Těhotná a dlouhá cesta autem - máte nějaké rady?

kukujda
23. zář 2014

Ahoj, máme před sebou s manželem dvou až třídenní cestu autem. Máte nějaké tipy a rady na to, jak to provést, aby vše bylo bez problémů? Co si do auta sbalit a jakékoli jiné tipy a rady? Bude to na konci 2. trimestru...

girafka
23. zář 2014

Ja jsem jela tehotna do Svycarska..muzu poradit bezpecnostni pas pro tehotne,caste zastavky na protahnuti kostry a spoustu jídla a piti 😉

frantiska85
23. zář 2014

Cestování ti dělá nevolno, nebo jaké potíže očekáváš?
Připravila bych si pití, něco k jídlu a pytlíky. Cestou dělej přestávky, kde se budeš moct projít.

bajana
23. zář 2014

Rozhodne caste prestavky, aj kazdych 90 min, moja dr tvrdi, ze radsej 20km peso, ako 4 hodky v aute...otrasy z auta mozu sposobit predcasne otvaranie sa a tvrdnutie bruska...uprimne-ja by som nikam nesla

naomi6
23. zář 2014

@kukujda Já bych cestu raději odložila, ale pokud je to nezbytně nutné, tak bych to konzultovala i s lékařem. Mně hodně otékaly v autě nohy a to i jen na krátkou dobu. Jinak souhlasím s tím, co tu psaly holky. Přeji šťastnou cestu 😉

monunkaaa
23. zář 2014

Já jsem na delší cestu potřebovala pití, svačinu, mentosky a hooodně moc pytlíků 🙂 A upřímně, už bych takhle dlouhou cestu (do Chorvatska) nechtěla absolvovat..

editah222
23. zář 2014

Jediné co jsem dělala jinak než jako netěhotná bylo, že jsem měla těhotenský pás. Při dlouhém sezení hrozí otékání noh, takže se sem tam projít.

kukujda
autor
23. zář 2014

@frantiska85 no, nevolnosti byly hodně špatné do 5. měsíce a teď v pohodě, až na to auto :-/ Jinak jsem spíše myslela obecné rady co je dobré..
@girafka jj, těhotenský pás mám od 2: měsíce, manžel se stará 🙂
@naomi6 No jo no, když ono to odložit moc nejde :-B Pracujeme s manželem v zahraničí, letos jsme poprvé jeli autem a teď se nějak zpátky domů dostat musíme. A i kdybych letěla letadlem, tak mě čeká 5 hodin v autě, pak letiště, letadlo a dalších 5 hodin ve vlaku nebo tak něco, tak to už radši pojedu tím autem než se sama plácat po Evropě. Na prohlídku půjdu těsně před cestou, ať vím, že je mrňous v pohodě.
@editah222 Děkuju za odpověď 🙂 Už mám..
@monunkaaa Já taky nejsem nadšená a mám trochu obavy jak to bude, ale nějak se domů dostat musím 😅

monunkaaa
24. zář 2014

@kukujda Tak to je jasný, že domů se dostat musíš 🙂 Hlavně přeju šťastnou cestu, a pokud už ti je dobře, tak to bude ok..

pejskyne
24. zář 2014

Máš zkušenost s těhotenskými lízátky (gravipop)? Mně je špatně právě jenom v dopravních prostředcích a pomáhají mi dost. Dobře chutnají a nejsou drahé.

kukujda
autor
24. zář 2014

@pejskyne No, jestli to jsou ty zázvorové, tak nevím nevím... Po 10. týdnu mi bylo blbě i z mátového nebo zázvorového čaje a teď nedávno jsem si dala po dlooouhé době zase čaj a šel ven, i když normálně je mi dobře, takže zázvorové lízátka asi ne... Ale stejěn díky za tip. Vzala bych nějaké bonbony jako bonpari nebo tak, ale zase mít pořád cukr v puse, to taky není nic moc 🙂

pejskyne
24. zář 2014

No jo, ty jsem myslela. 😒 Kupodivu teda nechutnají vůbec zázvorově, ale jako normální lízátka. Ze zázvorového čaje je mi blbě taky. Jednou jsem si koupila ze zoufalství jedno lízátko po naprosto hororové cestě autobusem, a když mi pomohlo, zajásala jsem, že už vím, jak na to - se zázvorem, na další cestu jsem si udělala zázvorový čaj a hrůza. Nicméně tohleto první lízátko nebylo to těhotenské, ale prostě takové proti kinetoze - lékárnice říkala, že je to prakticky to samé, akorát že tyhle prodávali po jednom (po 5 korunách) a ty těhotenské jenom celou krabičku za 50.
A místo bomparů by se daly žužlat třeba mandle nebo tak něco.
No nevím, jinak neporadím,kromě těch častých zastávek, co radí všichni. Příjemnou cestu přeju!

hpaja
24. zář 2014

Já bych doporučila kompresní punčochy 🙂 koupila jsem si je ve zdravotnických potřebách na cestu do Chorvatska (jela jsem ve 28. týdnu, zpátky ve 30. týdnu) a opravdu mi pomohly. Měla jsem samodržící do půlky stehen 🙂 Cesta byla dlouhá - chytli jsme zácpy na dálnici a trvala 21 hodin 😖 Bez nich bych měla nohy jako konve. Častější zastávky, jídlo a pití po ruce. Já měla hlavně ovoce a zeleninu, pořád jsem do sebe musela něco "futrovat" 🙂

kukujda
autor
25. zář 2014

@pejskyne Děkuju 🙂
@hpaja Ty punčochy s sebou nemám a tady se ani asi nebudou dát sehnat :-/ Ale s natíkáním zatím problém nemám, tak snad bude stačit dělat časté zastávky... Ovoce a zeleninu do krabičky je super nápad, taky pořád musím něco jíst a cpát dva dny v kuse pořád chleba asi není ideální nápad :-B

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru