Banánový dort. Jaký krém?

8. srp 2022

Zdravím , měla bych dotaz . Budu péct dort a požadavek byl banánovo-vanilkovy . Přemýšlím jestli udělat krém z mascarpone a rozmackanych- rozmixovanych banánů a citronové šťávy ( měla by zabránit zhnědnutí ) . Nebo mascarpone s cukrem a prokládat kolečky banánů . Bojím se aby to nebylo úplně hnědý ten banán . Budu dělat v pátek a podávat v sobotu .Další otázka nějaké vanilkove aroma do krému doporucite ? Ani nevím jestli krém bude držet , ale chci dodržet přání a udělat radost 🙂 děkuji

elesse
8. srp 2022

A co udelat bananovy korpus a plnit vanilkovym mascarpone kremem? Dala bych klasiku, slehacka s mascarpone, cukr, pravou vanilku nebo aspon vanilku v tube od dr.oetkera, tu sezenes vsude

mishulka26
8. srp 2022

Četla jsem, že když je banán v krému tak nezhnědne. Prý až potom když se dort rozkrojí a k banánu se dostane vzduch tak za nějakou dobu zhnědne.

autor
8. srp 2022

@elesse děkuji 🙂 na tu vanilku se podívám

autor
8. srp 2022

@mishulka26 děkuji 🙂 no právě , dělala jsem krtkův dort a tam šli přepulene banány a v pohodě , tak tam dám asi kolečka a vanilkový krém 🙂 i když mě láká ten banánový krém , ale bojím se že nebude držet pohromadě 😐

blondynka400
8. srp 2022

Za mne uvařit banánový puding (350ml mléka na jeden pudingový prášek, na dort tedy minimálně dvojité množství), nechat zchladnout, vedle vyšlehat máslo s cukrem a rumem do pěny, zašlehat puding a nakonec přidat rozmačkané banány (ne rozmixované). Drží to krásně, nehnědne a chuťově je to velmi dobré.

autor
9. srp 2022

@blondynka400 děkuji to zní dobře 🙂

blondynka400
9. srp 2022

Jen to není ideální na finální zdobení. Tam ty kousky banánu nedělají dobrotu. Ale tam bych použila vanilkový krém a i by se to hodilo v rámci zadání 🙂

hanka_12345
1. zář 2023

@elesse ahoj nemela bys na to prosim recept?

elesse
9. zář 2023

@hanka_12345 korpus podle my cooking diary, krem podle chuti, bohuzel:(