla vstát z postele dokud jsem si nedala Algifen (lék proti bolesti na předpis) a porod jsem hrozný neměla, spíš naopak.
Byla to rychlovka, jako prvorodičce mi porod tval 5 hodin se vším všudy od začátku do konce. Bolesti byly v podstatě totožné jako ty menstruační, ale jsou tam dva důležité rozdíly. Ten bolestivý tlak v břiše není stálý jako při menstruaci, ale chodí v těch kontrakcích. Takže si v intervalu mezi kontrakcemi odpočineš. A druhá hlavní věc, tělo ti vyplaví takový koktejl hormonů a tak už se těšíš na miminko, že tu situaci vnímáš úplně jinak než když máš menstruaci a zcela bezúčelně tě bolí břicho a kazí ti to den.
Já jsem při porodu měla vyloženě euforické stavy, mezi kontrakcemi jsem byla vysmátá, cítila jsem se v pohodě. První tři hodiny by se dalo říct brnkačka. 4 hodina už byla dost intenzivní, ale vtloukala jsem si do hlavy, že je to jako hodně silný orgasmus a docela to fungovalo 😀 Poslední hodinu mám v mlze, byly tam i nějaké komplikace... Spíš než jako bolest bych to popsala jako nesnesitelný tlak v pánvi, když děťátko vychází ven. Řvala jsem jak na lesi, co si budeme nalhávat :D Ale celkově nemám z porodu nějaké trauma a většinu jsem si užila. Ráda na ten den vzpomínám 🙂

Porod a menstruace nemá nějakou souvislot, prostě uvidíš jaké to bude, až to přijde 😉

Jinak bolestivou ms mám i po porodu, ale je to méně intenzivní. Stačí mi bohatě brufen, když nikam nemusím a pomáhá mi doma muž, tak to zvládnu i bez něj, ale žádná hitparáda :D

naomi6
20. črc 2016

@lekorka453 Právě naopak. Říká se, že pokud má někdo bolestivou ms, tak potom porod zvládne daleko lépe. Já za sebe moc nemůžu hodnotit. Ms jsem vždy mívala normální. Žádné extra silné bolesti to nebyly, ale břicho mě bolívalo. Oba porody jsem měla ale úžasné. Téměř bezbolestné a rychlé. Neboj se, zvládneš to, uvidíš. Aspoň jsi zvyklá na bolest a to je pro porod dobrý základ 😉. Držím moc palce.

lucie_vavi
28. črc 2016

Určitě ne ! Já mívám MS šílenou, děsný křeče, je mi špatně a porod tak hroznej fakt nebyl. Držím palce 🙂

englerova14
28. črc 2016

Také mívám/teď ne🙂 velmi silnou a bolestivou ms, někdy fakt tekly slzy, bylo bolestí na zvracení. U potodu jsem, snad díky výcviku, byla do cca 6cm v poho, pak to bylo cítit, bolela posl.půlhoďka před tlačením, tlačení nebolelo vůbec, až šití, ale to už je jiná, páni doktoři mě nechali rodit 4,5kg dítě úzkou pánví, takže to bylo kruté a pro mně z porodu nejhorší. Ale kontrakce jsem dala bez hlásky, paní vedle řvala a to dle sester byla na 3cm. Každý má práh jinde.

eviicka
28. črc 2016

@englerova14 jak jsi měla úzkou pánev, jestli se můžu zeptat? Taky ji budu mít asi užší.

teerulka
28. črc 2016

MS jsem mívala před porodem hrozně bolestivou, zvracení, mdloby, bez prášků bych to nezvládla. Porod byl proti tomu procházka růžovou zahradou, ten jsem dala bez jakýchkoliv utišujících prostředků.

markyska88
28. črc 2016

@lekorka453 i já jsem toho názoru, že to spolu nesouvisí.. taky jsem při MS nemohla často ani vstát z postele a brala jsem si vždy dva brufeny naráz, abych mohla fungovat.
Při porodu jsem neměla žádné bolesti ala MS , byl to úplně jiný typ bolesti a dal se vydržet, jak jinak 🙂 pro mě při porodu přišel špatný zlom ve chvíli, kdy se dvě maminky ze sousedních pokojů rozeřvaly .. ale tak , že nic hrůzostrašnějšího jsem v životě neslyšela... strašně jsem se vyděsila, moje tělo se bloklo (psychika), porod přestal postupovat tak jak měl a malou museli vytáhnout zvonem. 🙄

barchen
4. lis 2016

Potěším maminky s tímto problémem ale u mě to neplatilo. Od puberty mám silnou, bolestivou ale zato pravidelnou menstruaci (2x za ty roky jsem dokonce omdlela, neměla jsem nic na bolest po ruce), vždy mě u toho zalil studený pot a poroučela jsem se k zemi, na tlumení jsem měla Algifen jako analgetikum. (nic jiné nezabralo). Takže porodní bolesti mě děsily. Ale nakonec všechno bylo jinak. Přenášela jsem, žádné poslíčky jsem neměla (nebo necítila), 4 a 5 den přenášení mi na monitoru sestra řekla, že mám krásné středně silné a pravidelné kontrakce po 5 minutách a já koukala jako vyoraná myš, protože jsem žádnou bolest necítila. 7 den přenášení v noci jsem se vzbudila na nějakou bolest v křížové oblasti, 3 hodiny jsem ležela ve vaně a seděla na fit míči, pak se intervaly mezi bolestmi zkracovali (pořád jenom bolest v křížové oblasti) a jeli jsme do porodnice, to bylo půl sedmé ráno. Malá se narodila kolem deváté ráno, poslední hodina a půl byly bolesti hodně, hodně silné ale pořád to „střílelo“ jenom do té křížové oblasti. Samotné tlačení nebolelo, ani natržení, ani píchnutí oxytocinu a ani šití a pak už nebolelo nic. Myslím, že pokud má maminka léta silné bolesti u menstruace, tak má ten práh bolesti posunutý a pokud je v klidu, tak ten porod není tak děsný i když bolí.

eviicka
4. lis 2016

Tak už se můžu taky podělit, porod mi vyvolávali, mám úzkou pánev... a nakonec porod v pohodě, bolesti byly, ale většinu porodu srovnatelné s tím, co se děje když si při menstruaci nevezmu prášek 🙂. Asi velikost bolestí vzájemně nemá souvislost, ale je opravdu možné, že když trpíme každý měsíc, že budeme možná odolnější...

hapovab
4. lis 2016

@lekorka453 to tvrdi u vas v rodine chlapi nee :o)

barumat
5. lis 2016

Určitě ne. Já každou menstruaci trpěla jako pes - omdlévání, zvracení, průjem, bolesti, že jsem lezla po zdi. Brufen ani nic podobného nezabíralo, jeden čas jsem normálně na předpis brala diazepam, abych ten jeden den prostě prospala. Porod jsem měla vyvolávaný, a je pravda, že první pocity byly hodně podobné - polil mě studený pot, udělalo se mi na zvracení a běžela jsem na velkou. Do toho bolest jako při menstruaci, ale po celém břiše. Jakmile jsem ale mohla začít chodit (kvůli kapačce a té tabletě na vyvolání jsem nesměla), bylo to o hodně lepší, i když jsem se po chodbě potácela jako zombie. A pak ve sprše, jakmile jsem si mohla pustit horkou vodu na záda, to bylo lepší o sto procent. Samotná vypuzovací fáze mě pak tak nějak nebolela vůbec, spíš ten hnusný divný tlak v malé pánvi a porodních cestách a ten pocit, že když to teď proleze ven, nechá to po sobě pěknou paseku, ale jinak pohoda. To otevírání je nejhnusnější, vleče se to, bolí to a je to takový bezvýchodný. Ale rodila jsem na prvorodičku fofrem, od zavedení půlky tablety byla malá za 3 hod a 51 minut venku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru