Zamlklá těhotenství - krvácení a přirozený potrat

anicka1211
25. únor 2017

Ahoj holky, během posledního roku a pul jsem po téměř roce snazeni s manzelem 4X otehotnela. Bohuzel 3 těhotenství byla zamlkla a jeden spontánní potrat. Ted prozivam prave ten treti zamlkly potrat opět po 8. tt a na revizi jsem mela jit vcera. Bohuzel me odmitli pro zánět průdušek díky kterému jsem od utery na antibiotikách,coz vedeli a presto me na zakrok objednali a pak mi řekli,ze s antibiotiky a zánětem v tele me ambulantne vzit nesmí. Tak me preobjednali ted na utery,kdy mam mit antibiotika dobrana. Presto moje telo stridave spini a stridave krvácí,presto ne moc,jen velmi slabe a do toho me pobolívá podbřišek a cizim mirne stahy a tlak v deloze,jako by se telo snažilo to samo vypudit. Tak si rikam,jestli tomu nemam raději pomoct prirozene,ale nevim cim. Napustila sem si horkou vanu,ale misto aby se krvaceni rozjelo,tak se kompletně zastavilo. Ale po stolici se zas trochu rozjelo. Ja nevim, co je pro me v tydnu těhotenství ve kterém jsem a soucasne v zdravotním rozpolozeni lepsi,zda revize nebo spontánní potrat. Bojim se te revize,tech emoci,porad se vidim kdyz jsem byla po první revizi,jak jsem po probuzeni z narkózy brečela po mem miminku :( a doktorka me hladila po hlavě a utesovala,ze to bude dovre a jeste budu mit deti. A ja po tomto potratu potratila jeste 3x :(. Bojim se tech emoci,stridave doma brečím a snažím se zabavit mysl. Během tri dnu jsem přečetla dve knizky,viděla několik filmu,spala znavena placem a nemoci i pres den. A v hlavě se mi honi,jestli vydržím do revize a jak tomu pomoct spontane,abych se se svým malickym jeste rozloučila,protože představa,ze ho hodí do nemocničního odpadu je strašná :(.

luska__
25. únor 2017

😔 Kez bych věděla poradit .. přeji jen,ať je to uz na posled a hodně sil ❤❤❤

wosk
26. únor 2017

@anicka1211 predem me mrzi tve ztraty. Mam za sebou 2 revize a 2 SP behem cca stejne doby ako ty. Zkus si delat caj z maliniku a salveje, pomahako stahum delohy. Zkusim najit dalsi veci, co pomahaji SP, mam je nekde napsane. A hlavne, jestli miminko neodejde samo, pokud to na zadance k revizi nemas, trvej na tom, aby ti dr napsala, aby udelali genenticky rozbor plodu, melo by se to delat automaticky po 3 potratu (rikala mi dr), ale nedela... to byl treba duvod proc jsem na posledni revizi sla. Nicmene nic neprokazala.... jo a pak, az se budes citit lepe, doporuguji zadanku na reprodukcni imunologii (podoli, nevim kde jinde, ale moc tech pracovist neni), kde zjisti nejlepe, jestli je a jaky problem. My po uspesne lecbe mame druhatko a cekame treti mimnko, takze ani hodne potratu neznamena, ze je sen o miminku pryc. Drz se a kdybys cokoliv chtela nebo potrebovala, klidne napis!

anicka1211
autor
26. únor 2017

@wosk díky za rady,ten čaj zkusím. No me taky vrtá v hlavě,jestli by neco zjistili,kdyby proběhla revize a miminko vzali na rozbor. Měli je poslat na rozbor pri mem druhem ZT,ale neudelali to,protože revize probehla v nemocnici namísto v gyn centru,kde to bylo domluveno, s tam me prosby,aby to poslali na rozbor,nevyslyseli. Máme za sebou ale od druhého potratu 5ti měsíční cestu na Repromede a po tretim potratu jsme byli i v tom Podoli a nic nam nezjistili. Manžel je uplne zdravý a ja mam nízkou zasobu vajicek- pry budu mit přechod driv a v Repromede mi zjistili,ze mam zrejme antifosfolipidovy syndrom,tak me odeslali na hematologii,kde se to potvrdilo. No a pri mem tretim těhotenství uz jsem brala clexane a anopyrin a v sestem tydnu jsem spontánně potratila. Takze ani s leky jsem to neudržela. Ted jsem je nebrala, bala sem se,ze začnu zas krvacet,protože pri všech mých těhotenstvích hned na začátku v dobe očekávané menses spinim nebo slabe krcacim. Tak mi moje doktorka napsala gynprodyl 200mg,ze je lepsi nez duphaston. No a ac se krvaceni zastavilo, a těhotenství probíhalo velmi dobre, miminku se v 8.tt zastavilo srdicko a leky z hematologie,které byly v planu od dalšího týdne se uz nestihly nasadit.
Jinak co se tyce toho,ze 4 potraty neznamenají,ze můj sen o miminku je pryc, ja vim,ze se muze jeste podarit,ale sem tak zničena temi čtyřmi potraty,te se citim totálně porazena na samém dne svych sil. A kdyz jsem ska na tu osudnou kontrolu,rikala sem si,ze jestli je to spatne,ze uz nemam silu,jit do toho po páté. Doktorka mi ale řekla jeste o jedné moznosti a tak me nalomila,presto porad nevim.Tenhle potrat me hrozne sebral,vkládala sem do miminka tolik nadeji,snu,uz jsem mu v duchu vybavovala pokojíček v našem novem domečku,uz si představovala,jak bude te začátku spinkat s nami v ložnici vedle me,jak můj prvorozený syn bude šťastny,ze ma sourozence,kterého si tolik přeje. Jak porodime se švagrovou o mesic od sebe a bude v rodine dvojnásobná radost. Jenže ja potratila a švagrova ne a její miminko se má čile k svetu,uz citi i pohyby a ba ultrazvuku se pry hemzi o sto šest

medulinek
26. únor 2017

Uplne te chapu,ja behem roku mela 3 zamlkle tehu,vsechny s revizi,n8kdy se nenamahali poslat je na rozbor. Mam taky afs a k tomu protilatky proti spermiim a trofoblastu - ty likviduji miminko nebo placentu. Mozna by to chtelo dat preventivbe prednison a k tomu ten clexan a anopyrin,tuhle kombinaci jsem mela pri poslednim pokusu. Rikala jsem,ze pokud potretatim po ctvrte,ze koncim,ze uz bych to nedala. Jako by to miminko slyselo a zakouslo se i kdyz mi to dalo pekne sezrat,nejdriv nesilily testy,pak ze dne na den zmizely priznaky a zavrsilo to krvaceni na zacatku 9tt. To uz jsem peosila vsechny nahore at mi ho zachrani,ted jsem ve 28tt,strach mam porad,ale preci jen vic a vic verim,ze ted uz se to podari. A verim,ze i tobe. Jen je ta cesta za miminkem nekdy hodne klikata i bolava

natal1979
26. únor 2017

Ahoj Aničko, jsem aktuálně ve velmi podobném stavu jako Ty.Mam za sebou 2 zamlkle potraty ukončené revizí a 2. s ,,bonusem,, propichnute delohy pri zákroku. (FN Plzeň). Po roce od tohoto se nam naštěstí narodila zdrava dcera.No a nyní jsem v 9.tt zjistlila, ze je tu opět zamlkly potrat. Miminko se v 8tt rozhodlo odejít...rozhodla jsem se na revizi nejít, protože ten potrat a následné důstojné rozloučení s mimi chci zažít a uz si ho nenecham vzít. Rozhodnutí je vždy jen a jen na Tobě, lékaři Te v tomto moc nepodpoří, ale jde to a je to mnohem šetrnější a zdravější. Zadej si do googlu prirozeny potrat a najdes tam různé pribehy a doporučení.Drzim palce, není to vubec jednoduché období...pa

wosk
26. únor 2017

@anicka1211 chápu, jak ti je. Pro mě byl nejhorší první potrat a první revize (1. a 3. potrat).
Ty pocity jsou nezapomenutelné a nepopsatelné a nepřenositelné... Za sebe ti můžu říct, že mi hodně pomohlo to neskrývat, mluvit o tom (je to prostě věc, která k životu patří), plakat, dát si čas na smutek a truchlení... Hodně mi pomohlo zajít si o tom popovídat s někým "nezaujatým". Byť jsem tam šla s pocitem, jestli mi to za ty prachy něco dá a odcházela s podobnými pocity, nebo to na mě byla docela "duchařina", tak za den nebo dva to udělalo cvak a byla jsem najednou v klidu a bylo mi dobře nějak mi to sedlo a bylo to a já ani nevím, jak to popsat... už jsem si nevyčítala, jestli jsem nemohla udělat něco jinak, neřešila co by, kdyby... dokonce mi to sezení pomohlo i v jiných oblastech později... no a mě teda zjistili poruchu buněčné imunity, takž ve druhém těhu jsem měla prednison a anopyrin a teď jsen prednison...

komentatorka
6. bře 2017

Ahojte, mne sa vyvoj zastavil v 6tt, lekar diagnostikoval MA a dal mi papier do nemocnice, ak sa to same nespusti.
Spustilo sa, ale neviem ci je to ono. Stvrty den mam silny hnedy vytok. Nie je to cerstva krv, skor len stara krv a kusy "hmoty". Aj krvave, ale aj take biele a priesvitne. Myslite ze je to ono, alebo budem musiet ist na kyret do nemocnice? Predpokladam ze vystielka maternice este neodisla, len obsah maternice, ak to bolo ono.

lennus
6. bře 2017

@anicka1211 Odpovídám mimo dotaz, ale napadlo mě, že po 3 potratech je nárok na lázně, je tu na to téma i diskuze. Držím palce!

anicka1211
autor
6. bře 2017

@lennus vážně? to mi nikdo neřekl....To bych i do lázní šla,potřebuju odpočinek jak sůl, ale odpočinek na psychiku, ta dostala strašně zabrat. A kolik proplácí pojišťovna?Musela bych si něco doplatit?

anicka1211
autor
6. bře 2017

@komentatorka přesně takhle to mám teď po revizi. Prvně ze mě skoro nic neodcházelo, měla sem bolesti a jen růžově špinila. Před včerejškem jsem začala krvácet a teď už dva dny mám tu krev hustou a hnědou s kousky sražené krve, vypadá to hnusně. Ale zda ti to začalo odcházet, nedokážu říct. Spíš bych řekla, že tělo zjistilo, co se stalo a bojuje s tím. Potratila jsem 4x a každý potrat byl úplně jiný, jediné co měly všechny společné, bylo, že mi odešly těhotenské příznaky - bolest prsou. U prvního potratu jsem ani nevěděla, že se něco děje, nekrvácela jsem, měla nevolnosti a myslela, že je vše ok, ale vím, že mě poslední týden než to dr zjistila, přestala bolet psa. U druhého jsem špinila od začátku těhotenství až do konce jen s vynechávkami, kdy zabral duphaston, a taky jsem věděla, že je to špatné. U třetího vypadalo všechno už dobře a najednou ze dne na den jsem začala krvácet, prvně slabě,ale věděla jsem, že je to v háji, protože jsem najednou při cestě na hematologii přestala cítit prsa, Byla jsem na nervy, jela jsem autobusem a chtělo se mi brečet, protože mi bylo jasné, že se to podělalo. Na Hematologii jsem si nechala vzít krev na hcg a druhý den vytočená volala a řekli mi velmi nízkou hodnotu na to, že už měla být 3x tak větší. Volala jsem na gyndu, dr mě hned vzala a řekla, že to odejde samo nejspíš během víkendu a následně druhý den jsem potratila, respektive ten den to začalo, byl pátek večera v neděli ze mě vyšlo něco velkého což jsem předpokládala, že byl konec. Po víkendu jsem volala dr a byla na kontrole a bylo opravdu vše pryč a už jsem se jen dočišťovala. A tento potrat byl zas úplně jiný. Celé těhu bylo v pořádku miminko prospívalo, měl srdíčko a vyvíjelo se jak má. Špinila jsem hnědou krví na začátku a dr mi dala Gynprodyl 200 mg a ten to uklidnil a bylo to dobrý. Až jsem začala špinit zase a tušila, že je zle a bylo a špinila jsem a slabě krvácela až do revize a po ní skoro nic až teď ta hnědka. Takže ti nedokážu říct. Každopádně držím palce, ať ti to co nejlíp dopadne, hlavně bez komplikací. Dej sem pak vědět.
Já dnes šla už do práce a jsem za to ráda, od rána jsem se nezastavila až mě rozbolela hlava, ale aspoň jsem vypadla z baráku a neměla čas myslet na potrat/y.

lennus
6. bře 2017

@anicka1211 Mrkni na tuto diskuzi, tam se vse dozvis. Kamaradka ma po trech potratech a je momentalne ve Frantuskovych. Nic neplatila, je to indikace ze zakona.