Deprese po kyretáži. Co vám pomohlo?

junykessy
30. zář 2021

Ahojky holciny... Vim, ze je Vas zde i jinde moc, co zazily neco podobneho nebo stejneho jako ja. Potrebuju se vykecat. Za chvíli to budou 3mesice,co jsem prisla o vytouzenou holcicku v 17tt. Oplakala jsem to, ale potom jsem se otrepala. Ale cim vic, se blizi termin tak me suzuji deprese. Meli jsme termín 27.12😔, ted akorat litam po doktorech, at uz genetika hematologie gynda atd... Jelikoz u me menstruace byva opravdu jen na navsteve timpadem i ovulka. Opravdu jsem otehotnela zazrakem. Rikam si, ze to nebylo mone mimi ze to teorve prijde. Ale porad tomu nemuzu uvěřit, boli to. Hlavne potim, co moje kamoska otehotnela mesic po mne. A termin ma 27.1.O nic se nesnazili, nechodila k doktorum proc nemaji s muzem dite i kdyz jsou spolu pres 10let a bum. Jenze ona vse v poradku. Rikam si, pric ja? Byla jsem i u psycholozky, ale to mi moc nepomohlo. Zkousim to tady, co Vam pomohlo krome noveho miminka? Protoze to u nas bude opet brh na dlouhou trat. Navic je mi 35let,opravdu mi uz ujizdi vlak a to me stve nejvic

mamikry
30. zář 2021

@junykessy Cas. Nic jineho tu bolest neotupi. Bohuzel. I tak clovek nikdy nezapomene. U nas je to rok a pul, porad si rikam, jaky by nas maly byl. Nam se v rodine narodil necely mesic po ztrate chlapecek, ktery dostal stejne jmeno, do dnesni doby jsem ho nebyla schopna potkat. Zkus nejak zamestnat hlavu, cvicit, cist, vzdelavat se. Najdi si neco, na co se budes tesit. Nove miminko neres, nejdriv oplakej vasi holcicku. Vase ztrata me moc mrzi.

papaja90
30. zář 2021

@junykessy taky to bude ted na začátku října 3.měsíce co jsem přišla o miminko ve 20tt. Termín sem měla 27.listopadu. Za 2 měsíce bych rodila 😢 pořád přemýšlím proč se to stalo, na nic mi totiž nepřišli...a to mě trápí nejvíc. Protože se bojím aby se to neopakovalo.

junykessy
autor
30. zář 2021

@papaja90 ja prave jeste nemam vysledky patologie. A to me zzira nejvic, ze nevim proc. Co jsem udelala, nebo doktor jestli neco zanedbal, protoze byl k memu těhotenství lhostejný i kdyz věděl ze je to nas zazrak😔😔je to psycho

junykessy
autor
30. zář 2021

@mamikry dekuji moc, snazim se nastesti mam v praci okolo sebe fajn lidi. Ale doma kdyz mam volno a chodim ven se psy tak to mam porad v hlave. Obcas si pohladim prazdne brisko, mam ho nafoukle pac nejak po vitaminech pribiram, tak si rikam jj takove jsem mela, kdyz v nem byla moje holcicka. Cas je mocny carodej, ale citim jak mi dochází moje sily. Protoze k tomu vsemu mi v unoru umrel muj milovaný braska(45let),infarkt.Tenhle rok mam vyzivny

milixx
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandule_k
30. zář 2021

@junykessy Zkusila bych se poohlídnout po psycholožce, co je zaměřená na ztrátu dítěte. Podle mě by ti asi nejvíc pomohlo vysvětlení, proč se tohle děje, ale na to já nedokážu odpovědět.
Přeji ti, ať ti bráška s tvým andílkem brzo pošlou dušičku.❤

gracinka7
30. zář 2021

@junykessy moc mě mrzí tvá ztráta.
Za mě taky doporučím psychologa. Pomůže ti 🍀

junykessy
autor
30. zář 2021

@levandule_k dekuji, asi to zkusim. Protoze se opravdu pretvaruji ze su silna atd... Ale nejsem, tohle me opravdu vzalo. Myslela jsem si, ze mi bracha posila za sebe nahradu ale adi uznal ze neni ten spravny cas. Ten, ze teprve prijde a treba budu konecne stastna... Dekuji za tva slova🌹

junykessy
autor
30. zář 2021

@gracinka7 dobre dekuji, zkusim to. Protoze se znam. Zacala bych blbnout a nechci mamine přidělat dalsi starost 🌹

mamikry
30. zář 2021

@junykessy Moc me to mrzi. Zivot je nekdy hodne drsny. Ja si na ten pocit prazdna vzpominam. Strasne jsem touzila ho zaplnit. Clovek najednou nevi, jak ma zit dal, protoze budoucnost je najednou uplne jina, nez jakou ji mel mit. Ani ty ani doktor jste s tim s nejvetsi pravdepodobnosti nemohli nic delat, to si nesmis nijak vycitat. Nas maly se narodil s pupecni snurou pevne kolem krku. Duvod tedy jasny, ale nepomohlo mi to k nicemu. Naopak. Vim, ze byl zdravy a byla to nestastna nahoda. I kdyby to na vysetreni slo poznat, coz nejde, nikdo by mu nedokazal pomoci, byl moc malinky. Kdybys mela potrebu se nekomu sverit, obrat se na Dite v srdci. Maji na lince moc milou pani, ktera to s tebou probere. Muzes tam i sdilet pribeh apod. Nekdy to pomaha. Nebo klidne napis i mne, kdybys potrebovala.

junykessy
autor
30. zář 2021

@mamikry dekuji, zivot je opravdu kruty a nelitostny. Ja porad pevne doufám, zaroven obavam co vse se ted v rijnu dozvim. Prijdou mi veskere výsledky. Clovek by rekl těhotenství, vsak to neni nemoc. Muze se delat cokoli. Jenze to byvalo, dnes opravdu donosit zdravé miminko je veliky úspěch

mamikry
30. zář 2021

@junykessy To je pravda. Dokud clovek neco podobneho nezazije, vlastne mu ani nedochazi, ze mit zdrave dite neni samozrejmost.

rickym
30. zář 2021

@junykessy je mi to moc líto, co prožíváš. My přišli v listopadu 2019 o chlapečka v 16tt kvůli vvv - musela jsem jej klasicky porodit. Už jsem to psala do jiné diskuze. Já si k tomu vytvořila příběh, že si miminko k sobě vzal někdo mi blízký ( umřel měsíc před otěhotněním) , protože se mu po mě stýskalo. A aby si nemusel vzít mě, nebo někoho z mých blízkých, tak si vzal toto miminko. A mají se někde spolu hezky. Možná to zní hloupě, nevím, mi to moc pomohlo… drž se❤️

junykessy
autor
30. zář 2021

@rickym to je moc hezke, dekuji. Az se mi z toho derou slzy do oci... Ja ji taky porodila sama na pokoji nez prisli sestricky. Bylo to sileny, porad ji vidim jak mela dlouhe nohy... V podstate mas pravdu, aby braska nebyl nahore sam tak si vzal malickou. Meli jsme krasny a silný vztah, i kdyz jsme byli od sebe 10let a ja z Brna on z Budějovic. Zkusim si to taky rikat, ja si s nim obcas povidam. Mam takovy oltar s nasema fotkama, protoze tomu taky pořád nemuzu uvěřit, ze tu se mnou uz neni. Je mi moc líto, co vse si musi zeny vytrpet nez prijde ten krásný vonavy uzlicek😔❤️

gracinka7
30. zář 2021

@junykessy já jsem si vždycky myslela, že je to slabost, ale po tom, co jsem si terapií sama přišla jsem změnila názor. Když tě bolí oči/břicho/cokoli, taky jdeš k odborníkovi pro pomoc. A duševní zdraví je taky velmi důležité. Není to žádná ostuda.

rickym
1. říj 2021

@junykessy zkus si to takto takto rict, ze si bráška nechtěl vzít tebe, ale vzal si část tebe. A to bylo poslání vaší holčičky. My máme taky v ložnici v rámečku otisky našeho chlapečka❤️

merope
1. říj 2021

@junykessy Mám příběh trošku jiný, ale pokud je ti 35 let a ovulaci míváš málo a je tam i přesně to "jestli se vůbec dočkám", zkus to řešit přes centrum asistované reprodukce - nemusíš mít hned klasické umělé oplodnění, existuje možnost IUI, 6x do roka zdarma na pojišťovnu (v tvém věku) - a držím pěsti, aby se zadařilo. Já si pamatuji, jak jsem mnoho let záviděla těm holkám, co aspoň viděly // na testu. Protože já i přes IVF nic nic nic (skončili jsme u darovaných oocytů, až to se podařilo, po čtyřicítce). Ty už jsi jednou přirozeně otěhotněla, takže to tvé tělo umí, jen to zopakovat. Držím pěsti. Protože v tomto případě mám pocit, že ten čas, co to spraví, tomu dost pomůže nové miminko (mám v okolí ztrátu ve 41tt).

laraes
1. říj 2021

@junykessy ahoj, jsme na tom dost podobně. Já přišla o malého ve 21tt - ZT, zjištěno na druhém screeningu. Jednalo se o první těhotenství. Už máme za sebou testy + genetiku, která nic neukázala, takže dle všeho nešťastná náhoda. Což je pro mě strašné, nějka jsem doufala, že objeví "něco" s čím se bude dát bojovat. Takhle mám neskutečný strach, aby se to případně nestalo znovu. Od doktorů máme konečně zelenou,( a já jsem na tom psychicky i fyzicky lépe i když slyším stále, že už mi je 35 let), takže jsem poprvé zkusila testovat ovulaci a přestože už jsem 23DC, tak stále jen 1 čárka :( začínám trochu propadat depresi. Do toho mi nejbližší kamarádka oznámila, že je těhotná, takže mi sděluje své pocity/změny/kontroly a já trpím. Moc jí to přeji a chci to s ní prožívat, ale...je to strašně těžké 😢 držím palce🍀

junykessy
autor
1. říj 2021

@merope jezis, to muselo byt hrozne v takovem vysokem stadiu😔, jsem objednana na konzultaci prave ohledně inseminace. Ale potrebuju mit vsechny výsledky, aby pan doktor vedel na co si dat pozor. Ale ty výsledky budu mit až na konci rijna

junykessy
autor
1. říj 2021

@laraes vim co prozivas, jak jsem psala u sve kamaradky. Bohuzel jsme se prestaly vídat, obcas si napiseme. Bohuzel to psychycky nedavam, samozrejme ji to moc preju. Ale zároveň me štve ta nespravedlnost. Cely zivot ona i jeji muz proplouvaji prusvihy, dluhy atd.. Ale ja jeden prusvih a nemuzu z kola ven. Mrzi me to, co se ti taky stalo. Ale zacinam se učit a věřit, ze jednou to zle skonci a prijde to dobre a budeme stastne. Moc ti to preji, zaslouzime si to❤️❤️❤️❤️

levandule_k
1. říj 2021

@junykessy Když nad tím tak přemýšlím, jak jsi napsala, že si ji bráška vzal sebou, aby na hoře nebyl sám, tak mi to dává smysl. (Někdy se říká, že si ho duše stáhla sebou, jde to vidět třeba u lidí, co se hodně milují, jsou na sobě závislí a když umře jeden a druhý jde za krátkou dobu za ním.) Možná by stálo za to, probrat s psychologem i tuhle ztrátu, zpracovat si to. Bráchu mentálně pustit, celou událost uzavřít, smířit se s tím, že jeho existence v tomto fyzickém těle skončila. (Možná ta slova zní drsně, ale já nějak nenašla jemnější slova, kterými bych dokázala vyjádřit svoji myšlenku.) To, jestli jeho duše se někdy vrátí do nějakého fyzického těla, nebo už bude existovat jen v podobě duše, toť otázka. PS. Já vím, že je to těžké, protože sourozenci mají speciální místo v našem životě.

merope
2. říj 2021

@junykessy Tak to už máš "za pár" - a mě teda potom celý ten kolotoč kolem tak strhnul, že jsem sama zapomněla a neměla moc čas řešit, jak to pořád nejde a jestli se vůbec dočkám.

Jinak teda v tom 41tt to byl masakr - naštěstí na ni byli v práci skvělí, tak si vzala pár měsíců neplacené volno a jeli cestovat po světě. Teď o tom teda vlastně vůbec nemluví, ale přišly další děti, tak snad je to lepší. Už to je přes 10 let, ale taky na to myslím (i tím, že to jsou dosti blízké děti k nám a chlap až když byly tyhle děti, tak začal vidět, že "děti nejsou opruz", ale je to vlastně super a byl ochoten se víc snažit - tak si pořád říkám, jak by to bylo, kdyby ty děti byly dřív, chlap by byl tvárnej dřív, třeba by to šlo i s inseminací a tím mnohem dřív... co by, kdyby... taky mě to přepadá, když mám pocity, že jsem na batole prostě stará 🙂 ).

junykessy
autor
2. říj 2021

@levandule_k ❤️❤️❤️❤️ dekuji za Tva slova, moc mi to pomohlo. Nasla jsem v Brne pani, ktera se zabyva dětmi, rodinami i ztratami miminek. V pondeli zavolam a uvidime. Asi jsem si to nechtela pripustit, nemam rada kdyz me nekdo vidi na kolenach. Ale uznávám, ze pomoc potrebuju

levandule_k
2. říj 2021

@junykessy Ono je to strašně těžké si uvědomit, že člověk potřebuje pomoc a říct si o ni. Už tohle je velký pokrok. Smutek má svoje fáze a musí se odžít, jinak nám to dělá v životě paseku. ❤Tak držím pěsti.

fatrova
12. lis 2021

@junykessy ahoj,je mi 38let,mela jsem zamkle tehu v 9tydnu..podstoupila jsem 2revize po sobe( dr.moc dobre neudelala a navic ve vzroku na genetiku nebyl plod-muj gyndar vyzadoval,ale jen moje tkan-psat co se kolem toho delo radsi nebudu,bylo by to na dlouho)..psychicky uplne na dne ac jsem nebyla ve vetsim tydnu tehotenstvi,pak dodrzeni sestinedeli,1 menses prisla,druha uz ne,ale mela jsem samovolny potrat v 6tydnu..behem 4mesicu..je to psychicky narocne,ale vse chce cas..rikam si,ze priroda zaridila,ze to nemelo vyjit a verim,ze do tretice to vyjde🙂zamestnavam se jinak-prochazky,delam si radost,velkou oporou je mi partner ac ty moje hormony😁nekdy mi je ho lito...ano,vzpomenu si,pobrecim si..taky by se mi blizil termin porodu,ale zivot musi jit dal..nezapomenes,ale smiris se s tim a naucis se zit,taky jsem si rikala proc ja..ale melo to tak byt..verim,ze i Vam se to povede a vse bude v poradku. Vse chce cas..❤️