Test na cukrovku z krve v době covid...

mia636
15. únor 2021

Ahoj holky, odmítla jste některá v této době test na cukrovku a nechaly jste si udelat pouze test z krve? Jsem podruhé těhotná a mám se teď objednat na test. Nechce se mi tam kvůli těm třem hodinám co tam musím strávit. Bojím se covidu a přece jenom za tak dlouhou dobu x lidí v čekárně potkám.

keksik002
15. únor 2021

@mia636 tak za prve na test nemusite a pokud by jste potrebovala muzete u sveho obvodaka nebo gynekologa zazadat o odber krve na glykovany hemoglobin ;) a nebo si muzete rano na lacko a pak hodku po jidle cca 2tydny merit cukr sama a podle hodnot se rozhodnout dal =)

haninka712
15. únor 2021

zalezi kam pujdete, u nas na poliklinice maji specialni mistnost pro tehotne, kde jsme celou dobu cekaly jen 3 maminky 🙂 i odber probihal v te mistnosti takze celkem bezpecne podminky 🙂

jakreb
15. únor 2021

@mia636 Akoze neviem o akom teste pises ze 3h. Ja som vždy doma vypila sladku vodu a sestrička mi vzala krv a sla som domov. Pred 13timi a aj 7dmimi rokmi...

fifinka2020
15. únor 2021

@jakreb Dela se jak popisuje tazatelka... krev se odebira v casovych intervalech po vypiti "napoje", kdy by se nemelo ani odchazet z cekarny (treba do auta).

kupi
15. únor 2021

@jakreb test trvá kolem tří hodin, nejdříve se odebere krev na lacno a poté po vypiti glukozy a potom znovu

jakreb
15. únor 2021

@kupi
@fifinka2020 No ako pisem dievčata. Ja som vypila doma-cca polhodku pred vyšetrením, sestrička vzala krv a sla som domov. Bodka. Nepíšem co si myslím. Pisem co som zažila pri dvoch tehotenstvach
😀😉

jakreb
15. únor 2021

@fifinka2020 Cize u nas sa to už roky "dela takhle" ako píšem.😉

michaelarousova
15. únor 2021

@fifinka2020 nesmi se odejit do auta ale ted za doby coronaviru uz jsem slysela u par znamejch ze prave vypijou a jsou do auta☺️ Aby tam nesedily ty 3 hodky..

jakreb
15. únor 2021

@michaelarousova Zaujímavé. Ja som odisla domov. Co ma s testom spoločne kam odídeš? Ci kde zostanes?

j.a.n.i
15. únor 2021

@jakreb Takze popisujes zcela zbytecne vysetreni, ktete ukaze kulovy...

fifinka2020
15. únor 2021

@jakreb Nevim, kde je u vas, ale v CR se to dela standardne jak pise tazatelka. Psala jsi, ze nevis, o jaky test jde, tak jsem ti odpovidala, jak to probiha. Nic vic. 🙃

fifinka2020
15. únor 2021

@jakreb Spalujes ten cukr pohybem a muze to hodit nepresne vysledky tusim

jakreb
15. únor 2021

@j.a.n.i Určite. Tie co sedia v cakarni 3hodiny maju riadne vyšetrenie a tie čo tam nesedia to vyšetrenie ukáže "kulovy". 👍👍👍😀👍😀😀

fifinka2020
15. únor 2021

@michaelarousova Jasne, ja i driv cetla o maminkach, co si "odskocily" i domu 😁. Jen jsem odpovidala jakreb a chtela jsem zabranit, aby napsala "tak odejdi" 😁

j.a.n.i
15. únor 2021

@jakreb No, ma s tim spolecne treba to, ze nemas vyvyjit zadnou telesnou aktivitu a ze ty odbety krve maji byt ceklem 3. Prvni nalacno, pak hodinu po vypiti roztoku a pak 2.

jakreb
15. únor 2021

@fifinka2020 Ja som si neodskocila ja som odisla. Skus čítať s porozumením.

j.a.n.i
15. únor 2021

@jakreb Ano, presne tak to je a tvoje smajliky na tom nic nezmeni.

jakreb
15. únor 2021

@fifinka2020 U nas na SVK. Prepáč, myslela som, ze sa dovtipis ked pisem slovensky.😉 U nas -teda na SVK sa robi test ako pisem, teda ja mam tu skúsenosť a xy mojich známych nikdy som nikde necakala 3h.

fifinka2020
15. únor 2021

@jakreb jak pise jani, nesedis tam kvuli sezeni, ale aby ti pak krev odebrali znovu, a to uz neco ukaze (jak telo pracuje). Pokud ti ji neodebrali, tak nezjisti, co potrebuji - proc se ten test vlastne dela. Kazdopadne tady stejne neni na vyber, test se proste nejak dela (domu po prvnim odberu te poslou, pouze pokud budes mit uz prvni hodnotu vysokou), tak nema cenu se nekomu vysmivat a presvedcovat ho o tom, jaky test je lepsi...

jakreb
15. únor 2021

@fifinka2020 Napríklad test pre netehotne-pridem na lacno vypijem, vezme krv a posle ma sa prejsť a najest sa, za 2h vezme znovu.
Pre tehotné ako som napisala. Nemala som cukrovku a mam 2 zdravé deti.

petulkadodo
15. únor 2021

@mia636 Já jsem byla na tomto testu v dubnu a čekárna byla vyhrazena pouze pro těhotné. Nikoho kromě dalších těhulek jsem nepotkala. Covidu bych se v tomto případě nebála. Na jaře byl spíš problém, že některé laboratoře nebraly a byl problém se na test někam objednat.

jakreb
15. únor 2021

@j.a.n.i No su aj testy kde staci jeden odber, si predstav....

fifinka2020
15. únor 2021

@jakreb prepac, to ze pises slovensky jeste neznamena, ze tam i zijes... nechtela jsem se te nejak dotknout, ze te hned nekam skatulkuju... navic jsem mela pocit, ze si nedavno v nejake diskuzi psala, ze zijes v CR, ale asi jsem si blbe spojila nick... kazdopadne je na MK dost Slovenek zijicich v CR.

jakreb
15. únor 2021

@j.a.n.i Ani tvoje tvrdenie nezmeni nič na tom ze som mala riadne testy u odbornika. To je cele.

j.a.n.i
15. únor 2021

@jakreb Nebo je spis spousta laboratori, ktete maji pocit, ze vi vsrchno nejlip a neridi se definovanymi standardy.

fifinka2020
15. únor 2021

@jakreb ehm...kdyz jsme u toho porozumeni, kde jsem prosim te psala, ze sis odskocila? Ja psala, ze NEKTERE maminky to tady tak delaji, o tobe nepadlo v tehle souvislosti ani slovo...

jakreb
15. únor 2021

@fifinka2020 Ale ja sa nikde nikomu nevysmievam. Pisem len slušne vlastne skúsenosti. To je vsetko. To ze vy ste iné nezažili neznamená ze to nie je mozne...

jakreb
15. únor 2021

@fifinka2020 Jj, prepáč.😉

j.a.n.i
15. únor 2021

@jakreb To, zes to ty tak zazila, neznamena, ze tobylo provedeno spravne.

jakreb
15. únor 2021

@j.a.n.i Neriesim laboratória. Verím svojim lekárom čo sú odborníci. Ale tak či tak test určite ukazal co bolo treba. To je všetko.😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru