Otěhotnění po potratu. Kdy jste se začaly opět snažit?

lucaaaaaaqa
13. srp 2024

Dobrý den chtěla bych se zeptat. Přišla jsem ve 21 týdnu o miminko musela sem ho porodit. Ale rada bych se zeptala komu se již stalo kdy jste se začali snažit znovu? Někde píšou 3 měsíce někde půl roku tak mě jen zajímá kdy je to teda v pořádku děkuji 🙂

1pomnenka
13. srp 2024

Záleží na tom, jak se cítíš, zda tě nečekají nějaká vyšetření, klidně po šestinedělí.

felis
13. srp 2024

@lucaaaaaaqa Ahoj, já teda neporodila, ale potratila jsem v 6tt na konci června. Za cca 3 týdny přišla menstruace, a protože jsem se cítila už úplně normálně, tak jsme do toho šli zas. Mě nebaví přerušovaná soulož 😀 Nicméně, když bych se na to necítila, tak to tak neudělám. Prostě jsem si řekla, že když už MS dorazila, tak se s revizí tělo vyrovnalo a 4 týdny stačí na regeneraci. Lékaři sice doporučují počkat dvě až tři menstruace (jiný za jedna až dvě), ale mě to zkrátka přišlo marný, když se cítím dobře. Celkem dost dám na pocit z vlastního těla, než na nějaké příručky.

j.a.n.i
13. srp 2024

@felis No, on samovolný potrat v 6tt těhotenství a ve 21tt je sakra rozdíl...

reeeza
13. srp 2024

Záleží na spoustě faktorů, ale hlavně zhodnoť svoji fyzickou a psychickou pohodu ( tu i u partnera). Určitě bych dala tělu oddych šest neděl i víc. Pokud se budeš fyzicky cítit dobře, hormony se ti hodí do normálu ( mě trvalo 6 týdnů než zcela vyprchlo hcg), tak pak dej na psychiku. Třeba budeš připravená se začít snažit...a nebo ne 🤷‍♀️

lucaaaaaaqa
autor
13. srp 2024

@1pomnenka já se cejtim dobře stále teda trochu krvacim včera sem měla po 10 dnech poslední injekci na ředění krve a zítra jdu konečně na gyndu

lucaaaaaaqa
autor
13. srp 2024

@felis a povedlo se?

lucaaaaaaqa
autor
13. srp 2024

@reeeza to já samozřejmě počkám určitě těch 6 týdnu stim já počítám a asi i nejaky čas potom ale půl roku mi přijde hrozné dlouho. Myslím ze už teď jsem v pořádku ( jasné ze ne úplně protože to bylo strašný byla to moje vysněná holčička a porod hyl taky nic moc) ale nemůžu přestat myslet na to ze ju potrebuju zpátky

eldrinea
13. srp 2024

Letos jsem také přišla ve 21. týdnu o miminko, po porodu jsem musela na revizi. Doktorka mi dovolila snažení hned po první ms a nyní jsem ve 12tt. Tak snad to teď bude se šťastným koncem🙂