Příspěvek na dítě a bydlení, budeme mít nárok?

annielok
23. kvě 2015

Holky ráda bych se zeptala na co vlastně budu mít nárok? V srpnu se budeme stěhovat do vlastního bytu, na který budeme mít hypotéku, přítel má minimální mzdu a já bych se ráda zeptala, jestli budeme mít nárok na nějakou podporu v podobě příspěvků na dítě nebo třeba i na bydlení-ale to je asi jen při pronájmu, že? Díky za rady a info 🙂 hezký víkend přeji

lv
23. kvě 2015

obvykle to ve vlastním nevyjde, protože když máš na placení hypotéky, tak se nevjedeš s příjmem do tabulek..

blahova_andrea
26. kvě 2015

teda s minimální mzdou a mateřskou jste dosáhli na hypotéku, jo? 😨 obávám se, že na příspěvek na bydlení nedosáhnete, ale kdo ví. na hypotéku totiž stát nepřispívá. příspěvek na dítěte můžete zkusit, ale 500,- vás možná nevytrhne 😅

andysek232
26. kvě 2015

No asi vám to nevyjde ale skuste to

annielok
autor
26. kvě 2015

díky holky 🙂

@blahova_andrea díky mému bývalému zaměstnavateli a současnému zaměstnavateli přítele, který mu na potřebnou dobu navýšil výplatu (máminimálku+peníze na ruku) jsme hypotéku dostali.. 🙂 ale víte jak,kacka ke kačce a hned má prcek co na sebe 🙂

gabra41
20. črc 2015

gabra41 Ahojte holky.Můžete mi někdo poradit...jsem svobodná matka dvou dětí 2 a 5let a žiji sama.Moje mateřská činí 3800kč.S přítelem máme střídavou péči,jinak bych to nezvládla.Můj další příjem je 4000kč,kterou mi dává teta o kterou pečuji,je to příspěvek na péči.Mám nárok na nějaké sociální dávky,poradíte mi prosím. emoticon

andysek232
20. črc 2015

@gabra41 vaše živ minimum je 6620 Kč a už ted presahujee zazadejte si o příspěvek na bydleni

sarka1983
21. říj 2015

Ahojky holky,prosím nevíte jak to budu mít s příspěvkem na bydlení?Jsem vedena na ÚP a od ledna do května (to mám termín porodu) nebudu dostávat podporu.Chtěla jsem se zeptat když nebudu dostávat ani korunu budu mít nárok na příspěvek na bydlení?

lv
21. říj 2015

@sarka1983 počítá se příjem všech, i partnera..a kdyř máš v květnu termín, nastoupíš 8týdnů před na mateřskou, tedy příjem aspoň duben-květen..