Dá se pronajímat byt - podkroví?

jajda2011
27. dub 2016

Ahojte byt ve kterém bydlím, je podkroví nesplňuje výšku stropů víc jak 230 cm tudíž to není bráno jako byt, ale podkroví, které je přiřazeno k bytu č. 1 které je ve vlastnicví mých rodičů. Mohou my oni na něj napsat nájemní smlouvu? Nevíte někdo? Někdo mi řekl,že na takový byt to nejde.

japona
27. dub 2016

@jajda2011 Pronajmout (s najemni smlouvou) můžete co chcete, byt i nebytový prostor. Pokud je podkroví součást bytu, nepůjde ho pronajmout jako jiný byt. Jako část bytu/podkrovi, ale klidne. Analogicky když budete mit bytovou jednotku 5+kk, těžko část pronajmete jakožto BYT 2+kk. Jednotlive pokoje ale můžete pronajímat, jak chcete..

japona
27. dub 2016

@jajda2011 Co se tyče parametrů podkrovních místností, aby byly brány jako obytné: alespoň pulka místnosti se zkosenym stropem musi byt vyssi nez 2,3m a co je pod 1,2m se nepočítá do plochy místnosti..

jajda2011
autor
28. dub 2016

@japona no právě že žádná místnost nemá víc jak 230 cm. Jde mi o to že potřebuji napsat májemní smlouvu kvůli sociálce. A na nebytový prostor mi asi nic nepřispějí. ☹

japona
28. dub 2016

@jajda2011 Pokud to máte kvůli sociálce, tak ať vám do smlouvy napíší,ze vam podnajimají jiný pokoj. Kde v reálu budete bydlet je jedno, ne? Nevím, jak to funguje, zda se socialka chodi podivat, jak ten prostor vypada?

jajda2011
autor
28. dub 2016

@japona No pozeptám se, ale myslím,že ne.