Borelióza. Kde na lepší vyšetření v Olomouci?

stenlunka11
29. čer 2020

Ahoj . Kam se mám v Olomouci obrátit na lepší vyšetření boreliózy ? Trva to uz dva roky 🙄😒 obvodní lekar udělá odběr , nasadí antibiotika na 14 dni . Někdy týden , to se celkový stav zlepší . Po dobrání léků opět šílená únava , bolesti hlavy , a celkově vyčerpanost. Doporucite nejaleho dobrého lékaře . ? Děkuji

lucka662006
29. čer 2020

Ahoj, vím, že ATB jsou svinstvo, ale když měla dcera boreliozu, brala ATB 30 dní v kuse, bylo to hned při prvním projevu boreliozy - známém fleku a pozitivním testu. Od té doby, jsou to již 4 roky, potíže nemá. Můj táta bral na boreliozu ATB také měsíc, je to již přibližně 7 let, od té doby projevy nemá. Myslím, že je to výjimečně dlouhá doba brání ATB, která je ale v případě borelií nutná, jinak se jen schovají a přežijí někde v tkáni. Dceři jsme samozřejmě přitom dávali kvalitní probiotika, i ještě měsíc poté. Vím, že ATB nejsou pro střeva, a celkový stav člověka, zdravá, ale v případě borelizoy je potřeby je brát delší dobu než na angínu.

stenlunka11
autor
30. čer 2020

@lucka662006 . KdZ borelku zjistili z odběru poprve tk antibiotika byla na mesic v kuse , ale me zajímá jestli někdo v Olomouci se borelioze nevěnuje a konecne opravdu pomuze 😩

amazonkajanik
30. čer 2020

@stenlunka11 spíš než borelie to může být něco jiného. Podchytili jste to včas? Já se s ní akorát léčím,je to 14dní co se udělal flek. Atb jsem dostala jen na 10dní,pak jdu na krev a už teď jsem naštěstí ready a jedu na 95%(5% chybí z únavy po péči o syna 😊)

stenlunka11
autor
30. čer 2020

@amazonkajanik ano podchytilo . . Dostal antibiotika ba mesic . Pak půl rok ok . Vse v pohode a ted porad dokola vzdy testy tam jsou zvýšené hodnoty pak antibiotika kdyz se berou je to super . Zadny priznak . Doberou se antibiotika . A zase na novo . Uz je to vážně vyčerpávající

jasmina1992
30. čer 2020

@stenlunka11 já ji měla už je to 7 let neskutečná únava bolesti zad kosti kloubů brala jsem AtB 3 měsíce

stenlunka11
autor
30. čer 2020

@jasmina1992 zkusim se lékaře zeptat jestli je to mozne .

stenlunka11
autor
30. čer 2020

@jasmina1992 a co Vam pomohlo ?

stenlunka11
autor
30. čer 2020

@stenlunka11 jako ted uz pry Prostějov na infekční , ale tam se mi fakt nechce mam male miminko a to opravdu nehrozí jit si někam lehnout na 20 dni cca.

lucka662006
30. čer 2020

@amazonkajanik Ahoj, nedoléčená borelioza se projeví až za dlouhý čas, třeba za rok, za dva, po přeléčení ATB je to vždy na chívli lepší. Tím říkám, že 10 dní se mi zdá málo, když každý, koho znám, bral ATB na borelizou 30 dní.

lucka662006
30. čer 2020

@stenlunka11 Ahoj, možná to bude znít divně, ale kdysi, když jsem měla boreliozu a zkoumala jsem na internetu jak na ni alternativně, narazila jsem na nějaký přístroj, který zabíjí určité bakterie, například borelie, jměnuje se to Frekvenční terapie. Nedokážu posoudit, zda jsou to vyhozené peníze a nesmysl, nebo zda to může pomoci. Podotýkám, že jsem na tom nebyla 🙂, po první várce ATB jsem již nikdy neměla pocit, že bych měla příznaky boreliozy, jako je únava, klouby apod.

stenlunka11
autor
30. čer 2020

@lucka662006 dekuji kouknu na to . Jako podchycene to bylo z vcas . To i ant. Byly na mesic . A pak půl roku klid . Ale povtom pul roce . To jede na novo . A mecse zda taky divne ze najednou doatanu ant. Na tyden max. 10 dní a slus. A pak se cely kolotoc opakuje . Znovu odbery, vysoke hodnoty . A zase na cjvilku ant. Dekuii za info mrlnu na to .

amazonkajanik
30. čer 2020

@lucka662006 uvidím na krvi. Nejsem typ,co do sebe rve atb,ale na tohle mi bylinky nepomohou a doktor to ví. Navíc,zřejmě záleží na stavu jedince,jak často je marod. Jelikož jsem byla doposud plně zdravá(až na úrazy),moje tělo si s tím zřejmě poradilo dobře. Flek i příznaky vymizely do 3dnů. Já svému doktorovi věřím, i když mě nedávno potrápil a jal se řezat ucho,než zabrala anestezie (prý by stejně nezabrala,byl tam zánět 😂)

amazonkajanik
30. čer 2020

@stenlunka11 tak to je spíš na očistu krve,atb už neví,kde zabírat,nebo si na ně borelie našla skulinu. Zkusila bych homeopatika,jako podporu

stenlunka11
autor
30. čer 2020

@amazonkajanik to jsem take už přemýšlela . Asi vyzkousim i toto . Přemýšlela jsem o te Podhorne? Jestli se tak jmenuje . A mate zkušenosti s homeopatiky?

lucka662006
30. čer 2020

@amazonkajanik Ahoj, přeju Ti, aby bylo vše ok, jinak rychlost vymizení fleku nevypovídá nic o tom, zda se borelioza po čase vrátí. Děti mohou mít i naběhlý ušní lalůček, ne flek. Ještě k Tvému jinému příspěveku "ATB již neví, kde zabírat", ATB nepřemýšlejí, kde by jako zabírala, zabírají tam, ke je to biochemicky dané. U borelií se uvádí, že se skryjí v buňce, přesunou se tam v útěku před chemikálií z ATB, a určitý čas tam vydrží skryté, a opět se rozmnoží v okamžiku, kdy chemické ATB v těle již není. Proto se ATB berou déle, aby borelie nepřežily v místě, kam na ně ATB nedosahla.

lucka662006
30. čer 2020

@amazonkajanik Takže když nezabrala, tak ho řezal bez anestezie?

amazonkajanik
30. čer 2020

@stenlunka11 já jedu homeo už hódně dlouho a když bylinky nepomohou,jdu za mudr. Hlavně jdu na to sama dle herbáře a hlavně co znám. Ale na borelii jako takovou snad nic není,max podpora imunity,detox,atd. Kouknout třeba na léčbu dle Patera Ferdy,to byl lidový léčitel,přesto že byl farář. Říkal lidem,jak správně jíst,hlavně naše plodiny. Má to něco do sebe,když jsem jako holka snědla pomeranč,tak krom vyrážky,jsem okamžitě ulehla s nějakým moribundusem 😉

stenlunka11
autor
30. čer 2020

@amazonkajanik mrknu dekuji . Za info . Snad neco zabere . 🙏

amazonkajanik
30. čer 2020

@lucka662006 no,řezal,lehce střihl a když jsem houkla,tak řekl,že to bude bolet i přesto. Nebylo to tak hrozný a nic,co bych neznala. U extrakce moudraku mi anestezie přes zánět taky nezabrala. Nejsem zrovna cíťa,ale řezání a šití nemám v oblibě, spousta úrazů,co byla na šití jsem si zahojila raději sama 😁 v uchu to pak pulsovalo jako po propichnuti náušnice

amazonkajanik
30. čer 2020

@lucka662006 jo,jinak,co se týče atb a schopnosti bakterií se před nimi skrývat vím své,prodělala jsem mrsu. Ale od určité doby a změny životního stylu-směru,mám klid. Nebýt té malé potvory,co se mi zakousla do třísla,když jsem byla na malé v přírodě,bych atb nepotřebovala. Měla jsem flek cca 10cm v průměru . To bylo mé 4té klíště v životě. Týden před bylo na holeni a tu potvoru jsem cítila,jak se zahryzla,tak šla hned ven,ale ta další byla nymfa,která přenesla borelii . Ty jsou nejhorší

jasmina1992
10. črc 2020

@stenlunka11 Klacid jsem brala ATB