Lístek na peníze. Poradíte, prosím?

nikyta123
12. srp 2021

Zdravím, potřebuji poradit ohledně E-neschopenky, nemám sní vůbec žádné zkušenosti :(
Tak prosím o radu, sem na Neschopence od 21.7.2021 až do dnes 12.8.2021 zítra 13.8.2021 budu neschopenku ukončovat.
Ale můj problém je v tom, že moje lékařka mi vlastně na konci měsíce 30.7. neposlala - trvání o pracovní neschopnosti (tzv. Lístek na peníze) byla sem ji asi před 4 dny poprosit že mi nepřišla náhrada mzdy za těch prvních 14 dnů a jestli by ho mohla poslat, její odpověď byla: Ano mi ho ňák pošleme v nejbližším možném termínu 🙄 a už mi neřekla kdy ho jako teda poště takže moje otázka zní kdy zítra jdu Ukončit PN a do dneška lístek na peníze nemají ani v práci ani na ČSSZ tak jestli mi pak vše zaplatějí na základě jen Ukončení PN nebo tam prostě ten jeden lístek aspoň musí poslat. Děkuji za Informaci

bublee
13. srp 2021

@nikyta123 mě říkala že teď už se lístky na peníze nedávají. Protože to už jen vše elektronicky.

sabatko
13. srp 2021

Lékařka jen zašle elektronicky potvrzení trvání neschopnosti a dále zašle zaměstnavateli, že nemoc trvá déle než 14 dní. Prvních 14 dní pak platí zaměstnavatel, měla byste mít proplaceno ve mzdě, zbytek pak zašle na Váš účet OSSZ.