Pro ty, které si prošly mimoděložním těhotenstvím

martinececka
12. srp 2021

Ahoj holky, základam tuhle diskuzi pro ty co si prožili mimoděložní těhotenství, s přítelem se snažíme o miminko už nějakou dobu, v únoru 2021 konečně těhotná ale bohužel mimoděložní takhle nastala laparoskopie a odstranění levého vejcovodu, byl to pro mě šok když se nám to konečně povedlo a muselo to skončit takhle.. 3 měsíce jsme měli pauzu nechtěla jsem hned otěhotnět a bylo mi doporučeno počkat aspoň 3 měsíce... bála jsem se znovu otěhotnět, potom mě přešla ta psychická stránka začít se zase znovu snažit o miminko... snažíme se znovu asi 3 měsíc a miminko bychom si moc přáli, jsem zoufalá je tu někdo prosím kdo si ti taky prožil? Za jak dlouho jste znovu otěhotněli nebo co vám pomohlo ? Prosím poraďte a povzbudte mě 😥😢

klokanka31
12. srp 2021

@martinececka Já otěhotněla po dlouhých 12 letech. Ale v září 2018 zjištěno mimoděložní, vzali mi vejcovod. Pak jsem se bála otěhotnět, znova jsme se pokoušeli asi od ledna 2019. Jenže to bylo zkoušení/nezkoušení, někdy jsme se raději chránili, protože strach byl pořád. V červenci 2019 biochemické těhotenství, a koncem srpna 2019 znova těhotná, a z toho mám 15 měsíční princeznu. Takže i když si moc dobře pamatuju jak jsem z toho byla na dně, nevěš hlavu a věř 😉

martinececka
autor
12. srp 2021

@klokanka31 Gratuluju 🙂 snad i mě se znovu podaří otěhotnět..

klokanka31
12. srp 2021

@martinececka Děkuju 🙂 určitě, jen tomu věřit 🍀

carmenz
12. srp 2021

@martinececka Já měla mimoděložní 3/2016 a dcera se narodila 4/2018 s tím, že po tom mimoděložním jsme se v roce 2016 vůbec nesnažili. Takže hlavu vzhůru, ten správný čas určitě přijde! ❤🍀

misule777
13. srp 2021

@martinececka Já měla mimoděložní v prosinci 2020, teď v červnu // a pomalu končím 12. týden 🙂
Neboj, brzy to vyjde 😊🍀

betthany
13. srp 2021

@martinececka Já jsem po čerstvém mimodeloznim, odebrán levý vejcovod. Vyslo to hned na poprvé, za nějakých 7 týdnů už budeme moct znovu zkoušet, strach mít budu určitě, ale kdo nic nezkusi, ten nic nemá..🙂 Preju hodně stesti všem.

sayast
13. srp 2021

Já praskle mimo děložní 9/18. Psychicky mě to zlomilo, snažení jsme na 9 měsíců přerušili, příliš jsem se bála. Pak jsme si jednou nedali pozor a je z toho 18 měsíční raubir. Držím palce

duck84
13. srp 2021

Ahoj být tebou vůbec bych se nebála 😌 mě přišli na mimoděložní až po 3 měsících a to jsem byla u doktora skoro každý týden skrz bolesti 🤦 byl mi následně odebrán levý vejcovod. Je mi 23 let najednou jsem viděla ty představy že už nikdy normálně neotěhotním každý doktor kterého jsem se zeptal mi odpověděl s půleným úsměvem že šance je tam jen 50%. Měla jsem štěstí že mám tak velkou oporu v rodině a pomohli mi nabrat sílu. Po třech měsících od operace se nám to povedlo bylo to pro nás velké překvapení protože jsme se nesnažili nějak že to musí být hned prostě až to přijde takže myslím že udělá hodně i psychická stránka nestresuj se co se má stát se stane 🙏🙂 Teď v listopadu čekáme chlapečka 💙 přeji hodně sil on si ten drobek tu správnou cestu najde 🙂

martinececka
autor
13. srp 2021

@duck84 Děkuji moc všem.. snad se nám taky podaří aspoň jedno vymodlene miminko ❤

sayast
13. srp 2021

@martinececka on zdravý vejcovod převezme funkci i za odebrány a není vyloučeny, že otěhotnís v době ovulace na straně bez vejcovodu. Takže šance není snížena o 50%. Když projdes zpětně diskuze, tak myslím, že u všech najdeš ve finále dobrý konec ☺.
Má mamka měla přede mnou mimo děložní, pak jsem byla já, bez problémů bracha ☺

makovice88
13. srp 2021

Urcite se to povede, ver tomu 🍀 Ja mela mimodelozni s odebranim praveho vejcovodu. Bylo to moje prvni tehotenstvi po vice jak roce snazeni. Po laparce jsem mela klasicke sestinedeli a 2 cykly, kdy jsme se nesmeli snazit. Dcera se nam povedla hned, jak jsme to meli dovolene 👏 Ted jsem tehotna podruhe, po ani ne 3 mesicich, kdy jsme si rekli, ze bychom mohli pomalu zadelavat na sourozence. 😁 Takze i s jednim vejcovodem to jde, pokud je v poradku.

makovice88
13. srp 2021

A jeste tedy...nechci delat reklamu 😁 Ale obe deti se nam podarily diky gelu na podporu poceti, tim jsem si na 100% jista. A nebo je to dobre placebo, ale proc ne, vid. 😂

rubesovak
13. srp 2021

U mě bylo mimoděložní 5/2015, přišla jsem o pravý vejcovod. Nakonec se mi podařilo otěhotnět po 8.IUI na začátku 2018 a to právě to vajíčko dozrálo na pravé straně, takže to opravdu není jen na 50%, zdravý vejcovod často pracuje i za ten chybějící🙂

blahosova4
13. srp 2021

@martinececka Na moje narozeniny jsem při mimoděložním těhotenství přišla o vejcovod a k narozeninám přesně rok a den poté se mi narodila zdravá holčička🙂. Hodit za hlavu a ono se zas zadaří 👍.

babe_lka
13. srp 2021

Měla jsem mimodeložní 9/17, odebrany levý vejcovod,při laparoskopii zjištěno, že na pravém jsou srusty po operaci slepého střeva. Otehotnela jsem 11/17, ovulace proběhla na straně odebraneho vejcovodu. Podruhé jsem otehotnela 9/20 po 5 měsících, k tomu jsem měla ještě problém,že vlivem stresu mi vynechávala ovulace. Takže nevěšte hlavu, jsem prakticky neplodna a mám dvě nádherné děti 🙂

lucie091
13. srp 2021

Ja mela mimodelozni 12/2014, vzaly mi pravy vejcovod, ale nechali mi tam maly ,,pahýlek” jak rika moje gynekolozka. 9/2015 jsem stale neotehotnela a tak me doktorka poslala na chromopertubaci, aby zjistila, jestli ten levý je průchozí. Levý průchozí byl castecne. 12/2015 jsem otehotnela a dle doktorky si mysli podle ovulaci atd, ze vajicko nasal prave ten 1cm ,,pahýlek”. Drzim pěsti, at to co nejdrive vyjde🙏🏻 Vim, co je to za stres, kdyz objevis na testu dve čárky a modlila se do prvniho ultrazvuku, kdy ti doktor rekne, ze embryo je tam, kde ma byt😏❤️

adellia
26. srp 2021

@martinececka ahoj. Mě řekli před 11 lety že nemůžu mít děti...
Loni v srpnu jsem otěhotněla, ale bohužel zamlkle a revize v 9tt
Loni v říjnu jsem byla těhotná zase a biochemické..
Letos v květnu jsem opět otěhotněla a mimoděložní přišla jsem o pravý Vejcovod a na sál jsem jela už s krvácením do břišní dutiny..
Přišlo se u toho na špatnou cytologii a jsem 14 dní po konizaci děložního čípku.
Po laparoskopii mi bylo řečeno neotěhotnět půl roku..
U mě to teď bude snažení až v prosinci (bude to půl roku a také kvůli té konizaci) teď už jen za pomocí lékaře hormony hlídání ovulace atd.
Pokud ani tohle nedopadne tak IVF ...
Mám 33 let a žádné dítě zatím nemám 💔

misula29
5. říj 2021

Otěhotněla jsem po mimoděložním hned další cyklus

martinececka
autor
5. říj 2021

@misula29 gratuluju měla jste štěstí ❤🍀 já se snažím od května a bohužel zatím nic 😥 bojím se už nikdy těhotná nebudu

martinececka
autor
5. říj 2021

@adellia to je mi líto ale věřím že se vám to zase podaří když se vám podařilo několikrát i když se špatným koncem.. přeji vám to ať jste co nejdřív těhotná a máte miminko ❤ ja se snažím asi od poloviny května a zatím vůbec nic mám strach že už nikdy těhotná nebudu po tom mimoděložnim chtěla bych aspoň jedno vymodlene dítě 😥❤

misula29
5. říj 2021

@martinececka no ono není k čemu, bylo to opakovaně mimoděložní..... Každopádně to není obvyklé aby se to takto opakovalo. Už je to cc 4 roky zpět. Držím pěsti ať se brzy zadari 🙂