Dětská léčebna, dítě 6 let. Jak to udělat, aby pojišťovna proplatila i doprovod?

xxkatka90
21. únor 2024

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, zda se tady najde někdo, kdo ma 6leté dítě a chystá se do dětské léčebny (respirační onemocnění). Syn byl už minulý rok v 5 letech takže tam mohl jet s rodičem.. od 6 let už ale pojišťovna doprovod neproplácí. Máte prosím někdo zkušenost jak jste toto vyřešily? (Slysela jsem o doporučení psychologa, ze dítě pořrebuje doprovod, nebo ze se pobyt píše na mladšího sourozence - máme ještě roční holčičku. Ptala jsem se pediatricky, ale ta nám nic takového nenapíše). Máte prosím někdo nějakou radu jak to udělat, aby mohl jet syn s rodičem - aby to pojišťovna proplatila? Děkuji

pabka
21. únor 2024

@xxkatka90 řešila kamarádka a nebyla to úplně legrace. Posudek od psychiatra dostane postižené dítě, nikoliv dítě na základě “on to sám nezvládne, bude mu smutno”. Nakonec si pobyt platila.

zmrzlinka
21. únor 2024

@xxkatka90 podle mne nic nevymyslite.Bud si to zaplatíte nebo nikam nepojede.

tehulinka91
21. únor 2024

@xxkatka90 jak zmiňují výše, pokud není syn nějaké postižení, tak si to musíte zaplatit sama, já jezdila do lázní kvůli revma od svých 6 let a ano bylo mi smutno, ale milovala jsem to, měla jsem tam plno kamarádů, bylo to jak ve školce, později jsme ve škole dostali učivo co je potřeba probrat za ten měsíc v lázních a měli jsme každý své úkoly dle individuálních zadání, jezdila jsem do Teplic nad Bečvou, léčebna Radost. A z jakého důvodu tam "musíte" být? Máte posouzení od psychologa nebo jste to jen někde četla? Jako ano loučení je těžké, na pokoji jsem.byla v 16 letech s holkou co jí bylo 14 a probrečela celý týden, že chce být s maminkou. Všichni k ní byli milí, aby to neměla tak těžké a na konci si pobyt nechala ještě o 14 dní prodloužit 😃

fifinka2020
21. únor 2024

@tehulinka91 jejda píšete o 14tlete holce, co týden probrecela, a u 6 leteho se ptáte, jestli tam maminka "musí byt"? Asi musí, když se ptá, jaké má možnosti...

xxkatka90
autor
21. únor 2024

@fifinka2020 přesně tak, děkuji. Ptám se pouze na možnosti.. neumím si představit ze tam v 6letech bude 6 týdnu sám

pribylovapetra
21. únor 2024

@xxkatka90 není pravda co se píše nahoře. Jsem se synem v lázních a pojišťovna schválila mě jako doprovod na základě psychologického posudku. V 6 letech jsou ještě malí, neměla jsem problém.

tehulinka91
22. únor 2024

@fifinka2020 nemyslela jsem to špatně, byli tam i malé děti, 6 leté tam bývali normálně i bez rodičů (já byla od 5 let někde vždy sama, i po operaci i v lázních) ,spíš mi šlo o to jestli to nezvládne maminka nebo dítě, samozřejmě pokud dítě tam chce být s rodiči, tak je to naprosto v pořádku, ale někdy to ty děti zvládnou lépe než si my rodiče myslíme.

xxkatka90
autor
22. únor 2024

@pribylovapetra děkuji, mohla bych se prosím zeptat co do posudku napsal a kolik jste za posudek platila? Děkuji

tehulinka91
22. únor 2024

@xxkatka90 tak já sama v lázních byla v 6 letech a v 5 letech jsem byla v nemocnici po operaci kolene také sama, obojí měsíc. Takže ano je to možné, že v 6 letech je dítě v lázních bez rodičů, léčebná je plná dalších děti a je to podobné jako ve školce. Samozřejmě své dítě znáte nejlépe vy, pokud víte že to samo nezvládne, je v pořádku že s ním chcete být, případně tam s ním může být tatínek.

nat
22. únor 2024

@xxkatka90 Tak pokud Vam na tom tak zalezi,tak si to proste zaplatte sama a je to nejlepsi reseni....Vy budete spokojena a ditko take----

anonymmm88
22. únor 2024

@xxkatka90 samotného bych ho nenechala ani náhodou. Bohužel neporadím, jak to udělat, ale mám zkušenost sama, kdy jsem byla 6 týdnu bez rodičů a denně jsem plakala, ať si pro mě mamka přijede. A pamatuju si ten stesk a bezmoc doteď. No, každé dítě je jiné, ja bych si to raději zaplatila, syna bych samotného nenechala.

xxkatka90
autor
22. únor 2024

Milé dámy 😉 ano samozřejmě, že když to jinak nepůjde tak si to zaplatím. Já napsala příspěvek s prosbou o radu jaké jsou možnosti 😉

emamaira
22. únor 2024

Byli jsme vloni, synovi bylo 5 let, ale bylo tam několik 6 letych děti, které měli doporučení psychologa. A nebyli to nijak mentalne nemocné děti, prostě běžné děti. A co jsem slysela, tak nebyl problém posudek získat. Zkuste to, při nejhorším vám ho psycholog nedá.

pribylovapetra
22. únor 2024

@xxkatka90 nic jsem neplatila, bylo to klasické vyšetření u klinického psychologa. Naše pediatra nám dala seznam a já jsem je obvolala a šla tam, kde bylo nejdříve volno. Jen jsem do telefonu řekla o co jde. Když jsme tam přišli, tak s námi rodiči ani nemluvila, hned si vzala syna a řešila to s ním sama. V posudku jsou nějaké její zjištění + že doporučuje doprovod a z jakého důvodu. Ono totiž nejde jen o to, že si zaplatíte pobyt. Ale když nejste schválený doprovod, nemáte nárok na neschopenku. Takže to pak musíte řešit dovolenou, neplaceným volnem...

xxkatka90
autor
22. únor 2024

@pribylovapetra moc děkuji