Velký přírůstek váhy v těhotenství = velké miminko?

radus90
17. čer 2015

Holky zdravim, omlouvam se za ponekud stupidni dotaz, ale potrebuju uklidnit...zbyvaji mi 4 dny do TP a prisla na me nejaka depka...hlavne po tom, co jsem stoupla na vahu, mam uz +25kg, je fakt, ze mivam stavy obzerstvi obcas a furt se necim cpu, ale chci se zeptat, kdyz jim hodne sladkeho a tolik jsem pribrala nebudu mit tluste miminko ☹ ?? Nechci at se narodi buclik...jak jste to meli vy s vasi vahou a porodni vahou miminka ?? Je tam nejaka prima umera?? Vim, ze je to individualni, jen potrebuju trosku uklidnit...zacina na me pusobit ten predporodni stres 😀

zulitvi
17. čer 2015

nabrala jsem 22kg a Venda měl krásných 3500g 🙂

andelka
17. čer 2015

A doktor odhad váhy nedělal? Sice to má určitý rozptyl, ale obvykle se pozná zda je dítě nějak velké.
Osobně si to nemyslím, že je v tom úměra.
Já jsem teda přibrala celkem málo, poprvé 7,5kg a podruhé 11kg, děti měly stejnou váhu 3,2 kg obě (mladší se teda narodil o týden dřív než starší, tak možná kdyby vydržel, tak by to ještě o pár deko vytáhl).

martaveg
17. čer 2015

@radus90 Nemyslim ze mezitim bude prima umera, aspon u mne je to naopak neprima umera, ja pribrala k 35tt 4,5kg (aniz bych mela nekdy behem tehotenstvi nejaky ubytek vahy kvuli nevolnostem nebo podobne, proste jen moje telo nepotrebuje delat dalsi zasoby ani nezadrzuje vodu) a odhady vahy mimca jsou o cca tyden dopredu nez mam termin porodu..
vubec kvuli tomu nestresuj, mimco ma urcite tu spravnou vahu jakou potrebuje a jakou jsi schopna porodit 😉

lauranosi
17. čer 2015

Rozhodně to nemá žádný podstatný vliv.

makytka.f
17. čer 2015

Já jsem v těhotenství u obou dětí přibrala přes 20 kg a ani jeden neměli při narození víc než 3kg. Takže bych byla v klidu. Přímá úměra v tom nebude. 😉

kach82
17. čer 2015

mam dvě děti, při každém těhotenství jsem nabrala 30kg a děti měly porodní váhu 3,56kg a 3,86kg. Rozhodně si nemyslím, že by můj váhový přírůstek měl vliv na velikost dětí.

ducik
17. čer 2015

Tak někde jsem četla, že strava matky v těhotenství může založit budoucí problémy s váhou miminka, ale někde zase, že je to blbost, protože záleží na stravování i několik let před těhotenstvím.
Spíš to má velký vliv na to, kolik ti zůstane pak na shazování 😉

simdan
18. čer 2015

Kamarádka přibrala 30kilo a její syn měl 3,2kg,já přibrala u syna "jen" 14kg a měl 4kila...takže si myslím,že to vliv nemá..

fredericka
18. čer 2015

U dcery jsem nabrala 30kg a dcera měla 3,1kg při narození a teď ve skoro dvou letech nemá ani deset kilo, takže bych tam nehledala vůbec žádnou souvislost 😉

cabo
18. čer 2015

taky si nemyslím, že by mězi tím byla přímá úměra. Já v těhotenství přibrala jen 8 kg a malý měl 3,95kg 😉

janulkav
18. čer 2015

určitě ne .....já nabralal asi 9 kg a syn měl 4,47 kg

teraolli
18. čer 2015

Já jsem nabrala 22kg a dcera měla 3760g. Řekla bych, že to extra nesouvisí. Držím palečky 🙂.

ennuska
18. čer 2015

Taky myslím, že to nesouvisí , u dcery jsem přibrala 16kg a měla 3730g, u syna 20kg a měl 3250g ;) a mmch váhové odhady - u obou dětí se mi sekli o půl kila! U dcery směrem nahoru, u syna dolů 🙂)

numesulidu
18. čer 2015

Nesouvisí, u obou synů jsem přibrala cca 10 kg.
Jeden vážil 4850g a druhý 4700g 😉
U holky 12 kg a měla 3600g.

missveru
18. čer 2015

Já přibrala 13 kg a syn měl 3,90 .-)

anetadr
18. čer 2015

Tak já mám dva extrémy na porovnání a fakt v tom nic nebude - první těhotenství +20kg a syn měl 4700g (39+2), druhé těhotenství jsem nepřibrala ani kilo a syn měl 5020g (37+3!!!!)😀 Obě těhotenství bez cukrovky 😉

yildiz
18. čer 2015

ono se to neda brat podle briska nebo vahy maminky jakou vahu bude mit miminko ....podle utz se dela predbezny odhad vahy ale ani to neni 100% - ja u prvni nabrala 10kg a dcerka mela 3.600g, v druhem jsem taky 10kg a druha dcerka mela 3.800g a treti tehu 8.5kg a dcerka mela 3710g .... je fakt ze to vse bylo v briskach ale ...kazdy to ma jinak ..hlavne ze je zdravicko !

radus90
autor
18. čer 2015

Ty jo, to jsou kolikrat fakt extremy, jak koukam 🙂...diky moc holky, clovek je hned klidnejsi, jste zlate...tady clovek vzdycky najde podporu a utechu 🙂...vahovy odhad mi prave delali jen jednou, kolem 32tt a to mel 1780g, to byl o tyden napred a od te doby nic, tak prave vubec nevim...tak uvidime, no.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru