Bolesti podbřišku a zad v 28tt

anetacib
26. bře 2018

Ahoj holky, jsem ve 28 tt, v Pátek v noci jsme jeli na pohotovost kvůli odtoku plodove vody. Když mi udělali test na plodovku byl pozitivní. Jenže nemocnice nebyla vybavení na takhle brzký porod tak Mé poslali jinam, tam mi udělali vselijaka vyšetření a plodovka se nepotvrdila tak Mé poslali domu. Od soboty tak kolem 11.h. Mi začali bolesti v podbřišku a začali se stupňovat, že mi to šlo AZ do kříže i když to nebylo pravidelný tak jsme přeci jen jeli znovu na pohotovost tam mi řekli, že je všechno ok takže mužů domu, dnes už je pondělí a je to furt stejný vázne už nevím jak se toho zbavit, vana ani magnézium proste nezabírají co si o tom myslíte vy? Děkuji za odpověď 🙂

zuzti
26. bře 2018

Asi bych zkusila jinou nemocnici nebo znovu jet do te puvodni. A UZ nedelali, aby se potvrdilo, ze plodovka opravdu odtekla?

anetacib
autor
26. bře 2018

Právě že dělali, vody tam je dost takže to právě tímto vyvrátili, že se jedna o plodovku. Mé proste nejde do hlavy ty bolesti, chápala bych párkrát za den ale ne celý den i noc. :/

zuzti
26. bře 2018

@anetacib Tak je proste otravovat znovu. Kamaradka mela nedavno nevo podobneho. Ve 32. tt ji poslali do nemocnice s podezrenim na odtok plodovky. Ta se na vlozce dvakrat potvrdila, ale nejakym presnejsim vnitrnim testem to vyvratili. Nechali si ji asi 3 dny v nemocnici na pozorovani a vsemozne testy a pak ji zas poslali domu. A pred tydnem porodila v terminu zdraveho kluka. Do ted nevi, co to teda bylo. Ale pokud mas porad bolesti, tak bych jela znovu. Nemuzou to treba byt mocove cesty nebo tak neco? Treba by si narazila na jineho doktora, co by to posoudil jinak.

beruskaev
26. bře 2018

Jela bych znovu do nemocnice, ty bolesti musí něco znamenat, ať Tě znovu vyšetří a když tak nechají na pozorování, na monitoru musí vidět jestli se jedná i kontrakce, pokud ne, tak musí být problém někde jinde.. držím palce, ať je všechno v pohodě a prcek vydrží ještě u Tebe v bříšku...

anetacib
autor
26. bře 2018

Já se jich ptala proc si Mé tam nenechají na pozorování, protoze to tam máme 120 km , bylo mi řečeno že monitor je čistý a ze není důvod si Mé tam nechávat, ještě dodám ze mam i tlak na dolní části těla

zuzti
26. bře 2018

Podle me nezbyva, nez jet holt znovu. Radsi zbytecne, nez to podcenit. A to nemate nekde bliz jinou gyn pohotovost? Ze by aspon koukli, jestli se neco deje.

anetacib
autor
26. bře 2018

Všechny nemocnice Máme tak 1 hodinu cesty bohužel, a ta nejbližší co je u nás tak sni mam spatne zkušenosti. Takže tam bych už nejela

pavca1982
26. bře 2018

Hodinu cesty do porodnice🤤😲 tak to je strašný.

2hanah
26. bře 2018

@anetacib Nenechat se odbýt! Mě taky poslali domů ve 35.týdnu, skoro mě až vyhodili! A to jsem měla bolesti hrozný už 11 hodin, že jsem málem lezla po čtyřech! Za 3 hodiny jsem tam byla zpátky a malý se narodil v noci, navíc akutním císařem, kromě rozběhlého porodu měl 4x omotaný pupečník kolem krku a infekci plodové vody, takže by to nepřežil.

anetacib
autor
26. bře 2018

No bohužel porodnice jsou u nás daleko. 😒 , no tak to Vidim ze AZ přijede pritel v noci z Prace tak někam pofrcime.

priefi
27. bře 2018

@anetacib kdyz jsem mela v 28tt stahy u kterych jsem si vesele myslela, ze to jsou poslicci a neresila jsem to a k dr.jsem sla az na radnou kontrolu, tukal si na celo, jestli jsem vubec normalni, ze jsem mela vice stesti nez rozumu. Rikal, ze v te dobe nic jako poslicci nejsou, ze se jedna o stahy delohy, ktere muzou rozjet predcasny porod. Naordinoval mi magnosolv, klidovy rezim a nesahat si na brisko, protoze to spousti stahy. Zkontroloval me a rekl, ze se mi hrozne zkratil cipek, ze to neni dobre, ale horcik pomohl, ze se to stabilizovalo. Diky horciku uz jsem primo krece nemela, jen mi tvrdlo brisko. Pak me zacly trapit poslicci okolo 37tt a v 40+3 porod. Dr.mi v tom 28tt kladl na srdce, ze pokud opet budu mit krecove stahy musim do porodnice, aby se zastavil porod, kdyby se rozjel. A at tam jedu i kdybych tam byla i ten den znova. Proste radeji 100x zbytecne, nez jednou pozde. Ze se nemam citit trapne, ze od toho tam jsou. Takze za me klidne 10x za den tam jed na kontrolu. Miminku nikdo zivot nevrati, kdyz se neco zanedba. Mysli na to. A pokud by porod zacal, poslali by Te do fakultky. A lepsi rovnou do fakultky, kdyby to bylo na porod, nez aby Ti udelali cisare, Tebe by nechali v porodnici a mimi by slo do fakultky, jak to s oblibou delaji.

zuzti
27. bře 2018

@anetacib Jak to dopadlo?

anetacib
autor
27. bře 2018

Ahoj Ahoj, tak před půl hodinou jsme teprve přijeli domu, zjistili mi z vyteru ktere dělali v patek ze mam infekci neřeknu vám jak se jmenuje jelikož si to nepamatuji 😀 ta infekce spoustela kontrakce a strasne se divili ze Můj gynekolog to neresil, prý jsem mela štěstí, nechat to ještě tak dva týdny tak už mám odrozeno. Takže nakonec je dobře že jsme jeli i když jsme tam byla celý den. 🙂

katka345
27. bře 2018

Dobry vecer chtela jsem se zeptat zda muzou miminku uskodit dva sceningy v rozmezi tydne

anetacib
autor
27. bře 2018

@katka345 z jakého důvodu vámi budou dělat dva?

priefi
27. bře 2018

@anetacib hlavne, ze na to prisli. Co Ti na to dali?

anetacib
autor
27. bře 2018

No to jo. Já už byla tak protivna ze to nebylo ani Hezký. Dafnegin krem. Je to antibiotikova mistička

katka345
28. bře 2018

@anetacib jsem po ivfku jedno v centru ivf a druhe obvodni gynekolog

marii90
28. bře 2018

@anetacib Tak podobny problem jsem resila ve 26.tt. Od 22.tt tvrdnuti, krece, cipek skoro fuc a dr.mi rekl, ze proste holt potratim nebo porodim....proste jako by rekl "venku snezi"... ani magnesko mi nechtel napsat. Ve 26.tt jsem si vyhadala zadanku do spitalu a jeste mel debilni poznamky, ze se mi akorat vysmejou...no nevysmali. Okamzite jsem musela zalehnout, kultivace, kapacky, kortikoidy .... a nakonec presne - infekce. Kdyby to nenechal takhle rozjet, mohla jsem si uzit fajn tehotenstvi.... misto toho jsem 2 mesice prolezela a bala se jit vycurat, abych ho neprovokovala a zustal tam co nejdyl. Kdyz jsem od nej odchazela, jeste na me rval na cely patro, az ho musel sejmout manzel. Fakt nektery dr.by meli vratit diplom 😠. Zlata moje nova dr., kterou jsem poznala prave pri hospitalizaci. Je poctiva, vse vysvetli, proveri a hlavne mu dala 2,5mesice navic... dnes jsem 38+5 😊

anetacib
autor
28. bře 2018

@katka 345 jelikož screening se děla z krve tak nevidím důvod proc by to melo miminku uškodit, Já sama mela 2 za sebou v rozmezí 5 dnu, kvůli genetice, jeden dělal doktor druhý v Praze u Apolináře 🙂 takže toho bych se nebála 🙂

anetacib
autor
28. bře 2018

@marii90 jo přesne. 🙂 Já mela na začátku tehu doktorku jenže skončila tak tohle byl jako by za ni doktor byla jsem u něj tedy jen dvakrát a stačilo mi ted budu hledat jiného doktora , protoze verim ze AZ bych za nim přišla tak by Mé ani nezkontroloval jestli to je v pohodě (u zánětu který jsem mela tak to neresil jen nadtim mávl rukou) . Tak to je super , ted už můžeš v klidu porodit a nebát se co bude 🙂

marii90
28. bře 2018

@anetacib fakt se nenech odbyt, kdykoli se ti neco nebude zdat... jsem rada, ze mi diky tomu odpadl vsechen stres s predcasnatkem.... doktori, hospitalizace, nevyvinuty ocicka atd atd ☺

katka345
28. bře 2018

@anetacib dekuji za info. Aspon vim ze miminko bude dobre

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru