Těhotenská průkázka a zkratky. Co to znamená?

bublina95
20. únor 2021

Ahoj holky asi blbý dotaz 🤦‍♀️ nevíte co znamená v těhotenske průkazce 2cm X 2000g? Děkuji za odpovědi

ema90
20. únor 2021

@bublina95 A v jake je to spojitosti? Neprecetla jste to jen spatne?
Asi se spis zeptejte na pristi kontrole.
Tohle je nejaky divny 🤷🏼‍♀️😀

bublina95
autor
20. únor 2021

@ema90 nene 2000g vím že je odhad váhy malé ale ty 2cm co je před tím to nevím ještě mě napadá jestli to nebude něco ohledně čípku 🤷‍♀️ ale budu muset se fakt zeptat na příští kontrole 😁

ema90
20. únor 2021

@bublina95 Ajo takhle, ja si myslela, ze jste nekdy na zacatku tehotenstvi, nevim proc 🤷🏼‍♀️😀
Tak pokud jsou ty dve kila odhad miminka, tak ty dva centaky muzou klidne byt ten cipek 👌🏼😊

bublina95
autor
20. únor 2021

@ema90 jojo já to blbě napsala omlouvám se😁 jo děkuji 😊

pavlina00000
20. únor 2021

@bublina95 to “2 cm X” je podle mého výška dělohy.
U mě zapsáno jako X/2 v 35. tt. Myslím, že by to mohlo znamenat, že končí 2 cm pod žebry. Protože předtím např. V 31. tt mám psáno 3/P - to je podle mého 3cm nad pupíkem. A dál např. ve 20. tt mám zapsáno P/2 - to je zas podle mého 2cm pod pupíkem. 🤷🏽‍♀️ Ale potvrzené to nemám. To jen že už jsem to v průkazce taky zkoumala, takže taková má dedukce. 😬

bublina95
autor
20. únor 2021

@pavlina00000 nejhorší jsou ty zkratky a zápisy na gyndě 🙈 a pak se člověk podívá a prd tomu rozumí jako já 😁😁 ale podle všeho co mi řekla na gyndě je vše v pořádku jsem 32+6 a prej malá roste pěkně.. Ale pořád se neotocila 🤷‍♀️tak doufám že do 17.3. se ještě otočí 🤷‍♀️

ema90
20. únor 2021

@pavlina00000 https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/tehotensk... To mate asi pravdu, tady je to tak i napsano 🙂

pavlina00000
20. únor 2021

@ema90 Tak jste mi mou dedukci potvrdila, děkuji. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru