Ve kterém týdnu těhotenství jsem?

xxkatka90
24. srp 2017

Jsem úplně blázen z toho ve kterém jsem vlastně týdnu. Poslední menzes byla 22.5.coz tento týden vychází na 14tt. (13+3). Minuly týden jsem byla na kontrole a můj doktor mi do průkazky napsal 12 týden .. tak tomu nerozumim. A měsíce pocitate klasicky nebo lunární?

kaca_27
24. srp 2017

Já třeba jsem ve 28 tt (27+2) podle data poslední menstruace, která byla 14.2. a termín porodu by tak vycházel na 21.11. Podle UTZ mi ale spočítali termín na 24.11. což momentálně odpovídá 27 tt (26+6). U někoho tenhle rozdíl klidně může být větší, záleží na tom, kdy opravdu dojde k oplodnění vajíčka - u varianty poslední menstruace se počítá s ideální verzí, reálně to tak ale vůbec být nemusí 🙂

kaca_27
24. srp 2017

Co se měsíců týče počítám raději ty lunární, je to pro mě takové přehlednější vzhledem k tomu, že stejně vše řeším na týdny 🙂

linee
24. srp 2017

@xxkatka90 dr. pocita ukonceny tyden. Takze jsi mela ukonceny 13.tyden. Je mozne, ze mimi bylo malinko mensi dle utz (napr. 12+6) a proto ti napsal 12.tyden (jakoze ukonceny 12. + dalsich par dni z 13. Spise se ridil dle utz. Ja jsem pocitala podle tehu kalkulacky na netu.

xxkatka90
autor
25. srp 2017

Holky tak kterým týdnem byste se teda řídily? Kalkulačka na netu i podle poslední menzes jsem 14tt ale do teh.prukazky mi napsal minuly týden 12tt takže teď 13tt

habiba_ketta
25. srp 2017

Řídila bych se doktorem ;)

linee
25. srp 2017

@xxkatka90 ja bych se spise ridila podle terminu porodu, ktery by dr. dal do prukazky. Popravde je to jedno. U doktoru pocitas, ktery jsi tt tyden (jak jsem psala, vzdy se pocita UKONCENY), cili napr. 13+4, tak dr. vi, ze jsi 13 tyden. A okoli se te stejne bude ptat, ktery mesic🙂

antoinet
25. srp 2017

@xxkatka90 logika je stejná jako když hlásíš věk, třeba je ti 30 let, neříkáš 30 let a 3 měsíce ani jsem v probíhajícím 31. roce života, prostě jen 30🙂

jitavrtule
25. srp 2017

doktor se ridi vzdy ukoncenym tydnem tehotenstvi takze logicky bude rikat o tyden mene. Kdyz jsi v probihajicim 14tem tydnu, pro doktora jsi 13 plus neco.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru