Příspěvek na bydlení, kdy žádat?

prde_lina
2. dub 2015

Prosím o radu. Budu se tento měsíc stěhovat do nového bydliště, mám již i zaplacený nájem, udělaný od 1.4 trvalý pobyt, prakticky během několika dnů se i s dcerkou odstěhuji. Problém je, že od nás odešel partner a budem žít z jednoho příjmu. Podle tabulek vím, že budu mít nárok na příspěvěk na bydlení a než si o něj půjdu zažádat, zajímalo by mě, co vše musím zařídit předtím, ať nelítám 100x sem a tam. Nebyla jsem ještě žádat o alimenty a svěření dítěte do péče u soudu, je to třeba? Zatím mi vždy nějaký peníze dal, tak si myslím, že to zvládnem i bez toho soudu, ale tak nevím, jak pak s tou sociálkou? Jestli nemusím mít nějaké rozhodnutí atd? Nebo stačí prostě jen trvalý pobyt mě a dcerky, nájemní smlouva a ty jejich formuláře vyplněný? Díky za rady

andrrriiik
2. dub 2015

Ahoj,stačí nájemní smlouva,kde budeš mít veškeré náklady rozepsané,trvalé bydliště tebe a dcery a vyplněné formuláře.Jinak nic dalšího nepotřebuješ,snad jsem na nic nezapomněla 🙂 S těma alimentama nevím,jestli musí být určené soudem.

snehurka845
2. dub 2015

alimenty musia byt urcene sudom a tiez zverenie dietata

verushe20
2. dub 2015

Ne soudem zadne alimenty byt stanovene nemusí. Staci když do kolonky vyzivne (je to na druhe strane formulare) napises ze ti otec ditete dává nejake peníze. Většinou tam musí byť pulka nájemného. Např když platíš nájem 4000,- napíšeš tam 2000,- a k te částce se jen podepises a je to

taniik
2. dub 2015

@verushe20 proč půlka nájemného?

laska.nezna.hranic
2. dub 2015

ty alimenty musí mít potvrzené soudně, pak by si klidně mohla vymýšlet, že bere např. 800,-, i když ve skutečnosti by jí dával 3000,-. a pokud by neplatil, budou chtít vidět trestní oznámení.
ale pro začátek jim bude stačit, když jim přineseš alespoň potvrzení o tom, že sis o svěření do péče zažádala. o příspěvek se žádá teď v dubnu, ale musíš doložit doklady (pokud nemáš složenky, tak to budeš muset poslat poskytovateli energií k potvrzení. pokud máš energie v nájmu, musí to být rozepsáno v té nájemní smlouvě) za čtvrt roku zpětně, což těžko doložíš, když se teprve budeš stěhovat. no a až to budeš moct doložit, pravděpodobně už budeš mít za sebou i soud o svěření do péče s potvrzenými alimenty. bez něj ti to asi neodklepnou. jinak nájemní smlouva určitě a doklady o příjmech, pokud bereš i jinde než od pracáku a bývalého.

verushe20
3. dub 2015

@taniik to nevím me to řekla ta zenska na sociálce ze to tam mam napsat. Samozrejme ze sem to tam nenapsala.

prde_lina
autor
3. dub 2015

Díky všem. No to nájemné můžu rozepsat, nemám doklady, ale mám ve smlouvě napsanou třeba vodu, teplo atd. Plus z elektrárny mám smlouvu, kde je adresa odběrného místa + výše zálohy. Takže to by jim pro začátek snad mohlo stačit?

rioko
18. dub 2015

@prde_lina Byla jsem žádat minulý týden. Žádá se vždy čtvrtletně zpět, takže za 3 měsíce zpět, teď v dubnu, pak v červenci a tak. Musela jsem mít nájemní smlouvu - musíš mít trvalý bydliště a smlouvu nájemní, ne podnájemní, výpisy z účtu o zaplacení nájmu - já v něm mám vodné a stočné taky, elektřinu a plyn musíš mít psané na sebe, takže smlouvu od dodavatele a výpis z účtu o zaplacení, dále jestli jsi platila odpad. Ale stejně nejdřív musíš na úřad práce, pod který to spadá a dostaneš fomuláře, je toho víc, takže to doma vyplníš - nebo tam v čekárně, ale je toho dost. CO se týká alimentů, tak to chtějí doložit, já jsem měla před 14 dny soud a ještě jsem to neměla od soudu v ruce, takže jsem tam jen něco vyplnila a podepsala a dala jsem jim návrh co jsem dávala k soudu a až mi to přijde od soudu, mám to přinést taky

rioko
18. dub 2015

@prde_lina a bohužel pokud máš trvalý bydliště od 1.4 tak nárok na příspěvek teď nemáš, to je za leden - březen, za duben můžeš žádat až později, ale zkus doplatek na bydlení, ale o ten se žádá jinde

andrrriiik
18. dub 2015

@rioko Elektřina a plyn nemusí být na sebe psaná.Já taky mám jen elektřinu,a to až od listopadu.Dřív jsem neměla ani tu.A aby měla nárok na doplatek na bydlení,musí být schválen příspěvek na bydlení.

rioko
18. dub 2015

@andrrriiik jenže tím, že já třeba nemá elektřinu na sebe, tak mi ji nezapočítají do výdajů,tak mi to řekli

andrrriiik
18. dub 2015

@rioko To je blbost,to ti napíše majitel bytu do nákladů bydlení.Jako všechno ostatní.Chtějí tě jen oblbnout.

tyvado
2. črc 2015

Prosim znalého ohledne prispevku na bydlení.Chci zažádat za 2.ctvrtletí,duben,kveten,cerven.V mesíci breznu jsem mela vyuctování za najem.Proplaceno v cervnu preplatek.Myslite ze se to tam také uvádí,kdyz to bylo z brezna??A ještě jeden dotaz,bývalý zamestnavatel mi poslal v dubnu vrácení daní,prokazuje se tento prijem nejak v papírech.Potvrzení uz od nikoho stejnak nedostanu,firma je zrusena.Dekuji za odpovedi

tyvado
2. črc 2015

nyní jsem na rodicáku.

malanikova
1. bře 2016

Chtela bych se zeptat mam byt pres realytku a najemni slouva je psana na pritele ale ten tet odeme odesel a smlouvu mam do cervence. Tk my daji novou. Myslíte ze muzu myt moznost tet skusit si zazadat o pryspevky..

amalko
10. led 2017

Dobrý den maminky taky bych měla dotaz .Beru příspěvek na bydlení jsem posuzovaná jenom 2 detmi tatínek tady nemá trvalý pobyt a žije mimo ČR takže nežije s náma. Na socialke mě pani požiadala aby jsme si sepsali mimosoudní výživné (neni problém) pán táta rád prispeje nejakou částkou .Žial zatím do práce nemužu,ale to neznamená že si žádnou práci nehledám (naopak já jsem až moc aktívna ale žial pokuď mám dítě pořád nemocné a male je mala šance )Takže otazka kolik by měl táta přispet aby mi moc nevzali s příspěvku .Táta rád deti ošatí zaplatí školu ,školku atď aby deti měli aspoň to co mají ostatné deti. Prosím jaké cca asi penízky na výživne vam platí manželé,ex manžele nebo přátelé .Děkuji

laska.nezna.hranic
10. led 2017

@amalko - tak ofiko můžeš mít klidně minimální alimenty, pokud vám to soudce odklepne a kolik ti dá tatínek navíc bokem, jestli je s ním domluva, to nikde hlásit nemusíš

amalko
11. led 2017

Děkuji zatím nejsme rozvedení žijeme jen oddelene .Na příspěvku pani říkala že si máme sepsat papír o mimosoudni výživné bude stačiť když mi to někde v advo.kanceláři potvrdí ? nebo ne.Děkuji

mmorgan
24. srp 2017

Ahoj holky. Mám taky dotaz. Pronajímán byt,slečna je samozivitelka a 2 deti, ma smlouvu od 1.8 a do 25.8 ma zaplatit další nájemné(září) na socialce byla 10.8 a ted mi napsala ze na nájemné nemá,ze pošle az to dostane od socialky. Jak to vlastně funkuje? 10.8 doložily smlouvu atd dostane vůbec přídavek na bydleni na září,nebo budu muset čekat 3 měsíce aby mi to dala zpětně? Děkuji moc

kejml123
5. kvě 2021

Dobry den!prosim vas resim ted prispevek na bydleni tedy rozhodla jsem se jit az ted zadat mam malou z byvalym je ji necele 2 roky materskou jsem vybrala pobirala jsem celou dobu na malou vysokou 18 tis protoze pritel nepracoval tudiz aby jsme vyzily bylo vse na me.a ted k veci rozešla jsem se s nim a jsem tehotna z jinym z kterym jsme stastni sice pracuje ale chodi mu ziv.minimum brigadu odmita bohuzel coz nechapu ze nam nechce trocbu si prilepsit kdyz cekame mimi.ale k veci jsem ted mesic na prac.urade mam narok tam byt pul roku coz vyjde dokud se malej narodi a potom nastoupim na rodicak jenze nemuzu brat 2 tis.rozhodla jsem se jit zazadat o prispevek na bydleni jenze tam je kamen urazu a ja se bojim ...o malou..mam si zadat o svereni do pece jenze jak se na me bude blbe koukat soud tehotna a jeste bere 2 tis byvaly se najednou rozjel a vydelava 40 mesicne me prispiva na malou jak kdy 1500-5000 vlastne o malou zajem nema doopravdy !ani ji nechce navstevovat .nyni ziji se soucasnym partnerem ve spol.dom. jde mi o to rict pravdu ze ted se mnou zije on to potom spol.posuzujou a vypocitaj mi prd..? Muze mi tu prosim nekdo poradit jak postupovat?dekuji