Dortík k prvním narozeninám. Máte tip?

terez317
15. čer 2023

Ahoj maminečky ❤️ prosím poradíte mi recept, na malinký dortík pro dceru nebo mufinek 🙂 aby se v tom mohla patlat, ochutnat a vyfotit 😀 dekuji

laxesis
15. čer 2023

Budu za vyvrhela, ale já se synovi paplala s nějakým mini zdravým dortíkem, zabralo mi to asi 2h a milion ingrediencí ... ale vzhledem k tomu, že měl oslav víc (máme dost rozsypanou rodinu po celé čr), tak se mi to nechtělo tolikrát a ve dvou případech jsem to už nekomplikovala a prostě udělala smetana, piškot, ovoce, nazdar:D vypadalo to hezky, drželo to tvar a svíčku..a on to stejně ani neochutnal 😅

1pomnenka
15. čer 2023

Je to úplně jedno, roční dítě ochutná, ale téměř nic nesní. Upeč dort, jaký vám chutná. Dobré jsou na stránkách Víkendové pečení. Já dělala mechový dort z čerstvého špenátu. Mascarpone je pro děti tučné, polovinu jsem nahradila tvarohem. K dortu jsem dělala:
https://vikendovepeceni.cz/rubrika/cupcaky-muff...

emillyhk
15. čer 2023

@terez317 Syn v roce víceméně bojkotoval cokoli "sladkého" nebo ovocného, takže manžel koupil normální dort, dítě sfouklo svíčku, my dospělí snědli dort, syn ochutnal, udělal blee a dal si bílý jogurt 😉
Takže pokud to chceš na focení a patlání, tak bych neřešila, jestli je to "zdravé" a upekla něco, co bude chutnat hlavně dospělým. Jen pro jistotu bych vynechala kávu, alkohol a ořechy, kdyby náhodou dcerka ochutnala 😄

mama_mila
15. čer 2023

Udělala jsem do misky něco jako Lipánek, tvaroh, smetana, ozdobila malinama a borůvkama, pár piškotů a zabodla do toho srdíčko. To si ochutnala, popatlala, spokojenost. My ostatní měli klasický dort, který taky ochutnala, spíš taky rozpatlala okolo a bylo hotovo 😄. Žádný stres.

mishka87
15. čer 2023

Klukovi jsme objednali krásný zdraví dortík a takhle to dopadlo. Asi bych se s ničím moc nepatlala. Kluk si jen lehce olíznul prst a víc ho nezajímalo.

ellyem
15. čer 2023

Ja nechavala delat vegansky a bezlepkovy. Byl fakt dobry, ale neobjednavala jsem ho kvuli decku, ale kvuli nam. V roce toho stejne moc nepoji 🤣

jane46
15. čer 2023

Naše první... Ten pečený je tradiční piškot a překapaný neslazený smetanový jogurt. Všichni, i gratulanti, nadšení. Oba dorty zmizely hned. Ale tedy nejsem zastáncem toho patlání, nechápu proč to dítěti umožnit. Obě naše děti dostaly svůj kousek k jídlu.

mata2hari
15. čer 2023

Dělala jsem klasický piškot, uvnitř domácí rybízová marmeláda, navrch mix tvarohu, mascarpone a trochu šlehačky a ovoce, které v tu dobu bylo a jedla ho..dcera je dobrý jedlík, takže i ochutnala a dospělým chutnal taky.

mamora
15. čer 2023

Zrovna v sobotu slavíme první narozeniny ☺️ Plánuji nepečený piškotový dort, tvaroh se šlehačkou, jahody, kokos. Ale jen maličký. Máme čtyři oslavence, takže budou čtyři malé dorty.

degial
20. čer 2023

Já jsem dělala pro malého pečený jogurtový dort, viz https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/rychl...
Recept jsem ale upravila tak, že jsem místo cukru dala rozmixovaný banán a navíc do těsta ještě před pečením dala borůvky/jahody. Krém jsem dělala z pomazánkového másla a trochu čekankového sirupu. Krémem jsem potřela vršek a boky dortu, zdobila jsem ovocem a perníkovým zápichem, které vyrábí kamarádka. Úplně jednoduchý dort na přípravu, zdravý a malý ho jedl dva dny ke svačince. Nenechala bych mu ho rozpatlat...Dospělým teda moc nechutnal (mně docela jo), ale pro ně byl připravený dospělácký dort.

prejeta_zaba
20. čer 2023

Já obecně nevím, proč do dortu dávat 250 přeslazených, tučných věcí. Normálně upéct domácí piškot (vajíčka, mouka, cukr), ušlehat tvaroh s pudinkem, ozdobit ovocem. Tohle dám klidně i ročnímu dítěti (stejně toho nesní bůhví kolik) a je to dobré i pro dospělé. Není to nijak komplikované a ve výsledku to všem chutná víc než přeslazený máslový krém a tuna potahové hmoty. 🤷‍♀️