Nemocenská po RD. Měl někdo? Jak se potom počítá znovu mateřská dovolené?

lusik1y
10. led 2022

Dobrý den, chci se zeptat je tu někdo kdo nastupoval hned po RD na neschopenku? Zdali to je možné a jak se potom počítá znovu mateřská dovolená. Děkuji za informaci. 🙂

mrnousek121
10. led 2022

záleží jestli je to hned po nástupu do 3 let věku nebo jste byla déle

lusik1y
autor
10. led 2022

@mrnousek121 malému jsou 2,5 roku.

j.a.n.i
10. led 2022

@lusik1y No, nastoupit po RD samozřejmě jde, ale teď je otázkou, zda si nepleteš RD a pobírání rodičovského příspěvku.

lusik1y
autor
10. led 2022

@j.a.n.i jsem na rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek, který mi končí a chtěla bych hned po něm nastoupit na neschopenku. Pracovní poměr v zaměstnání kde jsem byla před mám smlouvu na dobu neurčitou. Snad jsem to dobře napsala.
Já už se v tom stracim, někde mi řekli, že mu nastoupit hned někde, že musím odpracovat alespoň jeden den. Tak právě nevím.

jitkacv
11. led 2022

@lusik1y pokud ti dál běží rodičovská dovolená a končí ti pouze pobírání rodičovského příspěvku tak na nemocenskou nemůžeš z důvodu rodičovské dovolené.

lusik1y
autor
11. led 2022

@jitkacv nene rodičovskou dovolenou budu ukoncovat. Takže tim pádem by jsme mohla.

jitkacv
11. led 2022

@lusik1y
Po konci rodičovské dovolené můžeš přejít na neschopenku.

j.a.n.i
11. led 2022

@lusik1y Ale s drivejsim ukoncenim RD by musel zamestnavatel souhlasit, což pochybuju, ze bude, pokud tedy rovnou nemas výslovně (písemně) urceny konec RD na driv.

lusik1y
autor
3. únor 2022

@j.a.n.i Tak RD jsem ukončila o měsíc dřív, se zaměstnavatelem jsem se domluvila a rovnou přešla na neschopenku