3xZT, vždy 7. tt a opět těhu. Někdo podobně?

evipata
4. bře 2024

Chtěla.bych se zeptat na zkušenosti. Mám za sebou 3 těhotenství, nyní čtvrté
2019 ..SP s revizi
2022 ZT 7tt
2023 ZT 7tt
2024 ...jsem 8tt podle menstruace, plod odpovídá 5-6tt bez akce srdeční
Doktor mi řekl,že je to 50:50 ale já mám pocit,že je to zase stejný scénář.
Genetika vyšla dobře až na malý materiál navíc na 15tem chromozomů, nenese však žádnou gen informaci. Ale může možná za vyšší riziko potratu. Manžel v pořádku. Imunologie ok.
Máte někdo podobnou zkušenost? Je mi 35 a cítím,že se zvedá tlak abych šla na IVF...

ludmilka90
4. bře 2024

@evipata Ahoj, já to měla dost podobně. Těhotenství vždy zkončilo do 10tt. Nakonec jsem se rozhodla pro Car, nechali jsme otestovat embrya a povedlo se. Přeji ti, ať se brzy zadaří 🙂

squezy
4. bře 2024

@evipata ja bych do caru nesla,pokud nemas problém otehotnet a ty testy mas ok. Sice to musí byt asi velmi těžké na psychiku,ale chces jit do všech těch hormonu,milion oplodnenych vajicek,abys za kazde zaplatila za genetiku a pak je za další peníze nechala zamrazit? Je to těžký.. držím palce,at se rozhodnes pro cokoliv

reeeza
4. bře 2024

A na trombofilní mutaci test máš?
Pak ještě děloha, vývoj placenty...

evipata
autor
4. bře 2024

Jo, dělohu zkoumali dost. Na ultrazvuku říkali,že mám srdcovou/dvourohou dělohu, byla jsem na hysterektoskopii, ale tam to nepotvrdili, doktor mi sám řekl,že mám dělohu normální a žádnou anomálií tam nevidí. Trombofilni mutace, to přesně nevím, kde by se to vyšetření dělalo? Zajímavý je,že nikdo mi nedělal hormonální profil a i když jsem se ptala, jestli by nebylo dobré zkontrolovat spermiogram,tak gynekolog se tvářil,že to je zbytečný...ale stejně bych ráda, aby se to dovyšetřilo.
Já do Caru jít primárně nechci, mám pocit nějakýho selhání ...ale beru to jako jednu z možností. Jen bych ráda věděla ještě o alternativach. Zkoušel někdo homeopatii, čínskou medicínu apod?

ludmilka90
4. bře 2024

@evipata Tak v Caru vám udělají všechna potřebná vyšetření, spermiogram partnera a hormonální profil je samozřejmost. Já dle mého gynekologa jsem byla zcela v pořádku, v Caru se přišlo na to, že mám trombofilní mutaci, jsem přenašečkou genu co způsobuje hluchotu a ne v každém folikulu zralé vajíčko. Spermiogram partnera taky nebyl zrovna v pořádku. Rozhodnutí o tom, že se rozhodneme pro IVF bylo čistě mé, nikdo nás nenutil. A ano první cyklus IVF nevyšel, podařil se až na druhý pokus 🙏

tulipdona
4. bře 2024

Já bych do car šla, za mě nejlepší rozhodnuti v životě..

lilian2111
4. bře 2024

Určitě bych šla do Caru. Takhle vám léta utíkají a počet (nedej bože) případných potratů třeba poroste. A třeba úplně zbytečně.

reeeza
4. bře 2024

Taky bych šla do caru + testy na trombofilní mutaci.

Nejsem odborník, ale v určitém týdnu se plodek napojuje ze žloutkového váčku na placentu. Možná to je později, ale třeba to s tím souvisí...Třeba špatná placenta 🤷‍♀️

Nevím, jak je to v ČR, ale tady u nás v zahraničí po potratu odebírají z embryjka část tkáně. Pokud má žena 3 a více potratů, tak udělají genetický rozbor tkání a snaží se tak přijít na příčinu.

U vás mají uskladněné vzorky?

reeeza
4. bře 2024

@reeeza
Tak oprava, přechod na placentu prý je až 10-12tt

evipata
autor
5. bře 2024

@reeeza nevím o tom, že by se brali vzorky, spíš si myslím,že ne. Já měla 2x farmako řešení, začala jsem pak krvácet a postupně se děloha vyčistila sama.

Děkuji všem za názory, vážím si toho 🙏 a přeji všem ať se vám daří.

anonym055
6. bře 2024

@evipata já měla 2x ZT 2020, 2022.. potom měsíc po revizi jsem opět otěhotněla a z tohoto tehotenstvi máme úžasnou dceru (10 mesicu) nyní 2024 jsem opět otěhotněla a bylo to další ZT... doktor se tomu velmi divil.. všechny ZT v 10-12 tt... ale žádný navod, jak na úspěšné donosení miminka nemám.. říkám si, že je dcera náš malý zázrak a docela se bojím dalšího tehotenstvi, aby to opět nedopadlo ZT... ale chapu vás,
take jsem nechtela do caru.. beru to jako uplne krajni možnost.. držte se.. vím, jak je to těžké.. určitě se Vám také povede miminko donosit, ať už si vyberete jakoukoli cestu🍀❤️