Probíhající rozvod a dítě s přítelem. Jak na papíry?

roriska
25. srp 2021

Ahoj,

protože jsem těhotná, ale ještě neuplyne 300 (nebo kolik to je) dní od rozvodu, jak se to prosím řeší s popřením (a následným přiznáním otcovství)? Potřebovala bych, aby na mateřskou šel přítel - je možné nějak celou situaci vyřešit ještě před narozením dítěte? Nějaké harakiri jako narychlo se s pupkem vdávat rozhodně nechci.. Dítě bude mít asi mé aktuální příjmení, je to tak? Moc díky..

mimi1004
25. srp 2021

Dítě bude mít příjmení, jaké jste uvedli s manželem do oddacího listu.

mimi1004
25. srp 2021

No a dokud nevyřešíte to otcovství, je ze zákona otcem byvalý muž, takže přítel na mateřskou nemůže.

mimco
25. srp 2021

@roriska harakiri svatba je to nejjednodušší řešení, bohužel…
- dítě bude po rozvodu automaticky manžela, ten bude uveden i v r. l. dítěte. Tak to podle zákona v ČR je. Popření se řeší po porodu tuším, soudní cestou. Je to zdlouhavé…
My volili tu svatbu… tzn. mám to za sebou

amazonkajanik
25. srp 2021

@roriska bohužel, ze zákona bude dítě bývalého,tudíž přítel na mateřskou nemůže. Takže opravdu jen rychlo svatba. Páč popření otcovství se dělá až po narození dítěte a nějakou dobu ten soud trvá ...

eshly28
25. srp 2021

@roriska není to úplně soud v pravem slova smyslu, ale prohlaseni před samosoudcem. Můžu zkusit dohledat papiry,kdy nás predvolali, ale skoro bych řekla,že jsme to v sestinedeli stihli, protože co se deti tyce, maji tyto stani prednost. Bývalý teda nedelal s nicim problem a k soudu se řádně dostavil. A přítel stejně může na materskou až po sestinedeli.

gracinka7
25. srp 2021

@roriska jestli se chceš vyhnout složitému papírování, normálně se vdej. Třeba jen se svědky na úřadě a později můžete udělat klasickou svatbu.

roriska
autor
26. srp 2021

@gracinka7
@amazonkajanik
@mimco Děkuji všem, i když jste mne moc nepotěšily 🙂 tohle je fakt na hlavu.. Ani přes nějaké DNA testy nebo tak to před porodem nejde? Papiry mě děsí, ale vdávat už se nechci, jednou asi stačilo 🙃

mimco
26. srp 2021

@roriska bohužel…
Ale možná by nebylo od věci poradit se s právníkem a na matrice.
Mám to za sebou, svatba byla to nejlepší řešení.

eshly28
26. srp 2021

@roriska bohužel se to jinak než svatbou řešit nedá. České právo nezná pojem nenarozené dítě, takže soud to nemá jak před narozením řešit...