Špatně určený termín porodu

tereza1316
20. únor 2017

Ahoj holky, ráda bych se vás zeptala jestli a tím nemáte některá zkušenost, protože já jsem z toho dost zmatená. Ve čtvrtek jsem byla v rizikové pořádné pro těhotné, protože jsem měla stanovený termín porodu podle měsíčku na 17. 2. podle ultrazvuku na 20. 2. A v poradne mi bylo řečeno že už týden přenáším, protože na papiru ze screeningu vrozených vad z prvniho trimestru mám uvedeny termín 10. 2. Tak mi doktorka jako v klidu řekla že mam špatne určený termín porodu a že pokud do úterý 21. 2neporodim tak mi porod vyvolají. Je to vůbec možné, byla jsem přesvědčena že se termín určuje podle menstruace. Tak se teď bojím aby mi ho zbytečně nevyvolali i když bych mohla porodit samovolně. Dekuji za všechny názory.

portinari
20. únor 2017

Termín z 1. screeningu je pokládán za nejpřesnější, ale taky bych se vyvolávání velmi bránila - v tom bohužel neporadím, ale předpokládám, že má člověk právo zažádat o konzultaci jiného lékaře...?

kituska20
20. únor 2017

Vyvolání můžeš v klidu pdmítnout pokud jsou průtoky v pořádku🙂

tereza1316
autor
20. únor 2017

@portinari
Dekuju za názor. Jen že mi nepsali 17. 2. termin . A nikdo mi vlastně neřekl že uz mám týden po termínu. To mně překvapuje, že se to liší o 7 dní s tim screeningem.

evaaskalova
20. únor 2017

Byla bych v klidu, moje gynekolozka me strasila ze mam skoro o 14dni mensi plod v brisku, nez by podle datumu melo byt. Poslala me na genetiku do Plzne na screening, kde mi rekli, ze doktorka spatne stanovila termin porodu o 8dni. Podle moji dr.jsem mela rodit 8.12, podle genetiky 16.12 a rodila jsem 11.12. 🙂

linee
20. únor 2017

@tereza1316 termin se urcuje hlavne podle velikosti utz,termin ms je pouze orientacni.Aspon tak mi to bylo vysvetleno.A jaky termin mas napsany z 2.utz?

tereza1316
autor
20. únor 2017

@linee
Pravě že, pořád mi doktorka rikala stejný termin už od začátku těhotenství tedy 17. 2. nebo 20. 2.

skoroledlovka
20. únor 2017

ahoj holky, mam podobny problem, taky mi rekli, ze mam termin 12.2. ale pri prvotrimestralnim screeningu mi napsali 17.2. Malemu se tak jako tak nechce ven, takze nas ceka ve stredu nastup do nemocnice. Jsem z toho na nervy, pac mam strach z vyvolavani, ale co se babskych rad tyka, vyzkouseli jsme vsechno a nepomohlo nic, takze nam nezbyva nic jineho nez cekat..

kituska20
20. únor 2017

@skoroledlovka vyvolání máš normálně právo odmítnout🙂

linee
20. únor 2017

@tereza1316 tak bych se toho drzela.

marketa0511
20. únor 2017

@skoroledlovka ahojky také jsem měla vyvolávaný porod, protože jsem přenášela měla jsem po termínu dva týdny v porodnici tvrdili, že byl spatnej stanovený termín že je miminko ještě maličký ... Celé tohle oddalování mělo ta následek že jsem byla úplně vyčerpaná ještě před porodem a malá měla 4 kg takže za mě příště určitě budu trvat na termínu podle poslední menstruace a žádný oddalování

linee
20. únor 2017

@tereza1316
@skoroledlovka holky,take zavisi na tom,jak velke je uz miminko.Klidne se zeptejte na duvody vyvolani. Obvykle nechaji i dva tydny po terminu...

bledulka84
20. únor 2017

@tereza1316 a to ses nad tim nepozastavila pri vysledcich screeningu, ze je rozdilny termin? Nemohli se treba jen prepsat a napsat misto dvojky jednicku? Na vysledcich screeningu pisi velikost plodu dle utz, to napsali co? Zkus to prodiskutovat i se svoji gynekolozkou, nez na to vyvolani pujdes.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru