Příspěvek v těhotenství od VZP. Na jaké vitamíny pro těhotné?

2. črc 2023

Zdravím ženy, zrovna řeším příspěvky od VZP. Mám za sebou dva Screeningy, které pojišťovna proplácí. Všimla jsem si, že mají na stránkách napsané, že proplácí i těhotenské vitamíny?! Nevíte o jaký druh vitamínů jde? Myslíte, že by se do toho daly zapojit takové ty femibion atd?? Jsou šíleně drahé 🤣🤣a vzhledem k tomu, že mi tam ještě nějaká částka zůstává tak bych zkusila uplatnit. Nemáte zkušenosti?? Děkuju 😘

laloogrey
3. črc 2023

Ano, Femibion jsem uplatňovala u VZP a proplatili to bez problémů 🙂

kelerub
3. črc 2023

Můžu se, čistě ze zvědavosti, zeptat, kolik vzp proplácí těhotným? Jsem u RBP a proplatili mi jen 1000,- 😤

veru181
3. črc 2023

@kelerub Loni to byly 3000 Kč, teď koukám 3500 Kč (a pak na nákup potřeb pro miminko po narození dalších 1000 Kč).

brigitasturcova
22. črc 2023

Mě na pobočce nevzali žádné vitamíny...

hanka_12345
22. črc 2023

jak to vubec je s temi prispevky? VZP dava 3500 a pak je tam jeste pro miminko 1000kc jak se narodí. Takze screening je 1500 a plus pak k tomu cokoliv z vyšetření do 3500? Kdyz jsem byla tehotna poprve r.2017 tak vim že mi screening proplatili a pak už mi nechtěli nic dát. A limit nebyl vyčerpán. Ženská na pobočce mi řekla tenkrát že buď si mám zažádat za ten screening nebo něco jiného, že oboje nejde

laloogrey
22. črc 2023

@hanka_12345 Oboje jde... Teď jsem to řešila... Z vašeho balíčku 3500 Kč můžete uplatnit cokoliv, co je spojeno s vaším těhotenstvím (např. screening, vitamíny, laktační poradkyně apod.) Z balíčku miminka 1000 Kč pak můžete uplatnit, jak se miminko narodí, vše, co zakoupíte pro miminko v lékárně.

Co jste uplatňovala k tomu screeningu, že vám to nechtěli proplatit? Já s nimi teď, ani při mém prvním těhotenství, problémy žádné neměla... A to uplatňuji s prominutím každý prd 🙂

hanka_12345
22. črc 2023

@laloogrey to uz si nepamatuju bohuzel ☹ ale co jsem si kdy uplatnovala tak bylo ok..ockovani a tak

journals
22. črc 2023

@brigitasturcova vitamíny musí být pro těhotné. Vyložené ty typu femibion apod.

journals
22. črc 2023

Jinak to jde kombinovat a uplatnit klidně screening, vitamíny, kojící čaj, dent. pomůcky…

brigitasturcova
23. črc 2023

@journals užívala jsem Superfolin a nevzali mi to...