Velký ultrazvuk ve 21tt - jak se provádí?

d_dee
13. led 2015

Ahoj, mám takový dotaz. Dnes bych měla absolvovat velký ultrazvuk u svého gynekologa. Chtěla bych se zeptat, jestli se provádí ultrazvukem na břichu nebo normální poševně? Přijde mi to divné 🙂)

palomitacheca
13. led 2015

@d_dee provadi se normalne pres bricho, miminko uz byva hezky videt, mozna jen kdyby byla spatna viditelnost, tak by doktor pouzil vnitrni UTZ.

d_dee
autor
13. led 2015

@palomitacheca Děkuji a jak dlouho trvá? Dá se fakt přes něj zjistit ty hlavní vady?

lenula4
13. led 2015

@d_dee hlavní vady vylloučí vždy tak na 98%. Doba záleží na tom, jak je miminko natočené, mně po břichu jezdila víc jak půl hodiny, než změřila a zkontrolovala vše co má.

betelgeuzz
13. led 2015

Přes břicho. Nevím, jestli půl hodiny, ale dr vyloženě hlásila, pravá noha, vidím obě kosti, pět prstů, levá noha, takhle zkontrolovala končetiny, páteř, v břiše se dívala, jestli vidí všechny orgány, všechno popisovala, takže ano, myslím si, že všechny větší vady zjistí.

d_dee
autor
13. led 2015

moc vám děkuji 🙂

palomitacheca
13. led 2015

@d_dee u me trval tak 15-20 minut a jak pisou holky, doktor pocital i jednotlive prstiky na rucickach, nozickach a promeroval dulezite udaje 🙂 ja mam treba na vsech zpravach z Gennetu vetu, ze UTZ nemuze odhalit vsechna postizeni plodu. On ten UTZ prece jenom neni vsemocny, ale pri dobre viditelnosti miminka toho urcite dokazi odhalit hodne 🙂

pulpk
30. led 2015

Po tomto UTZ jeste odebiraji krev? A kdy vam dr. urcil pohlavi, uz pri velkem UTZ? A meli jste na velkem UTZ tatinka? ...diky za info, jdu tam za mesic, tak jsem cela natesena ☺

jitavrtule
30. led 2015

@pulpk Krev se nebere,pri velkem utz se kontroluji vyvojove vady,nedelaji se testy z krve na geneticke vady. Ty uz mas zkontrolovane z prvotrimestralniho screeningu nebo triplu. Tatinka ja osobne mela a mam na vsech utz,vyjma poradny. Tam ho nevlacim,panc se tam vzdycky dlouho ceka a ne vzdy se utz dela.(Podoli). Pohlavi vam rict muzou,pokud bude mimco dobre natocene a roznozene.pokud chcete aby vam ho rekli,zduraznete to doktorovi hned na zacatku,ono mimco je v tom 20tt dost hybe,takze pokud si uplne na konci prohlidky vzpomenete,ze chcete vedet pohlavi,muze uz byt v pozici,kde to proste videt nebude. My z tohohle duvodu vime pohlavi az od 24tt,do ty doby se mala nechtela ukazat🙂

pajiskazemlyna
30. led 2015

U nás trval ultrazvuk asi 25 minut, doktorka kontrolovala úplně všechny orgány - zejména teda mozek a srdce, počítala prstíky, koukala na pohlaví a aby nám ho řekla na 100%, tak mi dělala UZ i vaginálně teda ...

palomitacheca
30. led 2015

@pulpk na tomhle velkem utz mi dost jiste pohlavi potvrdili u 1. a 3.tehotenstvi, u 2.tehotenstvi jsem to vedet nechtela, ale vzhledem k tomu, ze pri pohledu zespoda mezi nozicky nebylo nic videt, zacala jsem doufat jeste vic, ze to nakonec ta moje vysnena holcicka bude (a byla) 😀 partner pritomen byt mohl, ale ja ho tam mela jen u 1.syna. U dcery jit nechtel a ted potreti hlidal spici deti v aute. Navic jsem ho tam ani nechtela, pohlavi pro nej melo byt darkem k Vanocum 🙂

pulpk
30. led 2015

@jitavrtule
@palomitacheca
Díky za info a za rady. Chceme u toho byt oba, je to nase prvni miminko, tak se na to tesim a snad to nebude stydlin a dozvime se pohlavi ☺

palomitacheca
30. led 2015

@pulpk mne doktor rikal, ze pohlavi vetsinou videt byva, tak snad vam to vyjde 🙂 a vzhledem k tomu, ze jsem pohlavi poznala i sama, tak nas uz nejspis u porodu prekvapeni neceka. I kdyz si porad rikam "co kdyby nahodou..." 😀

pulpk
31. led 2015

@palomitacheca to je druha vec, sestrenice cekala Elisku a kdyz vysla na svet, byl z ni Davidek. Je to sice sok, ale pro me je nejdulezitejsi (ostatne jako u vsech maminek), aby bylo male zdrave, ikdyz to pak pri porodu musi byt sok, kdyz se narodi opacne pohlavi ☺

deathy
12. únor 2015

Já se zrovna dneska objednávala na velký UZ. Trošku teda problém, protože v porodnici kam jsem registrovaná, tak mají ten termín plno... super 😀 nestačí, že uzavírají sály dva dny po mém termínu, tak to třeba ani nestihneme 😀
Tak jsem obvolávala a nakonec mě vezmou někde u nějakého dr., no pro mě prostě cizí doktor. Tak ani nevím a zapoměla jsem se zeptat, jestli tam se mnou manžel může.
Byl se mnou i v poradně při UZ, krom toho prvního, kdy se zjistilo těhu. A dnes jsem teda UZ mít neměla, ale řekla jsem, že bych ráda zjistila pohlaví, tak jsem si připlatila a vyplatilo se... s manželem jsme viděli toho našeho kluka v celé své kráse 😀 doslova na nás vyšpulil 😀
Tak doufám, že ten velký UZ u jiného doktora bude v pohodě, resp. že pan doktor bude v pohodě.
U dcery si pamatuju, že to byl nesmírný zážitek vidět toho tvorečka tak podrobně...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru