Ve 24. týdnu mi zemřelo miminko. Zažil někdo?

lucaaaaaaqa
3. srp 2024

Ahoj chci se zeptat je tu někdo kdo přišel o miminko ještě v brisku ve 24 týdnu? Já včera :( porodila jsem holčičku kterou už jsem měla 3 týdny mrtvou v břiše! Strašný je to šílený jsem na dne proste vůbec nevim co jak a proč přestala se vyvíjet :( potrebuju su jen pokecat z někým kdo to zažil 🥹

ee.liska
3. srp 2024

To je mi moc líto ☹ Také jsem o holčičku přišla, 24+3. Je to už dlouho, ale tak moc tvým pocitům rozumím. Drž se, bude to teď těžké. Neboj se říci o pomoc, hlavně psychickou. Posílám obejmutí

lencaa11
3. srp 2024

@lucaaaaaaqa 😔😔 je mi to moc líto zde je hodně žen které to mají stejne
https://facebook.com/groups/528823197789986/

lucaaaaaaqa
autor
3. srp 2024

@lencaa11 dekuju moc

lucaaaaaaqa
autor
3. srp 2024

@ee.liska děkuji :( je to strašný !!!

lenkalubina
4. srp 2024

Před skoro 3 lety jsme přišli ve 23.tt o chlapečka...ani nedokázali říct,jak dlouho je mrtvý...nemohla jsem ho vidět bohužel...

lucaaaaaaqa
autor
4. srp 2024

@lenkalubina já mohla ale bylo to strašný taky mi nikdo neřekl co se stalo.. zkoušela jste pak znovu?

martulka88
4. srp 2024

@lucaaaaaaqa Je mi to moc líto 😔 Né tedy ve 24, ale v 38tt. Tehdy mi řekli, že je den mrtvý (jela jsem do porodnice, že necítím pohyby). Je to 3,5roku od porodu syna. Bolest postupně otupěla, ale nikdy nezmizí (ikdyž mám ve svém okolí pár lidí, co velmi rychle zapomnělo). Pro mě to bylo nejhorší období, jelikož mi málem tehdy umřel taťka na covid. 4 měsíce po porodu jsem otěhotněla s druhým synem. Na jednu stranu nám to dost pomohlo, ale stres neskutečný celé těhotenství. Podepsalo se to dost u na našich "nervech". Ale teď tu máme 2,5letého rošťáka (porody jsou od sebe 1 rok a 18 dnů).
Každému pomáhá něco jiného s vyrovnáním. Jeden o tom nemluví, druhý mluví. Já jsem přesně ten, kdo potřeboval mluvit o synovi, o pocitech. Manžel (tehdy přítel) mi byl neskutečnou oporou. A pak má rodina (Maxíka máme na rodinném hřbitově v HK, který už má na starosti můj taťka - převzal to po jeho taťkovi, když zemřel). Všichni byli skvělí a neskutečně mi to pomohlo. O straně manžela se nedá říci, že by byli oporou. Ba naopak a to je věc, kterou já si budu pamatovat a mám k nim velmi vzdálený přístup - do té doby jsem se s tchýní jednou týdně setkávala na kávě a volali jsme si velmi často. Od té doby tak jednou za 1,5měsíce a vidíme se max.1 měsíčně. A co mi tedy i pomohlo se vypsat do skupinky s holkama se stejným příběhem, kde jsem si přečetla i jejich příběhy. Když se nám to stalo, dr. mi řekl, že takto končí defakto každé 300 těhotenství. Bohužel se nepřišlo na příčinu (dělali pitvu, jelikož celé těhu bylo zcela vše v pořádku a můj covid za to nemohl - měla jsem lehký průběh). Určitě doporučuji tu skupinku. Popřípadě i psychologa/psychoterapeuta. Já to zvládla bez toho, ale jen díky podpoře mých nejbližších.
Drž se ✊💐

lenkalubina
5. srp 2024

@lucaaaaaaqa bohužel už byl v rozkladu,tak mi nedoporučovali ho vidět 🥺 zkoušeli jsme...I ivf a nevyšlo to. Teď už mi bude 43,tak už nic🤷‍♀️