Neschopenka. Kdy přijdou peníze?

markytkynka
18. led 2022

Ahoj...jsem teď s těhu poprvé na PN tak dlouho, že mě platí stát. Na PN jsem nastoupila 19. listopadu a do dnešního dne od ČSSZ žádné peníze na účtu nemám... jenže 20. v měsíci mám poslední možnost na splátku hypotéky... Jsem z toho už docela na nervy... Jak ty peníze chodí? Děkuju.

teress1215
18. led 2022

@markytkynka vždy na konci měsíce volám na gynekologii, kvůli lístku na peníze a vždy mi nejedyl do 6 dne v dalším měsíci dorazí 😊

markytkynka
autor
18. led 2022

@teress1215 Aha... já jsem žádný lístek nikde nedávala ani kvůli ničemu takovému nevolala... 🤔
Zaměstnavateli přišla E-neschopenka toho 19. a od té doby jsem nic s nikým neřešila... Jen mi přišla almužna od zaměstnavatele za ty první 3 dny v prosinci, kdy mě ještě platil on.

jjasmina
18. led 2022

@markytkynka prvních 14 dní platí zamestnavatel, pak socialka, mě chodili peníze ze socky až koncem měsíce za předchozí měsíc, jinak si tam zavolej a pores ať máš jistotu. Mě konkrétně chodili poslední týden v měsíci až

nat
18. led 2022

@markytkynka v kazdem kraji chodi jak materska tak neschopenka jinak,zavolejte na toto cislo a tam VAm reknou,kde je problem 🙂 800 050 248 vzdycky kdyz mi neprisla neschopenka nebo materska mi hned rekly co a jak...

marselina
18. led 2022

@markytkynka každý měsíc mi chodí PN do 10dne v mesici, tento měsíc mi přišla až dnes.
Zkus si zavolat na OSSZ oni ti řeknou kde je chyba.

bassetlady
18. led 2022

@markytkynka zaměstnavatel Ti měl zaplatit 14 dní a pak nastupuje sociálka. Ale problém bude v tom, že vždy na začátku měsíce musíš zavolat k doktorovi, který Ti vede neschopenku a požádat o “lístek na peníze” v podstatě sestra jen odpinkne zprávu na sociálku a zaměstnavateli, že neschopnost trvá a pak se vyplácí peníze. A to jsi neudělala.

littlebee124
18. led 2022

@markytkynka Prvních 14 dnů platí zaměstnavatel poté socialka. Určitě bych zjistila tam kde mas vedenou neschopenku, zda nezapomněla poslat lístek na peníze. 🙏🏻 jinak ja max do 10 dne měla peníze na úctě.

marcicek84
18. led 2022

@markytkynka tak tu splatku ale urcite nestihnes a myslim,ze to resis docela pozde...vyres si jak uhradis splatku,jestli mas moznost kontokorentu a nejake bezurocne obdobi,nez ti tam dojdou penize ze socialky...

teress1215
18. led 2022

@markytkynka mě to takhle říkali u doktora, někdo si ale nevola 😊 nejlepší by bylo si to někde pozjistit všechno. Každému ty peníze chodí totiž úplně jinak

martulka88
19. led 2022

@markytkynka Jestli nevoláš na konci měsíce lékaři (je to max.3dny před koncem měsíce), aby poslal lístek na peníze (nyní se to dělá už jen elektroniky - dříve jsi musela každý měsíc chodit k lékaři), tak se nediv, že ti nic nepřišlo. Od zaměstnavatele ti přijde za prvních 14dnů a poté už jen sociálka. Zavolej lékaři, aby poslal lístek na peníze avšak počítej, že ti peníze tento měsíc už asi ani nepřijdou ;)

krisstina93
19. led 2022

Dr musí poslat na OSSZ lístek na peníze, tak musíš vždy na konci měsíce volat k tomu doktoru, kde neschopenku máš a připomenout se. Bez toho papíru OSSZ neví, že neschopenka stále trvá.

teress1215
19. led 2022

@martulka88 někdo si takhle ale nevola a hlavně by ji na to měl doktor ale upozornit 😊 a pokud pošlou lístek na peníze hned co by jim zavolala tak je má do 3 dnů na ucte 😊 takhle dlouho jim poslat peníze opravdu netrvá

maxulekapcule
19. led 2022

@martulka88 Já jsem třeba nikdy nevolala, nebylo třeba, co sestřička říkala, takže asi tak ..

madbetka
19. led 2022

@teress1215 Mají na to 30 dní, takže ano, trvá.

Já jsem byla na PN už dávno, ale ač jsem já všechny papíry dala zaměstnavateli tak, jak jsem měla, u něj se to nějak zaseklo. Na PN jsem nastoupila v prosinci a první peníze mi přišly v dubnu, po mnoha a mnoha telefonátech na ossz, zjišťování, kde je jako problém, urgování zaměstnavatele... Zavolej si na ossz, jestli tam mají všechny papíry. Pokud ne, dodej papíry, pokud ano, zjistí, kde je problém a i ti řeknou, kdy asi peníze dojdou.
Lístek na peníze mi dr dávala automaticky, nikam jsem volat nemusela.

teress1215
19. led 2022

@madbetka já sem na pn už od srpna a do teď sem neměla žádný problém, vždy mi peníze dorazí do 3 dnu od zavolání ☺️

markytkynka
autor
19. led 2022

Zdravím 🙂 ...ani jsem nikam volat nestihla a peníze dneska ráno dorazily, tak jsem moc ráda! Hypotéka zaplacená a já jsem v klidu.
Jinak pro tyto případy samozřejmě máme finanční rezervu, jen do ní saháme vždy až v případě úplně nejvyšší nouze...
Fakt jsem na PN placená od státu poprvé, tak jsem vůbec nevěděla, jak to chodí/nechodí, jen jsem se dočetla na netu, že mezi 10.-17. dni v měsíci, tak jsem to dál neřešila a najednou bylo 18. večer a peníze nikde... Už jsem poučená. Všem díky za reakce a mějte se fajn 🙂

martulka88
19. led 2022

@teress1215
@maxulekapcule
Je jen na lékaři, zda sám na konci měsíce posílá lístek na peníze a nebo trvá na ohlášení pacienta - dříve bylo vždy na pacientovi, aby se dostavil pro lístek na peníze. Byla jsem na PN několikrát - ať už za staré či nové. Zrovna loni, ač jsem vždy sestřičce zavolala, tak jí neodešlo několikrát můj lístek a já se po tom pátrala. A když poslala v polovině měsíce lístek, tak peníze poslali až v tom dalším kalendářním měsíci. Oni mají na vyřízení 30dnů.

teress1215
19. led 2022

@martulka88 však proto sem psala, že to má kazdy lékař jinak, někdo si musí volat a někdo ne 🙂 ale o tom by měl doktor pacienta informovat tak jako o tom informovali mě, že si musím na konci měsíce volat. Tak sem rada, že se muzu spolehnout na to, že mi peníze vždy dorazí včas 🙏🏻

martulka88
19. led 2022

@teress1215 Ale musím říct, že nikdy nebyl v nechopenkách takový bordel, jako co jsou ty eneschopenky. Jako, je to super, že si stačí zavolat a dostat ji nebo i lístek na peníze jen zavolat, ale kolikrát jsou s tím dost problémy.

teress1215
19. led 2022

@martulka88 Tak já s tím za celou dobu co sem doma neměla žádný problém zatím 🙏🏻 Do porodu už mi zbývá jen 13 týdnu, takže zas tak dlouho už na PN nebudu. Takže doufám, že to nějak nepokazi 😀

martulka88
19. led 2022

@teress1215 Ono to uteče 🙂 A pokud nebyl problém doteď, tak si myslím, že nebude ani nadále. 🙂

petulinkapinda1993
9. bře 2022

Dobry Den Chtela Bych Se Zeptat Mam Neschopenku Od 23.1. Do Ted za leden mi prisla Normalni Vyplata i zaplatili nemoc ale chtela bych se zeptat kdy mi prijdou ze socialky za Unor četla sem že na to maj 10 dní cca 30 dní ale unor ma jen 28 dní tak se ptal dekuji Moc

jjasmina
9. bře 2022

@petulinkapinda1993 mě chodili až koncem měsíce, nicméně až socialka dosrane potřebné podklady, rak id toho dne mají na to 30 dní

krisstina93
10. bře 2022

@petulinkapinda1993 záleží kdy jim tam došly podklady od tvé Dr a od toho data na vyplacení mají 30 dní.

petulinkapinda1993
10. bře 2022

Dobry Večer Dneska Sem Mela Kontrolu Volala Mi Paní OSSZ Jestli Sem Byla Doma Ano Byla Sem Tak Me Rekla Do Telefonu Že Si Mam Vzit Občanku A Propisku Jdu Dolu Dala Mi Nakej Papir Kterej Se Zučasnil Proć jak se to stalo jestli to neni na hlaseni na polici nebo drogy nebo alkohol ne mam kotnik jela sem s neteri na bobu tak sem jsi prijela kotnik tak sem to vypenila papir dala sem vsude ne moje mesto datum a podpis a rekla mi proč sem to nenahlasila kvuli penezum a to bylo vse takže nevim kdy mi ted prijdou penize nedorazili prej jeji kolegyne zitra zavola... jinak vam dekuju